Jump to content
predatorekk

Komputer znowu … przepraszam potrzebuje pomocy

Recommended Posts

Witam!

chcialbym złożyć komputer nie będę się tłumaczył czemu dlaczego po prostu zaszła taka potrzeba. Prosiłbym szczególnie o pomoc Bulleta . 

komp z conajmniej 3080 Intel 12 gen ddr5 o ile warto,  m2 , dobry zasilacz 

doradzcie czy warto teraz kupować czy wychodzą zaraz jakieś karty graf wydajniejsze niż te co są teraz jak to wyglada ? Budżet duży powiedzmy 3000€ czy starczy ?

bede podkrecaL co się tylko da fajnie jakby miał ta technologie co jest w BIOSIE. Ze karta graf ze sobą lepiej działa z prockiem czekam na odpowiedzi dziękuje z serca 

Dostałem informacje ze dużo wydajniejszy jest 6900 xt https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-MSI-Radeon-RX-6900-XT-Gaming-Z-Trio-Aktiv-PCIe-4-0-x16--Retail-_1413555.html

jak musze tłumaczyć żebyście mi pomogli nie ma problemu - kompa odsprzedałem wnukowi tesciowej (czego żałuję) kupiłem kompa "do internetu" ktory mi nie wystarcza, a że bratu komp padł wczoraj to mam okazje mu ten opylić co mu w zupełności starczy do 1080p 6600 XT + 5600X i 16gb ramu starczy do grania w 1080 p ? :) ot taka historia

Nie ma, górnicy wykupili. ;) Tak poważnie, to jeszcze kończyłem komentarz.

RX 6900 XT jest zwykle wydajniejsza, chyba że zależy Ci na RT, to wtedy karty GeForce są znacznie wydajniejsze.

Na rynku powinny pojawić się niebawem RTX 3080 12GB (tę kartę właściwie można już kupić), RTX 3090 Ti oraz 3070 Ti 16GB, ale te premiery raczej niewiele wniosą. Może debiut Intela w segmencie dedykowanych gpu poprawi sytuację na rynku, ale topowy model według doniesień będzie miał wydajność RTX 3070(Ti), a premiera odbędzie się najwcześniej w kwietniu.

• Upvote 1

OK, raczej RT nikogo nie interesuje bo  tego i tak aż tak nie widać a chce mieć najwydajniejsza kartę w "rozsądnej" cenie i taka rozsądna wydaje się 6900 XT czyż nie ? pytanie ktory model wybrać i czy będzie działać z prockiem intela ta technologia w biosie wiesz o co mi chodzi :). i czy z ta plyta glowna bedzie mozna wszystko podkręcić i czy nie byłoby płyty z większą liczba wejść USB ?

ten wyglada spoko co ?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-Sapphire-Radeon-RX-6900-XT-Gaming-OC-TOXIC-Triple-Lite_1436865.html

59 minut temu, predatorekk napisał:

pytanie ktory model wybrać i czy będzie działać z prockiem intela ta technologia w biosie wiesz o co mi chodzi :)

Smart Access Memory/Resizable BAR wspierają już prawdopodobnie wszystkie najnowsze płyty AM4 i LGA1700, a przynajmniej te z topowymi chipsetami.

Godzinę temu, predatorekk napisał:

i czy z ta plyta glowna bedzie mozna wszystko podkręcić i czy nie byłoby płyty z większą liczba wejść USB ?

Przy i7-12700K nie będzie żadnego problemu. W przypadku i9-12900K, też nie powinno być w przewiewnej obudowie.

Więcej złącz USB ma np. Gigabyte Z690 UD, ale użytkownicy narzekają na OC pamięci DDR4 na płytach tego producenta. Nie ma za bardzo do czego dopłacać, bo np. Z690 Tomahawk ma tyle samo złącz USB.

Godzinę temu, predatorekk napisał:

Tak, ta jest jak najbardziej spoko, tylko przy dwóch chłodnicach trzeba by to pewnie potraktować jak jakiegoś pseudo custom loopa. Nie jestem przekonany, czy to będzie sensowne podejście ze względu na choćby temperatury sekcji zasilania płyty głównej. W "customie" jest blok wodny na VRM, więc to wygląda inaczej.

W tej sytuacji wziąłbym więc raczej kartę z chłodzeniem powietrznym. Jeśli chcesz zbić temperatury, to można wymienić wszystkie wentylatory w obudowie na Arctic P14 lub (jeśli możesz wydać więcej) jakieś Noiseblockery.

• Upvote 1

i tak biorę na raty to jaki byś złożył ostatecznie sprzęt? ufam Tobie bezgranicznie, aby dało się podkręcić i karte i procka i ramy i zeby działał Smart Access Memory lub Resizable BAR :) Dzięki Bull3t kochany jesteś na prawdę

To jest wyjściowy zestaw: https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/ea4d6022128c5ee06e151ab69ce2eb6a6ec71a38224eca50f64 (+ Powercolor Radeon RX 6900 XT Red Devil Ultimate

Możesz w nim wprowadzić następujące zmiany:

- zmiana cpu na i9-12900K - nie wiem czy do końca warto, szczególnie jeśli nadal masz monitor Xiaomi;

- RAM na taki z kośćmi Samsung B-Die (F4-3600C16D-32GTZR), jeśli chcesz walczyć o każdy "timing";

- dorzucić do zasilacza Corsair RM1000X - ponoć kolejne generacje kart graficznych mają być bardziej łakome na prąd;

- wziąć dysk PCIe 4.0, np. SN850 1TB;

- wymienić wentylatory na 4 sztuki Arctic P14 (mogą być wszystkie z ze złączem 3-pin, w końcu obudowa ma hub) lub wziąć jeszcze lepsze Noiseblocker NB-eLoop B14-3.

• Upvote 1

Super dzięki za odpowiedź  -

taki zestaw padł wszystko co mówisz ale wymieniłem jedynie płytę główną czy jest warto ? jest dużo ładniejsza jak tamten poprzedni MSI

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/102139221aae47742346a9727e1061756000f1069f87a3a0138

obczaj koszyk bo chaiałbym zamawiać tym bardziej że cena karty poszła o 50 euro przed sekudą

tak nadal mam Xiaomi wiec dopłata 200 ojro mija się z celem mi się wydaje chyba że na serio na długo mi posłuży na i9 i ta płyta główna Carbon jest na tyle Topowa że fajnie będą się dogadywać 

a wybacz ta płyta nie jest kompatybilna z DDR4

droższą płytę główną która jednak nie jest kompatybilna z ramami, chciałbym jakąś na prawdę super dobra płytę ale widzę że ta co Ty zaproponowałeś jest super i dodatkowo dałem szybkę ale jak płyta będzie taka nie ładna to zamienię na normalną obudowę

Edited by predatorekk

Jeśli chcesz inną płytę, to może być MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4. Dopłata nie bardzo się opłaca, bo nie wnosi zbyt wiele względem Z690-A, chyba że WiFi się przyda - to wtedy ma to względnie jakieś uzasadnienie.

Wentylatory weź takie: 4x P14 3-pin lub 5-pak. Ewentualnie jeszcze możesz rozważyć wspomniane wyżej Noiseblockery, ale chyba za drogie. ;)

13 minut temu, predatorekk napisał:

tak nadal mam Xiaomi wiec dopłata 200 ojro mija się z celem mi się wydaje chyba że na serio na długo mi posłuży na i9

Na i7 powinien również długo posłużyć.

• Upvote 1

biore pod warkunkiem że mi pomżesz to ogarnąć :D jak zwykle proszę o pomoc ;) 

zobacz ostateczny koszyk i zamawiam i idę spać ciężarówki same się nie złożą 

Dziękuję ❤️

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/9a3921221e43a1192c97199b0aed675549872779d908514f0a3

Edited by predatorekk

1 minutę temu, predatorekk napisał:

W porządku. Tylko wyrzuć z koszyka wentylatory Arctica, o ile nie dokładasz ich do innego komputera. ;)

2 minuty temu, predatorekk napisał:

biore pod warkunkiem że mi pomżesz to ogarnąć

Wpinasz je w hub w miejsce Pure Wingsów.

• Upvote 1

Jeśli zależy Ci na wyglądzie, to właściwie można by wziąć chłodzenie z wentylatorami ARGB: https://www.mindfactory.de/product_info.php/Arctic-Liquid-Freezer-II-ARGB-360--schwarz_1415879.html

Skoro jednak już zamówiłeś... Chociaż mógłbyś poprosić obsługę sklepu o podmianę i byś przelał różnicę w cenie.

W jakiej cenie zamówiłeś zasilacz RM1000X? Wcześniej widziałem go w cenie niewiele wyższej niż RM850X, a w koszyku widzę go za >€250.

• Upvote 1