Skocz do zawartości
herendil

TV 65 cali do 700 funtów

Polecane posty

Witam serdecznie w nowym roku :)

 

Planuję zakup telewizora. Głównie do Netflixa, youtuba itp. a także do PS5, zalezy mi na dobrej jakosci obrazu w grach i przyzwoitej czerni, w miare szybkim czasie reakcji i tak 90hz +

Posiadam uchwyt na ścianie ktory teoretycznie wytrzyma do 55 cali (45kg), ale z tego co czytałem to mozna powiesić na nim 65 cali TV i wszystko jest spoko.

Maxymalny rozstaw uchwytu to 40x40 cm, producent niby nie poleca wiekszych TV niz 55, ale jesli rozstaw i waga jest ok, to mysle ze nie ma problemu, co o tym sadzicie?

Kwestie wyboru samego TV... Nie mam pojecia, ogarnąłem jedynie że OLED jest spoko pod gierki.

Jakie modele polecacie?

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


OK, po zrobieniu sporego researchu zdalem sobie sprawe ze za 700 nie kupie takiego TV jak chce.

 

https://www.appliancesdirect.co.uk/p/oled55cx5lb/lg-oled55cx5lb?refsource=apadwords&mkwid=sfFUXeDxI_dc&pcrid=444691689553&product=OLED55CX5LB&pgrid=101649703846&ptaid=pla-899216526403&channel=googlesearch

 

Ten zwrócił moją uwagę, sugerowalem sie tez innymi wątkami. Jesli nie znajde lepszej opcji (tanszej) to chyba wezmę ten. 

Prosze u sugestie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie LG OLED CX (lub nowszy model - C1) powinien najlepiej wpisać się w Twoje wymagania.

Jakąś alternatywą jest mini LED od Samsunga (QN90A), który oferuje znacznie wyższą jasność maksymalną, ale - jak to mini LED - cierpi na tzw. blooming. Niestety jest to droższa opcja niż LG OLED CX.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz,

 

Oglądałem porównania C1 vs Sony A80J, czy warto dopłacać do sony? Czy różnica jest naprawdę tak duża?

Sony podobno miało wypuscic update dodający VRR i jakies inne bajery które poprawiają jakość w grach, czy może nie wypuścili nic takiego?

 

Czy te modele CX lub C1 maja problemy z wypalaniem pixeli? Podobno to jest spory problem o ktorym sie mało mowi, jednak nie zawsze może wystepowac cos takiego.

W tym wypadku czy lepiej doplacic do C1 (nowsza technologia =  lepiej) czy lepiej oszczędzić.

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, herendil napisał:

Oglądałem porównania C1 vs Sony A80J, czy warto dopłacać do sony? Czy różnica jest naprawdę tak duża?

Pod jakim względem różnica była duża? Jeśli kierować się tymi recenzjami (C1, A80J), to naprawdę duża różnica była w jakości fabrycznej kalibracji matrycy. Może to był też problem konkretnej sztuki, bo w przypadku starszego CX było znacznie lepiej.

23 godziny temu, herendil napisał:

Sony podobno miało wypuscic update dodający VRR i jakies inne bajery które poprawiają jakość w grach, czy może nie wypuścili nic takiego?

Wypuścili jakiś update dla PS5 (yt), ale wygląda na to, że obsługi VRR nadal nie ma.

23 godziny temu, herendil napisał:

Czy te modele CX lub C1 maja problemy z wypalaniem pixeli?

Teoretycznie problem z tym mają wszystkie OLEDy (a więc A80J również). Jeśli na ekranie nie będziesz oglądał godzinami statycznych obrazów (np. paski w programach informacyjnych, "zegary" w grach wyścigowych), to raczej nie ma powodów do niepokoju.

23 godziny temu, herendil napisał:

W tym wypadku czy lepiej doplacic do C1 (nowsza technologia =  lepiej) czy lepiej oszczędzić.

Myślę, że możesz zostać przy CX, bo nie ma jakichś spektakularnych różnic (link).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...