Skocz do zawartości
Felo0000

Monitor do 500-700PLN

Polecane posty

Cześć wszystkim, nadeszła chwila wymiany mojego wysłużonego monitora na nowy - poniżej krótka specka czego szukam:

Przeznaczenie głównie do konsumowania treści czyt. filmy, internet, zdjęcia, praca, amatorska obróbka zdjęć i filmów, epizodycznie czasami jakaś gierka. Ze względu na zdjęcia najbardziej zależy mi na odwzorowaniu barw/kontraście - tu od razu zaznaczę, tak, wiem że w tych granicach cenowych nie będzie szału,jednak teraz działam na matrycy TN tak więc kolorów nie mam wcale :)

Rozmiar: 24 cale - taki mam obecnie, jestem do niego przyzwyczajony i pracuje mi się na nim dobrze więc raczej bez odchyłów w żadną stronę.

Z uwagi na przeznaczenie bajery typu większe odświeżania, zakrzywienia, głośniki itd itp są całkowicie zbędne, bez znaczenia jest też powierzchnia matrycy - pracowałem i na błyszczącej i matowej i nie ma to dla mnie większej różnicy.

Jeśli chodzi o cenę to raczej nie chciałbym przekroczyć podanych widełek, nie jest to dla mnie sprzęt na tyle kluczowy żeby wydawać na niego więcej.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś jednak skłonny przekroczyć budżet, to za 850 zł (#1, #2) można dostać monitor IIYAMA G-Master G2470HSU-B1 z szybką matrycą 165 Hz i wysokim kontrastem rzędu nawet 1500:1.

Chcąc zmieścić się w budżecie, dobrą opcją wydaje się być np. LG 24MP60G-B, który również ma kontrast wyższy niż standardowa wartość dla matrycy IPS, bo wynosi on ~1300:1.

 

Kalibracja tych ekranów nie zwala z nóg. Jest po prostu adekwatna do półki cenowej. Powinny spisywać się jednak lepiej od jakiegoś starszego ekranu TN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie monitor od AOC, a i wcześniej w szkole również zwykle miałem monitory tego producenta, i z doświadczenia mogę polecić https://www.komputronik.pl/product/521549/aoc-24b1h.html Słyszałem też, że do pracy biurowej dobrze spisują się Huaweie https://www.komputronik.pl/product/717170/huawei-display-23-8.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...