Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest luq92

Rozwiązany: Aktywacja XP

Recommended Posts

Guest luq92

Witam. Przedwczoraj instalowałem poraz kolejny Xp i musiałem jak zawszę go aktywować. Tutaj pojawia się problem bo już został aktywowany maksymalną liczbę razy jednym kluczem i potrzebuję nowego. Tutaj moje pytanie czy gdy zadzwonie do biura obsługi to dostane go za darmo?

Link to comment
Share on other sites

Guest luq92

Wiem, wiem. No ale tam w oknie aktywacji nic o tym nie było :happy: tylko żeby do nich zadzwonić i podaj bardzo długi numer i wpisać ten co podadzą. Jutro drundne i się dowiem co i jak :happy:

Link to comment
Share on other sites

Nic nie bedziesz musiał się tłumaczyć xD. Dzwonisz na ten płatny numer - darmowy mi nie działał. Dla takiej miłej pani podajesz ten długi numer a ona go wpisuje gdzies i cie przelacza na inny numer gdzie usłyszysz kod który musisz wpisać. Po zatwierdzeniu masz odnowiony limit rejestracji przy tym samym numerze rejestracji :D tak było u mnie

Link to comment
Share on other sites

True - nie trzeba się tłumaczyć. Mam za sobą 15 takich telefonów, w tym jeden zbiorowy na 5 licencji, nigdy nikt o nic nie pytał - zawsze wszystko przebiegało sprawnie. Nie bój nic, pracownicy MS cię nie zjedzą.

Link to comment
Share on other sites

Diabli wiedzą, MS tak często zmienia te zasady, że trudno się połapać. Nie wiem, czy dodatkowo nie zależy to od tego kiedy kupiłeś system (licencja zmieniała się kilka razy). W przypadku Visty ten limit to 5 instalacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest luq92

Płytkę dostałem rok temu razem z kompem jak kupowałem. Wydaje mi się, że coś no około 10 instalacji bo sporo razy jakieś awarie systemu miałem i trzeba było robić formaty i inne cuda :dry:

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą - żeby piracić system to już trzeba mieć nieźle w głowie po... rypane. Nie dość, że pozbawiasz systemu aktualizacji ( które wiele pomagają ) To do tego narazasz siebie i rodzinę na konflikty z prawem ( w przypadku wykrycia ,,kopii legalnej inaczej'' ) Choć chyba MS teraz nie stosuje takich praktyk, kiedys w mojej okolicy był taki przypadek, że wykryli pirackiego winda ale skończyło sie ,,tylko'' na skonfiskowaniu kompa oraz odsiedzeniu wyroku ( oczywiście rodzica nie dziecka) ( bo słyszałem że po wykryci płaci x razy cena windowsa ale chyba to nie do konca prawda) Więc drodzy uzytkownicy forum cda i nie tylko - Piractwo to nie zabawa, pamietajcie o tym,bo możecie wpakować się w niezłe bagno.

Link to comment
Share on other sites

Przy udowodnieniu piractwa trzeba płacić jakąś wielokrotność ceny produktu. Zabij mnie, ale nie pamiętam, jaki to mnożnik. W przypadku Windy to nie taki duży problem, pomyśl sobie o wpadce z PSem... A więzienie... Pierwsze słyszę.

Link to comment
Share on other sites

No to tak, jeśli ktoś zostanie przyłapany na posiadaniu nielegalnego oprogramowania, czy innych rzeczy tego typu (muzyka, filmy itp.) to o ile nie rozprowadzał dalej nielegalnych materiałów oraz nie zostanie mu wytoczony proces płaci zryczałtowaną karę równą trzykrotnej wartości dóbr. Jeśli zaś zostanie mu wytoczony proces, to oprócz wcześniejszej kary, jeśli posiadacz nielegalnego oprogramowania piracił celem uzyskania korzyści majątkowej, to grozi mu kara więzienia do lat dwóch, kary ograniczenia wolności lub też grzywna.

Jeśli zaś delikwent rozpowszechniał dalej oprogramowanie, to kara pieniężna jest równa obrotowi jaki uzyskał, poza tym jest odpowiedzialność karna za taki czyn i wygląda ona tak: jeśli jest to jedyne źródło dochodu to do trzech lat więzienia, w przeciwnym wypadku do dwóch.

Bardziej to wszystko jest zamotane, jeśli ktoś był nieświadomym posiadaczem nielegalnego oprogramowania.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem.

Link to comment
Share on other sites

Guest luq92

Już po wszystkim :happy: Oczywiście darmowy numer nie działał :happy: Nic nie trzeba było się tłumaczyć bo to sekretarka głosem mężczyzny przeprowadzała mnie przez cały proces :happy: Wszystko łatwo i przyjemnie :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...