Skocz do zawartości
kelahcim

Klawiatura mechaniczna do gier

Polecane posty

Do niedawna żyłem w świętym przekonaniu, że Logitech G413 to świetna klawiatura, jednak zostałem wyprowadzony z błędu i uświadomiony, że trochę przestałem być na bieżąco w temacie. Moja obecna klawiatura nie satysfakcjonuje mnie w żadnym stopniu (https://www.komputronik.pl/product/693376/patriot-vpier-mechanical-keyboard.html), ani ona wygodna, ani się jakoś specjalnie przyjemnie na niej nie pisze, no nie wiem, po prostu żałuję trochę wyboru. Zacząłem się więc zastanawiać - może już czas sobie coś nowego fundnąć. Czy ktoś, kto siedzi w temacie, mógłby mi powiedzieć, co jest teraz takim top of the top? (nie chciałbym przy tym wydać na klawiaturę 1000 zł czy nawet 700zł, wolałbym się trzymać do tych MAX 400zł. 

Wielkie dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ~400 zł Dream Machines DreamKey (recenzja) wydaje się być bezkonkurencyjna. Klawiatura jest solidnie wykonana i ma naprawdę świetne przełączniki w tym budżecie. Wybrałbym przełączniki czerwone lub brązowe. 

Niezłą opcją jest też Corsair K70 RGB MK.2  (Cherry MX Speed lub Red) lub Corsair K70 TKL RGB Champion Series (Cherry MX Red) - pod warunkiem, że kupisz za 450-470 zł. K70 TKL ma lepsze keycapsy (PBT).

EVGA Z15 to całkiem fajna klawiatura z możliwością wymiany przełączników (hot-swap), ale ciężko będzie dostać wersję z układem klawiszy US. Na niemieckim amazonie jest wersja z francuskim układem za ~400 zł. W USA jest dużo tańsza, bo kosztuje 40-45$.

 

Jeśli byś miał specyficzne wymagania jak kompaktowa konstrukcja i niski profil, to jest coś takiego jak Fnatic STREAK65 LP, ale to koszt €130. Prawdopodobnie można obniżyć cenę o 10%  - po zapisaniu się do newslettera na stronie Fnatic otrzymuje się kod zniżkowy na pierwszy zakup.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3tpisałeś mi jeszcze kiedyś w innym wątku o klawiaturze od Kruxa, wiesz może, jak ta się spisuje? https://www.komputronik.pl/product/726581/krux-neo-pro-rgb-gateron-blue.html Nie powiem, że idea małej klawiatury na BT całkiem mnie kusi w obliczu stale zmniejszającej się przestrzeni roboczej mojego biurka (kupiłem sobie głośniki i dostawiłem drugi monitor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bull3t napisał:

Ten model nie oferuje pracy bezprzewodowej. Poza tym, pod uwagę brałbym raczej wersję z czerwonymi lub brązowymi Gateronami, chyba że ewidentnie lubisz klikające przełączniki - wtedy może być ta wersja z linku.

To już prędzej czerwone, bo brązowe mam teraz właśnie i nie podobają mi się. Z tego co widzę w opisie to właśnie można odłączyć kabel i sobie bezprzewodowo działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie wezmę chyba Atax. Duża jest różnica między tym https://www.komputronik.pl/product/723429/krux-atax-pro-rgb-gateron-red-tkl.html a tym https://www.komputronik.pl/product/711700/krux-atax-rgb-outemu-red-tkl.html? Wiem, że inne przełączniki, ale Gateron jest dużo lepszy od tych Outemu? Bo w cenie jest różnica duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura silikonowa za prawie 400 zł mija się z celem (nawet na stronie jest napisane, że jest do stosowania w gabinetach lekarskich). Ja ostatnio w sklepie x-kom nabyłem mechanika za niecałe 400 zł o nazwie XPG Summoner  (została mi doradzona na tym forum) i jestem naprawdę zadowolony  z zakupu. Wygodna podstawka pod nadgarstek, możliwość ustawienia podświetlenia, przyciski są naprawdę ciche, całkiem pokaźne ustawienia konfiguracji, przeszkadza mi jedynie trochę sztywny kabel, ale tak sprzęt oferuję całkiem sporo, jak na te niecałe 400 stówy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat silikonowej przemilczę, co do XPG - wygląda serio spoko, ale potrzebuję czegoś bardziej kompaktowego, bo z jakiegoś powodu, mimo całkiem sporej jego powierzchni, na moim biurku nie ma zbyt dużo miejsca DX. Kusi mnie w tej cenie to DreamMachines, właśnie ze względu na kompaktowość i obecność bloku numerycznego, ale musiałbym przyoszczędzić, bo rachunki zaczynają zmiatać  planszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DreamKey nie jest kompaktowa, chyba że miałeś na myśli długość/głębokość, to jest faktycznie o 3-4 cm krótsza niż coś typu Corsair K70 (bez podpórki) z dedykowanym klawiszami do multimediów. Szerokość jest standardowa.

Coś bardziej kompaktowego z blokiem numerycznym, to klawiatura z układem 1800 compact, np. Akko 3098. Sprawę komplikuje konieczność zamówienia z Chin. Poza tym, przełączniki są gorsze niż w klawiaturze Dream Machines.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Używam już dobrą chwilę KRUX NEO PRO i, jak na tę cenę, jest serio spoko. Wziąłem z czerwonymi switchami (Gaterony) i klik jest naprawdę przyjemny. Sama klawiatura też jest wygodna, a do skrótów, których trzeba używać z powodu jej rozmiaru, łatwo się przyzwyczaić. Z klawiaturą mam dwa problemu: 1) zasięg pracy - na biurku wszystko spoko, ale na kolanach już potrafi się zawiesić i działać nie dość, że z opóźnieniem, to jeszcze źle, wysyłając sygnał z jednego kliknięcia po parę razy, ale może to być też problem dość niskiej jakości adaptera BT, jaki mam, 2) Z automatu mam ustawiony Alt na klawiszu Windows i klawisz Windows na Alcie, niby można zmienić w sofcie, ale tylko w jedną stronę, Alta się ustawi, klawisza Win już nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...