Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VildWolf

problem z uruchomieniem kompa

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem kompa. Wszystko niby startuje, wiatraki zaczynają się kręcić (wiatrak od karty graficznej cały czas pracuje na 100%), dioda power się pali i to niestety wszystko. Monitor niby ma połączenie z kartą ale pracuje w trybie oszczędnym, przyciski power i reset nie działają, a i jeszcze palą mi się 3 diody na karcie graficznej. A teraz przejdę do najdziwniejszej rzeczy; gdy krótko po tym odłączę kompa od prądu i podłącze jeszcze raz wszystko normalnie działa !! Myślałem, że to przez OC, ale nawet po "odkręcaniu" kompa dalej ten problem występuje.... Musze coś z tym zrobić, po pewnie ta metoda przestanie działać.

mój pc:

e7200

p5q pro

seagate 320gb

2bg ram a-data 800 mb

radeon 4870

ocz 500w

Link to comment
Share on other sites

Miałem bardzo podobny problem, a nawet identyczny lecz z nowo złożonym kompem z nowiutkimi częściami. Powodem problemów był zasilacz niedostarczający wymaganej mocy, przez co tylko wiatraki chodziły. Spróbuj inny zasilacz podłączyć.

Link to comment
Share on other sites

Problem z zasilaczem lub płytą główną - z akcentem na płytę główną.

Tyle mogę zgadywać z opisu uszkodzenia, bez sprawdzenia sprzętu niewiele więcej da się powiedzieć.

Pomierzyć napięcia, sprawdzić czy startuje (za każdym razem) -> bez napędów (DVD, HDD) i innych zbędnych urządzeń, oraz bez OC -> ja bym nawet spróbował zmniejszyć taktowanie poniżej nominalnego, ale to nie jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Wyjąłem baterie z płyty gł (poszła iskra choć komp był przez jakiś wyłączony, czyżby jakieś zakłócenia elektro-magnetyczne[?]), włączyłem spread spectrum, włożyłem odwrotnie pled+ i pled - i o dziwo problem zniknął na razie. Jak wróci to napisze

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...