Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

grassman0

Mały problem z wyborem nowego systemu operacyjnego.

Recommended Posts

Witam wszystkich. Niedługo chciałbym zmienić system operacyjny na moim komputerze. Zastanawiam się pomiędzy Vistą Home Premium 64 bit, a podobną edycją Windows 7(jak wyjdzie oczywiście). :dry: Chodzi mi głównie oto jak w wyżej wymienionych systemach "chodzą" gry, szczególnie jeżeli chodzi o wersję 64 bit. Czy podt ym względem są jakieś większe problemy.Czy jest obecnie sens kupowania Visty(może kupno wersji z daromową aktualizacją do win 7). A może wybrać wersję 32 bitowa któregoś z systemów? Dodam że komp oprócz gier używany jest głównie do neta, słuchania muzyki - tak więc nie jest wykorzystywany do żadnych "profesjonalnych" zastosowań :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Wybór jest prosty jeśli chcesz Windows Seven lub jakiegośś GNU/Linux, to bierzesz system 64-bitowy, jeśli Vistę, lub XP-ka 32-bitowy. 64-bitowy Windows 7 ma problemy z naprawdę starymi grami (i to też nie wszystkimi), poza nimi działa na nim to samo co na wersji 32-bitowej.

Link to comment
Share on other sites

huh win 7 x64 ma problemy tylko z tymi grami które nawet po vistą x86 działać nie chciały xD wszystko inne śmiga aż miło :P

Możesz zainstalować najnowszą betę Windows 7, a kupic system dopiero za pol roku . . . akurat bedzie juz win 7 na rynku i bedzie to okres poświąteczny wiec ceny powinny być zdatne :P

Link to comment
Share on other sites

[...] Czy jest obecnie sens kupowania Visty[...]

Nie, nie i NIE.

Wybór jest prosty jeśli chcesz Windows Seven lub jakiegośś GNU/Linux, to bierzesz system 64-bitowy, jeśli Vistę, lub XP-ka 32-bitowy.[...]

LOL? Wybacz, ale nie rozumiem Twojego toku myślenia. Jeśli Vista to tylko 32 bitowa, a to dlaczego? IMHO najlepszym rozwiązaniem i tak w chwili obecnej jest Windows 7 RC. A jeśli już ktoś z jakiś powodów chcę Vistę (nie wiem po co; ja mam Vistę, bo swego czasu nie wiedziałem, że 7 będzie aż tak dopracowany) to x64.

Link to comment
Share on other sites

Guest Frashoot

Ja bym na razie poczekał jeszcze tak do świąt z W7. Czemu? Temu, że wtedy będzie już sprawdzony i "spachtowany" jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Vista jest ogólnie niedopracowana, jednak wersja 32-bitowa mimo iż na kompie z co najmniej 2GB RAM-u wolniejsza (jako system, w grach bywa różnie) ma mniejsze problemy z oprogramowaniem (nie tylko starszym) i ze sterownikami, te problemy z tego co widziałem wyeliminowano w Windows Seven. Choć w sumie i tak jest lepiej niż z 64-bitowym XP-kiem.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...