Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fatal1tyxX

Retro Action - kącik staruszka

Polecane posty

Mój pierwszy komputer - Amiga 500. Kupił mi ją ojciec, z lombardu. Pamiętam, że nieźle zabulił wtedy. :tongue:

Miałem do niej klasyczne dżojstiki, parę programów, np. paint, jakiś program do kopiowania dyskietek(!)

A gier to miałem od zatrzęsienia. Najlepiej wspominam takie perełki, jak Golden Axe, Another World, Settlers, Street Fighter II, Gooblins (ta gierka, co goblinami się zagadki rozwiązuje, miód! :tongue: ), Franko, Chaos Engine i mnóstwo innych tytułów.

Potem miałem Amigę 600.

Nie pamiętam niestety w kórym roku zakupiłem swojego pierwszego PC. :)

Nie pamiętam też niestety dokładnie parametrów, ale mniej więcej było tak:

CPU: INTEL Celeron 1.6GHz

RAM: 256MB DDR

GPU: GeForce 4 Ti 64MB

CD-Rom ;)

Edytowano przez szulcyk22

Właśnie mi uświadomiono, że to już 18 lat :sweat:... Miałem to szczęście, że ojciec pracował w PIERWSZYM sklepie komputerowym/serwisie w województwie. W 1992 zaczęliśmy razem zabawę w dr. Frankensteina i ożywialiśmy martwe bebechy PC. Tak powstał:

286 8MHz

2MB RAM

grafika Hercules

HDD 20MB

które mam do dziś :smile: (Win 3.1 nie chodził z powodu grafiki, jedynie 3.0). O zgrzytanie zębów przyprawia mnie sposób naprawiania twardzieli polegający na minimalnym przesunięciu głowicy za pomocą odpowiednio przerobionej śruby mikrometrycznej. Eh... to były czasy. Do dziś pamiętam zabawy z config.sys typu Dos=HIGH, DEVICEHIGH itp. Później obleciałem chyba wszystkie procki Intela, grafiki S3, Voodoo, TNT. Na dłużej zatrzymałem się przy Pentium 166 wykręconym do kosmicznych 200MHz (szlifowana powierzchnia!!!), którego też trzymam dla jakiegoś skansenu.

PS: pierwszym sprzętem komputerowym był 8-bit Schneider 64KB RAM, tape + flop. Komp to komp się wtedy myślało... Okazało się, że w promieniu 500km nie ma go nikt! Nowe gierki zdobywałem jadąc do rodzinki na zachód Polski (bliżej granicy na pchlich targach znajdowałem dyskietki, ludzie nawet nie wiedzieli co to jest). Ale za to kumple walili drzwiami i oknami, bo takich gierek nie znalazłeś na C64 czy Atari :smile:

Edytowano przez BAMsE

Mój pierwszy PC, a w zasadzie mojego brata znalazł się w domu w '99 lub 2000r. Do dziś stoi, działa ale boje się go odpalać (w sumie chyba już go nie dotkne :tongue: )

MOBO: Firma ??? Model ??? Muszę sprawdzić

CPU: Intel Pentium III 733MHz

GPU: Nvidia seria 4 (nie pamiętam dokładnie numeru) 32MB

RAM: FIRMA??? 1 x 256MB 233MHz SDRAM

HDD: ??? 20GB

POWER: ??? ???

No i systemy:

1. Win 98

2. Win Milenium

3. XP Professional

A mój stary, na którym teraz piszę, bo wymieniać będę w styczniu to:

proc - Athlon XP 1.5 Ghz

mobo - MSI KT4V

ram - 512mb

karta graficzna - cholera wie, wiem ze na płycie ze sterownikami pisało coś w stylu Tornado...

twardziel - 80GB

monitor - 17" Philips

EDIT: Zapomniałem napisać że mam od kilku mc nowy monitor...

Edytowano przez Jonic

Procesor : Intel Pentium

Płyta główna : ???

RAM : 64MB

Dysk : nie wiem ile ale małooo

Zasilacz : 250W może 300W

Grafika : Zintegrowana :teehee:

Komputer przywiózł mi wujo z Austrii i najpierw stał u taty jako maszyna do pisania z internetem , jedyny Windows jaki na nim pójdzie to 95 i taki też posiada. Obecnie czeka sobie w kącie na jakiegoś kupca. Komputer jest chyba z '96r i jest sprawny ;]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.