Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minotaurus

PS2 czy PS3

Polecane posty

Witam! Niedawno brat dostał pieniądze na komunie. Mam telewizor 46 calowy. Zastanawiamy się nad kupnem konsoli. Po oględzinach rzeczywistości cenowych mam pewien dylemat. A mianowicie:

Kupić drogie ale wydajne Ps3 czy niedrogie Ps2???

Jesli kupię Ps3 (ok 1500zl) musze liczyc sie z drogimi grami ok 150-200zl.

Za to po kupnie Ps2( ok 300-400zl) mam gry po ok. 70-140zl ale gorszą grafikę.

Co wybrać? Bo nie chce sie rozczarować po kupnie kturejs z tych konsol.

Prosze o rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim telewizorem o PS2 nawet nie myśl. Ta konsola ciągle jest dobra i opłaca się ją kupić, ale tylko jeśli ma się starszy telewizor, bo na Twoim 46" to nic nie będziesz widział. Polecam PS3, gry zawsze możesz kupować jakiś czas po premierze na allegro, za maksymalnie 100-120zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na twoim miejscu to bez wahania wziąłbym ps2 . Też kupię ale jeszcze trochę poczekam :laugh: , ale ten TV to jest już na ps3.

Czekam do 19 sierpnia, czy ogłoszą ps3 slim, a jak ogłoszą to już będzie dobry etap rozwoju ps3. Czyli tak samo jak ps2 niedługo gry wycisną wszystkie poty z ps3.

Szkoda tylko że na ps2 nie wychodzą już gry, czy nie byliby w stanie zrobić np. god of war 3 na ps ? Mają tylu pracowników, studia że ktoś by się temu podołał, bo przecież to takie uśmiercenie platformy .... ale jeszcze niech ktoś kupi ....

Dlatego ważne jest 19 sierpnia, być może ps3 slim i wsparcie gier z ps2. To byłoby definitywne jej uśmiercenie, będzie pogrzeb. Ciekaw jestem czy jakbym kupował ps2 za rok to stanieje, myślicie że będą jakieś wyprzedaże czy coś w tym stylu ?

God of War 1 i 2

Tekken 5

Final Fantasy

Fifa i PEs

Black

Wcale ps2 nie odstaje aż tak bardzo, po prostu się bawisz i grasz i masz w d.... że teraz są core 2 duo itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2.

- Jest 3 razy tańsze, niż PS3

- Gry są 4 razy tańsze, niż na PS3 (średnio po 50zł)

- Ma mnóstwo klasyków, w które wstyd nie zagrać

- Ma multum świetnych gier, które nawet nie są klasykami (polecić Ci kilka z miejsca?)

- PS2 Slim możesz wziąć do plecaka, i zabrać nawet na wyjazd, a z PS3 będzie ciężko.

A tak w ogóle, to PS2 nie jest jakieś strasznie drogie, mógłbyś poskładać jeszcze trochę kasy, i kupić obie konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry teraz wyjdą na ps2 ? Mam jeszcze parę pytań bo widzę że się niektórzy znają na ps2. Czy SONY nadal chce wspierać te konsolę ? Czy planuję jakieś gry i coś na 10 lecie konsoli ? Będzie nowa wersja konsoli z np. dodanym wi-fi , dołożonym ramie czy coś, taki mini-lifting ? I czy za rok da się ją będzie kupić ? Gry nadal będą ? Planuję zakup ps2 w następne wakacje, może i to dalekosiężne plany ale zawsze, zagram w goda 2. 4 marca jset 10-lecie i tak sobie myślę jeżeli nie chcą jej uśmiercić to czy będą jeszcze te gry czy nie . Możesz mi wymienić wszystkie hity na ps2 z śliczną grafiką i te z gorszą , wszystkie nie 10 bo ja to się nie znam za bardzo. Opowiedz trochę , ja lubię słuchać ludzi. :kiss:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie polecajcie mu PS2 przy telewizorze 46 CALI. Przy takim telewizorze kupuje się Xboxa 360 lub PS3 do tego kabel HDMI i mamy suuper grafę :] Jak masz kasę to kupuj PS3, bo podłączanie PS2 do 46 cali to głupota totalna. Gry zawsze można kupić na allegro tańsze, bądź używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zostaje mi kupno Xboxa 360 za 1000 zl ale slyszalem ze się często psuje. Oplaca się???

Kolejna bezsensowna internetowa plotka. Owszem może kiedyś starsze wersje się psuły, ale obecnie jest to nieprawda. Tzn może się zepsuć. Ale PS3, PS2 czy komp również może się zepsuć ;P Nic nie jest wieczne ;]

Za 1000 zł powiadasz? Zależy jaka wersja. Bo za 1000 zł spokojnie można dostać wersję Premium (czyli prawie najlepszą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry teraz wyjdą na ps2 ? Mam jeszcze parę pytań bo widzę że się niektórzy znają na ps2. Czy SONY nadal chce wspierać te konsolę ? Czy planuję jakieś gry i coś na 10 lecie konsoli ? Będzie nowa wersja konsoli z np. dodanym wi-fi , dołożonym ramie czy coś, taki mini-lifting ? I czy za rok da się ją będzie kupić ? Gry nadal będą ? Planuję zakup ps2 w następne wakacje, może i to dalekosiężne plany ale zawsze, zagram w goda 2. 4 marca jset 10-lecie i tak sobie myślę jeżeli nie chcą jej uśmiercić to czy będą jeszcze te gry czy nie . Możesz mi wymienić wszystkie hity na ps2 z śliczną grafiką i te z gorszą , wszystkie nie 10 bo ja to się nie znam za bardzo. Opowiedz trochę , ja lubię słuchać ludzi. :kiss:

Nie, nie dodadzą wi-fi, raczej nie wyjdą już żadne poważne gry (no, chyba, że za poważną grę uznajesz jakieś karaoke, lub kiepską previous-genową wersję nowych gier typu CoD:WaW, czy NFS: Undercover). Za zmierzch tej konsoli uznaje się wydanie drugiej części God of War, oraz Shadow of The Colossus.

Nie przejmuj się tym jednak - na tę konsolkę jest tyle świetnych gier, że połowy nawet nie zobaczysz. Polecić? Jasne, tylko, że nie wiem, co lubisz, więc polecę Ci gry, w które grałem, i które uważam za bardzo dobre (a jeśli ja jakąś grę uznaję za bardzo dobrą, to jest naprawdę wybitna ;))

Świetne gry ze świetną grafiką:

- Black: FPS, ale nie celuje się ciężko, i nie ma durnego autocelowania. Fabuła, naprawdę tutaj istnieje, co w FPSach już jest czymś. A dodatkowo ta fabuła nie jest taka zła! Mówią, że to gra z najlepszą grafiką na PS2, i ciężko mi ocenić, czy to prawda, ale na pewno idzie łeb w łeb z konkurentami. Moja ocena? 8/10 (jeśli nie zrazisz się ostatnią strzelaniną w tej grze, śmiało możesz dodać jedno oczko więcej).

- God of War I, God of War II: Któż nie słyszał o tej grze? Naprawdę, nie trzeba jej polecać.

- Shadow of The Colossus: Też bardzo znane. Jest to chyba jedyna na świecie przygodówka, oparta na walce. Bo nie jest to tak naprawdę bijatyka, tutaj trzeba raczej wykombinować, jak ukatrupić każdego wroga. Jak najbardziej polecam! 10/10

Świetne gry, z trochę gorszą grafiką.

- Jak I, II, III: Platformówko/strzelanko/ścigałki. Gra w Polsce nie wywołała jakiegoś wielkiego szumu, co nie znaczy, że nie jest warta polecenia. Tak więc polecam :)

- ICO: Arcydzieło, powiadam ja! Chyba najlepsza gra, w jaką grałem na PS2. Przygodówka, w której jednak trochę powalczysz. Najwspanialsza w niej jest ta cisza...

PS: Obecnie ta gra kosztuje majątek, ale naprawdę polecam to kupić! 10/10

- Tekken 5: Mnie akurat jakoś to nie pasjonuje, ale fajna gra na spotkanie ze znajomymi.

Gry, które masz też na PC, ale jak najbardziej warto kupić na konsoli:

- Prince of Persia (trylogia Piasków)

- Beyond Good and Evil

- Ojciec Chrzestny (na konsoli jest lepsza! Wiem co mówię, bo grałem na obydwu platformach)

- Batman: Begins (tak, to naprawdę przyzwoita filmówka!)

- Gta VC, VCS, LCS, SA - a jakże!

Ogólnie mówiąc - jest to lepszy wybór od PS3, jeśli grafika nie jest u Ciebie czynnikiem decydującym o zakupie. A i na PS2 znajdziesz kilka tytułów z oszałamiającą, nawet dziś grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Playstation 2 jest dla mnie stworzone. :kiss:

Super że jest małe i wszystko tanie, cóż, teraz już nie da rady, i tak mam narazie psp więc wystarczy ale niedługo po 10 leciu gdy jeszcze trochę spadnie z ceny i będą jakieś promocje lub wyprzedaże to sobie prawię. Będą godziny gry, na pewno, narazie zostanę przy PSP bo wiesz szkoła itd. to jest lepszy wybór. Ale przecież LO długo nie trwa, 3 lata to szmat czasu i jak skończę LO to może i ps3 będzie tanie ? W każdym razie po 1 roku lub w 2 sprawię sobie czarnulę. Czy jeśli uśmiercą konsolę to czy gry nadal będą do kupienia, to jak bym kupił konsolę za 1,5 roku np. ?????

Rzeczywiście jaki to tv ???? A mówiąc szczerze to na np. 32 lub 26 calach LCD obraz na ps2 wygląda przyzwoicie, dlatego neguje pogłoski że do [beeep]... jest. sam widziałem i był ładny, ładniejszy niż na crt hihih

Nie omieszkał, jakby omieszkał to byś nie napisał tego posta :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jaki to tv ???? A mówiąc szczerze to na np. 32 lub 26 calach LCD obraz na ps2 wygląda przyzwoicie, dlatego neguje pogłoski że do [beeep]... jest. sam widziałem i był ładny, ładniejszy niż na crt hihih

Tutaj się nie zgodzę, raz testowo podłączyłem X0 do mojego Soniaka 26" (LCD) kablem innym niż HDMI (nie pamiętam już co to było), pixeloza była straszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki male sprostowanie:

Telewizor Samsung LCD 42 cale (czasem myli mi sie)

Chyba jednak zdecyduje sie na Xboxa 360.

Tylko jeszcze pytanie: kupić x pudło z Empiku czy szukać w jakiś innych sklepach?

(Na allego nie mam konta i jestem zupełnie zielony w sprawach kupowania czy sprzedawania) :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 lata PS3 na pewno będzie sporo tańsze xD Już niedługo stanieje zapewne bo koszty produkcji spadły. PS2 już jest w pewnym sensie uśmiercone a gier jest od zaje*ekhm. Jak nie będzie nowych gier to będzie i tak pełno używanych na aukcjach. Ale w końcu i skończy się czas PS2 bo będą takie technologie dostępne w normalnej cenie, że PS2 będzie wspominane jak dziś Pegasus czy inne nintendo ;]

EDIT: Oj w czasie pisania odpowiedzi kilka postów przybyło :D

minotaurus - w empiku nie kupuj bo tam jest dość drogo. Jak już to jakiś media markt czy inny saturn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to już ostatni gwizdek by zakupić ps2 ? Cóż, a mogę poczekać jeszcze rok, lub 2 ? Bo wiesz teraz mi niepotrzebna, a nie wydam więcej niż 600 zl na konsolę, bo przecież nie kupię jej teraz by mi się walała, miałbym ją zakonserwować ?

A tak skoro już tu jesteś Dirian, to

czy PEs 2008 jest fajny na psp

F1 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, nie chcę mi się wertować wszystkich postów (kilka przeczytałem) to polecane jest ci PS2, ale chyba lepiej kupić PS3, w wersji bodajże 60GB, która ma przecież wsteczną kompatybilność, więc możesz grać w tanie gierki z PS2, ew. masz Xboxa 360, który jest też sporo tańszy niż PS3, no i również jest next-genem + ma wsteczną kompatybilność (czyli możesz pograć w tanie gierki z pierwszego xboxa).

Jakbym miał kasę na twoim miejscu brałbym PS3...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, nie chcę mi się wertować wszystkich postów (kilka przeczytałem) to polecane jest ci PS2, ale chyba lepiej kupić PS3, w wersji bodajże 60GB, która ma przecież wsteczną kompatybilność, więc możesz grać w tanie gierki z PS2, ew. masz Xboxa 360, który jest też sporo tańszy niż PS3, no i również jest next-genem + ma wsteczną kompatybilność (czyli możesz pograć w tanie gierki z pierwszego xboxa).

Jakbym miał kasę na twoim miejscu brałbym PS3...

Czyli jakby ci się chciało przeczytać to byś wiedział że Autor już się zdecydował na Xboxa, gdyż PS2 odpada, i ps3 swoją ceną również. Także jeśli chodzi o wybór został już podjęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki TV to tylko PS3. :happy:

Może gry są droższe, ale wg mnie warto zapłacić więcej za lepszą jakość. Mój kolega ma PS2 na TV około 35 cali(około!). Grafika jest fatalna i czasami trzeba się namęczyć żeby wypatrzyć szczegóły. Zresztą myślę, że za niedługo gry przestaną wychodzić na PS2. Jeśli nie chcesz czegoś tak drogiego jak PS3 to kup Xboxa. Radzę się zastanowić nad Xboxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim TV to PS3 albo Xbox360. Przy PS2 obraz będzie niewyraźny i po prostu brzydki. Jeśli masz mało kasy to weź Xbox360 a jak trochę więcej to lepiej wziąć moim zdaniem PS3. Jeśli się zdecydujesz na PlayStation 3 to możesz poczekać trochę do premiery wersji Slim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...