Skocz do zawartości
wojtek2320

Rozwiązany: Nowa klawiatura za wysłużonego Logitecha.

Polecane posty

Witam. Wcześniej marudziłem nieco o słuchawkach, teraz przyszła kolei na klawiaturę. Do tej pory używałem logitecha g510, ale jak nie trudno się domyślić ma ona już swoje lata. I o ile nadal działa całkiem okey, to zastanawiam się nad wymianą. Tutaj pojawiają się dwie kwestie. Czy istnieje jakaś w miarę dobra bezprzewodowa klawiatura (może być membranowa - nie mam absolutnie żadnego ciśnienia na mechanika), która spokojnie poradzi sobie przy graniu (bo montaż czy pisanie to raczej nie powinien być problem dla żadnej)? Budżet to coś w przedziale 250-500. Im bliżej dolnej granicy tym lepiej. Druga kwestia to jeśli nie bezprzewodowa to za jaką najlepiej się rozejrzeć? Jedynymi wymaganiami to pełny wymiar (wraz z num lockiem) i musi być w miarę cicha (na dodatkowych klawiszach mi nieszczególnie zależy - chociaż na multimedia bym nie narzekał). Tak jak pisałem wyżej, logitecha używam spokojnie z 7 lat i sobie chwalę więc też nie mam jakichś super wymagań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akko 3108 za 160 zł z aliexpress. Za takie pieniądze ciężko szukać tak solidnego "mechanika" z klawiszami z tworzywa PBT.

Gdybyś chciał bezprzewodową klawiaturę mechaniczną, to na aliexpress jest Akko 3098b za ~500 zł. Niestety na przesyłkę trzeba czekać przeszło miesiąc. Z czegoś dostępnego na polskim rynku, to chyba tylko Logitech G613 spełnia wymagania, ale jest sporo narzekań na padające przełączniki.

Za 400 zł można mieć XPG Summoner z Cherry MX Red. To jest sensowny model z polskiej dystrybucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w przypadku bezprzewodowej mogła by też być membranowa. Rodzaj aż takiej dużej różnicy mi nie robi, bo i tak jestem do takowej przyzwyczajony. Te akko wygląda całkiem kusząco ze względu na prostotę i cenę, chociaż przyznam, że nigdy nie słyszałem. Zerknę bo z tego co widziałem chyba wysyłka z polski też jest dostępna. Bo Logitecha widziałem i odrzuciłem. Jak już mam wydać więcej, to wolałbym bardziej pozytywne opinie. Wiadomo, pewnie dużo zależy od modelu, ale jak masa osób się skarży to coś jednak w tym musi być 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta za 160 zł jest wysyłana z Polski. Akko 3098b prawdopodobnie tylko z Chin, stąd ten miesiąc oczekiwania. Minusem jest rok gwarancji (w przypadku Akko 3098b wypadałoby zapytać sklepu epomaker jak wygląda kwestia gwarancji przy zakupie w aliexpress) i brak oprogramowania (co niekoniecznie musi przeszkadzać). Jeśli klawiatura przyjdzie sprawna (w innym razie jest prawo do zwrotu), to myślę że nie ma się czym zbytnio martwić - Akko 3108 nie jest droga, natomiast w 3098b można wymienić przełączniki, jeśli po jakimś czasie coś by się działo. Mechaniczne przełączniki powinny jednak sporo lat wytrzymać.

Jeśli mowa o bezprzewodowych membranach, to na myśl nasuwa mi się Corsair K57, ale 400 zł to trochę dużo za membranę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze odkopać na chwilę temat. W przypadku kwoty w granicy 350-500 na jakieś konkretne klawiatury warto zwrócić uwagę - oprócz XPG? Już teraz bez kombinowania z bezprzewodowymi, bo tutaj wyraźnie jednak więcej by trzeba było pieniędzy, a w przypadku klawiatury kabel i tak łatwiej ułożyć niż w przypadku myszki. Pytam, bo teraz trochę mniejszych lub większych promocji się pojawia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, dobrą opcją jest Corsair K70 RGB MK.2 - jeśli z naciskiem na granie, to w wersji z przełącznikami Cherry MX Red lub Speed. Jeśli pojawią się jakieś promocje, to warto zainteresować się Corsair K95 Platinum/Corsair K95 PLATINUM XT (wersja XT ma keycapsy z trwalszego tworzywa PBT, omijaj przełączniki MX Blue) i Corsair K100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister @Bull3t. Jako, ze najaktywniej i najprościej mi się z Tobą komunikuje to pozwolę sobie oznaczyć (nie wiem czy to coś pomaga, ale przezorny zawsze zabezpieczony). Mam ostatnie szybkie pytanie. Finalnie jestem prawie zdecydowany na -  Corsair K70 RGB MK.2 . Mam jednak pytanie, na które być może prościej mi odpowiesz niż miliony recenzji, z których nic nie wynika. Czy są jakieś zauważalne różnice pomiędzy XPG Summoner z Cherry MX Red, a wspomnianym Corsarzem (też z red switchami)? Pytam bo o ile wizualnie o wiele bardziej podoba mi się ta druga, to jednak jest to najwyższych cenach praktycznie 200 złotych więcej. I jestem ciekawy czy wynika to tylko z firmy czy realnie jakieś duże różnice w wykonaniu są (bo switche chyba w teorii dokładnie takie same). I jeszcze ewentualnie druga rzecz. Czy rezygnując z sekcji z num lockiem, można dostać coś ciekawszego czy tendencja pseudo turniejówek sprawia, że jest jedynie drożej - bo tutaj już dochodzi nie tylko dopisem gaming, ale też i esport. 
Przepraszam, że trochę truję, ale z racji, że klawiaturę w przeciwieństwie do całej reszty osprzętu mam bardzo długo i chciałbym w miarę dobrze trafić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtek2320 napisał:

Mister @Bull3t. Jako, ze najaktywniej i najprościej mi się z Tobą komunikuje to pozwolę sobie oznaczyć (nie wiem czy to coś pomaga, ale przezorny zawsze zabezpieczony).

Tak, funkcja działa. ;)

2 godziny temu, wojtek2320 napisał:

Czy są jakieś zauważalne różnice pomiędzy XPG Summoner z Cherry MX Red, a wspomnianym Corsarzem (też z red switchami)?

Corsair jest może trochę lepiej wykonana, ale w normalnej cenie opłacalność nie jest najlepsza, więc XPG Summoner wypada lepiej. K70 jednak bywa często poniżej 500 zł.

2 godziny temu, wojtek2320 napisał:

Czy rezygnując z sekcji z num lockiem, można dostać coś ciekawszego czy tendencja pseudo turniejówek sprawia, że jest jedynie drożej - bo tutaj już dochodzi nie tylko dopisem gaming, ale też i esport. 

Jest taki model jak Corsair K70 TKL RGB (470 zł to chyba obecnie najniższa cena w polskich sklepach). Względem K70 RGB MK.2 tracisz blok numeryczny i podpórkę pod nadgarstki, ale klawisze są z trwalszego tworzywa PBT i kabel jest odłączany. Tworzywo PBT nie "wyślizga" się z czasem tak jak ABS w K70 RGB MK.2 i XPG Summoner - o wytarcie symboli nie ma się co martwić, bo ono nie powinno nastąpić, a zmieni się po prostu faktura klawiszy.

Możesz zainteresować się jeszcze klawiaturami ASUS ROG Strix Scope RX i Razer Hunstman V2 (w tym wersja TKL), jeśli pojawią się jakieś przeceny - obie z czerwonymi przełącznikami optycznymi, więc będą cichsze niż Cherry Red. Asus jest za ~520 zł w amazon.de, ale numer produktu (90MP0240-BKDA00) sugeruje - inaczej niż zdjęcia - wersję z niemieckim układem klawiszy (QWERTZ).

2 godziny temu, wojtek2320 napisał:

Przepraszam, że trochę truję, ale z racji, że klawiaturę w przeciwieństwie do całej reszty osprzętu mam bardzo długo i chciałbym w miarę dobrze trafić. 

W porządku. Sam trochę miotałem się, czy dorzucić propozycje od Asusa i Razera.

Gdyby coś jeszcze przyszło mi na myśl, to dopiszę. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morele jest Corsair K70 RGB MK.2 (Cherry MX Brown) w cenie 470 zł.

Na allegro jest natomiast Asus ROG Strix Scope RX (z układem QWERTY) za 615 zł. Nakładki mają specyficzny sposób montażu (link), więc może być problem z ich ewentualną wymianą, ale poza tym (i brakiem podpórki pod nadgarstki) to naprawdę niezła klawiatura.

 

 

Jeśli coś jeszcze rzuci mi się w oczy, to postaram się o tym poinformować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super. Staram się sprawdzać co jakaś chwilę czy coś gdzieś się nie pojawiło - ale może umknąć. Dwa szybkie pytania. Jedno odnośnie Brown'ów. Jak rozumiem różnica będzie dość zauważalna w głośności względem redów? 
Drugie o Asusa, w przypadku oferty z amazonu (która w sumie nie licząc wysylki podchodzi pod 106 euro czyli +/- 500, bo przesyłki brak mając prime'a) układ jest niemiecki. Nie miałbyś może gdzieś jakiegoś zdjęcia jak to wygląda na konkretnej klawiaturze (bo ja ni cholery nie potrafię tego znaleźć). W pracy używam laptopa z takim układem i o ile same litery i krótszy enter to chyba standard to jestem ciekawy jak wygląda umiejscowienie klawisz "\" - bo na moim logitechu w sumie też jest po lewej stronie, ale nieco schowany .
I w sumie trzecie pytanie. Czy są jakies myszki asusa (najlepiej bezprzewodowe), które warto polecić? Najlepiej z tych tańszych (nominalnie używam logitecha g502, ale myślałem o wymianie na 305 lightspeed jak się pojawi za ok 150/160 złotych - ale w przypadku wymiany klawiatury fajnie by było mieć jeden program, a nie więcej zainstalowany) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojtek2320 napisał:

Dwa szybkie pytania. Jedno odnośnie Brown'ów. Jak rozumiem różnica będzie dość zauważalna w głośności względem redów? 

Pod względem głośności nie ma jakiejś wielkiej różnicy (link). Kluczową różnicą jest to, że przełącznik czerwony jest przełącznikiem liniowym (nie posiada wyczuwalnego punktu aktywacji), natomiast brązowy - "tactile" (wyczuwalny punkt aktywacji - taki jakby guzek)

17 minut temu, wojtek2320 napisał:

Nie miałbyś może gdzieś jakiegoś zdjęcia jak to wygląda na konkretnej klawiaturze (bo ja ni cholery nie potrafię tego znaleźć).

Zakładam, że wygląda to tak jak na zdjęciach z caseking.

17 minut temu, wojtek2320 napisał:

Czy są jakies myszki asusa (najlepiej bezprzewodowe), które warto polecić?

Są, ale zdecydowanie wybiegają poza budżet (np. ASUS ROG Gladius III Wireless). W tym budżecie, zdecydowanie wspomniana G305 jest dobrym wyborem. W proshopie jest za 160 zł (kolor biały) + niestety 20 zł wysyłka, ale pewnie trafi się w innym sklepie w podobnej cenie, bo często bywa w promocjach - 120 zł to chyba najlepsza oferta do tej pory.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w teorii układ nie byłby jakąś tragedią dla mnie. Obecny Logitech wygląda niemal identycznie (poza oznaczeniami klawiszy - tymi typowo niemieckimi). Chociaż kusi mnie allegro, bo może jest drożej, ale przy okazji jakichkolwiek problemów łatwiej załatwić z gwarancją - raz, że PL, dwa że akurat komputronik też mam stosunkowo blisko. 
Wydaje mi się, że podjąłem decyzję (swoją drogą w sumie przekroczę pierwotnie zakładany budżet całkiem sporo - ale z drugiej strony używałem dwóch klawiatur w swoim życiu - obecnego logitecha i roccat isku. Obydwie dostałem w prezencie za komentowanie jakieś 7 lat temu- więc następna wymiana pewnie za szybko nie nastąpi). 

Co do myszki to chyba jednak pozostanę przy albo obecnym logitechu albo faktycznie jak pojawi się gdzieś w sensownych pieniądzach to wezmę g305. Używałem u kolegi i w sumie do ręki całkiem dobrze pasowała. Poza tym, że chyba jest głośniejsza od mojej 502. Ale to już nie aż taki problem. 

Kupiłem z allegro. Dzięki Ci wielkie za pomoc i cierpliwość- zresztą nie pierwszy raz ❤️
Temat do zamknięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafi się jeszcze jakaś klawiatura na przecenie, w końcu mamy "Black Week". :>

Zamierzasz zmienić chwyt? G502 to duża i ciężka mysz do palm gripa, natomiast G305 to raczej do fingertipa (chwyty). Razer Orochi V2 jest fajną opcją spośród mniejszych gryzoni.

 

 

Ok, kupiłeś klawiaturę. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gdzieś mi się między innymi pierwszy huntsman rzucił w oczy jeśli idzie o promocje, ale ogólnie i tak jestem zadowolony, że decyzja podjęta i to mam z głowy :D Co do myszki to u mnie z tym jest stosunkowo dziwnie, w pracy używam dość małej myszki bezprzewodowej, u kolegi dobrze mi się z g305 korzystało. Za to w domu zazwyczaj właśnie miałem większe i cięższe myszki. Uprzednio długo Rat7 Mmo używalem, teraz tego logitecha. Sam chwyt to coś pomiędzy claw, a finger. Przynajmniej jak o tym myślę :D Popatrzę na tego Razera. Dzisiaj z tego co widże g305 za 139 złociszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Corsair K100 za 695 zł, ale to kolejne 80 zł ponad budżet.

Jeśli kabel by nie przeszkadzał, to Razer DeathAdder V2 lub SPC Gear GEM Plus (recenzja) mogłyby się sprawdzić (w zależności od rozmiarów dłoni) - link. Obie są wyraźnie lżejsze niż G502 i mają zdecydowanie elastyczniejsze kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też ciekawa opcja - ale podejrzewam, że tak dokładać to by można było całkiem sporo, jakby się tak uprzeć to zawsze coś za parę złotych więcej by można było dostać. Chociaż tutaj pewnie za PBT warto by było dorzucić. 
Co do myszek zerknę. Addera jestem bardziej niż pewny, że widziałem, w któryms ze sklepów u mnie w mieście. Więc podjadę i zerknę jak leży w dłoni. Chociaż SPC też wygląda dość interesująco. W najgorszym wypadku na razie zostanę przy g502. Na razie nie ma tragedii, więc ewentualny zakup 305 był chęcią ograniczania jednego kabelka (nie wiem dlaczego, ale przy tytułach pokroju POE - jest mi o wiele wygodniej używać bezprzewodówki- w niczym innym kabel mi nie przeszkadza) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpórka pod nadgarstki i rolki (do regulacji głośności i multimediów) to też całkiem fajna sprawa. Niestety klawiatura wydaje mi się (nie widziałem bezpośredniego porównania) wyraźnie głośniejsza niż Asus.

Godzinę temu, wojtek2320 napisał:

Addera jestem bardziej niż pewny, że widziałem, w któryms ze sklepów u mnie w mieście.

Ta mysz to swoista legenda (pierwsza wersja miała premierę kilkanaście lat temu), więc zdecydowanie mogłeś spotkać jakąś rewizję.

1 godzinę temu, wojtek2320 napisał:

(nie wiem dlaczego, ale przy tytułach pokroju POE - jest mi o wiele wygodniej używać bezprzewodówki- w niczym innym kabel mi nie przeszkadza) 

Jest trochę klikania w takich tytułach, więc jakoś mnie to nie dziwi. Może elastyczniejszy kabel pomoże, bo ten w G502 jest naprawdę sztywny w porównaniu do tych z nowszych myszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...