Jump to content
Sign in to follow this  
DaN322

Painkiller, szybkie tempo

Recommended Posts

Piszę w imieniu kolegi, któremu gra Painkiller działą jakby w szybkim tempie. Czas leci 3x szybciej, przeciwnicy chodzą jak na speedhacku, praktycznie nie da się grać. FPS jest stabilne i nie jakoś przesadnie wysokie. Bronie np. strzelają z normalną prędkością. Za to wrogowie chodzą dużo szybciej ze zmienną prędkością, czasem się... "teleportują", Daniel praktycznie nie może odbić się od ziemi przy skoku, tryb demona kończy się po 2-3 sec itd. Mowa o trybie singleplayer. Reinstalował grę 4 razy ale to nie pomogło.

Jego komp:

AMD Athlon 64 x2 5200+

Geforce 9600GT

2GB RAM

Sterowniki aktualne.

Z góry dzięki.

Niech wyłączy w Menadżerze Zadań proces amphetamine.exe :tongue:

A serio - ma oryginalną grę? Gdzieś słyszałem, że często mają tak pirackie wersje...

Niech spróbuje przeinstalowac sterowniki na starsze - nie powinno zaszkodzić, a może pomoże...

A może to wina systemu operacyjnego? Ma Viśtę?

Na zbyt szybkie tempo gry pomaga wyłączenie w BIOSie dodatkowych rdzeni procesora. Jeśli nie chcesz się bawić w BIOSie to podczas gry wciśnij CTRL+ALT+Delete, poszukaj procesu - Painkiller.exe (nie pamiętam czy nazwane to było dokładnie Painkiller.exe), kliknij na niego prawym przyciskiem, wejdź w zakładkę koligacji i odznacz dodatkowe rdzenie procka. Następnie odminimalizuj grę. Opcja z menadżerem zadań działa jednorazowo, więc trzeba czynność powtarzać za każdym razem, kiedy odpala się grę.

Edited by Cpt. Zero_PL

A ja słyszałem, że na Placu Czerwonym Mercedesy rozdają...

DaN322

Oprócz tego, co napisał Cpt. Zero_PL istnieje jeszcze trzecie wyjście - ustawienie gry tak, by uruchamiała się w trybie zgodności z Windows 98. W tym celu trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na skrócie do gry, wybrać "Właściwości", przejść do zakładki "Zgodność", zaznaczyć opcję "Uruchom ten program w trybie zgodności z:", z rozwijanej listy wybrać "Windows 98" (tudzież "Windows 98 / Windows Me") i kliknąć na OK. Od tej pory uruchamiając grę za pomocą tego skrótu będziesz wymuszał uruchomienie jej na jednym rdzeniu (efekt taki sam, jak po zastosowaniu metod podanych przez Cpt. Zero_PL).

MathRaven... gra na oryginale, ale moim (jak "pożyczę" kumplowi jedną gierkę to chyba nie taki straszny grzech? ;P) - extra klasyka, z brzydkim, niebieskim obramowaniem :P

Cpt. Zero hmm... na to nie wpadłem, spróbuję i dzięki wielkie :)

A nie da się tego jakoś ustawić na trwałe?

Jest jeszcze trzecie, naprostsze wyjście (sam go używałem). 

Ściągnij program CPU Controll. Włącz go zanim odpalisz grę. W okienku programu zaznacz opcję "Automatic", zminimalizuj program i gotowe.

Zainstaluj AMD Dual Core Optimizer i gotowe. To 100% pewniak.

velvetShadow -> AMD DCO jest o tyle lepsze, że nie trzeba go włączać.

Edited by Reksio

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...