Jump to content

Recommended Posts

Heja, mam pytanie czy warto się zainteresować RtxDay w Media Expert i sprzedawanymi tam modelami ? 

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 EAGLE OC 12G (REV. 2.0) 12GB GDDR6   1999 zł

KARTA GRAFICZNA GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 GAMING OC 12G (REV. 2.0) 12GB GDDR6 2099 zł

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI EAGLE 8G (REV. 2.0) 8GB 2339 zł

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 2649 zł

ASUS GEFORCE RTX 3060 PHOENIX V2 LHR 1899 zł

ASUS GEFORCE RTX 3060 TI DUAL MINI V2 LHR 2339 zł

Dobra, udało mi się nabyć, drogą zakupu, tą kartę 

GIGABYTE GEFORCE RTX 3060 TI GAMING OC 8G (REV.2.0) 

Wiec mam pytanie, co do niej dobrać aby to miało ręce i nogi. Pozostały budzę to 2500 zł  max 3000 zł jeżeli warto dopłacić. Do kupienia w zasadzie wszystko.

Ewentualnie jeżeli warto czekać na te nowe procesory Intela, to mam pytanie czy ta nowa kartę moge wsadzix do mojego starego zestawu 

ASROC P67 PRO, INTEL I5-2500K, ZASILACZ 550W (tutaj nie pamiętam jaki ale żaden no name), i Pamięć Corsair Vengeance LP, DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL9 (CML8GX3M2A1600C9)

I czy się nic nie zepsuje 😀 i czy poprawi się wydajność w grach typu RD2 stsrs karta graficzna to gtx 670 

No to się przyfarciło, walka była jak o karpia w Lidlu? :P 

Na ten moment coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/eef89918/

Dorzucić warto, bo taniej będzie już mocno budżetowo.

Na nowe procesory można w teorii zaczekać, ale pewnie wtedy w 3k się nijak nie zmieści. Procki pewnie będą trochę droższe, podobnie jak i płyty główne, plus podatek od nowości i nie wiadomo jak z dostępnością na start... Może skończyć się tak, że będziesz czekać do stycznia-lutego, zanim to się w miarę uspokoi. Nie wiem czy warto.

Do obecnego PC można wsadzić kartę (sprawdź tylko czy zasilacz na pewno porządny), ale w nowych grach procesor będzie ją mocno ograniczał (przez to, że ma tylko 4 rdzenie / 4 wątki).

Ja bym to widział tak: https://www.morele.net/inventory/info/632ddef6/. Ewentualnie, można podmienić zasilacz na Supremo L2 650W i wziąć dysk SSD z zestawu Diriana. Na pewno wziąłbym płytę Asusa, bo w tej cenie (540 zł) to spora okazja.

W tym roku mogą mieć premierę jedynie odblokowane procesory Intela i płyty Z690, więc pewnie należałoby doliczyć przynajmniej 500-600 zł do ceny zestawu. Wybór i5-12600K(F) zamiast zablokowanego i5-12400(F), może mieć jednak dużo więcej sensu niż do tej pory, bo ponoć zablokowane i5 Alder Lake nie będą miały 4 mniejszych rdzeni.

Haha, nie, nie, do Kaprpia w Lidlu było daleko

Generalnie całkiem dobrze przygotowane to wydarzenie, tylko 12 godziny trzeba było odstać 😃 

Zasilacze taki roczny SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold więc mam nadzieję że wszystko  powinno działać ale rozumiem to, że stary zestaw mocno  będzie ograniczał nowa kartę 

Edited by Marcin1916