Skocz do zawartości
Osioł

Nowa jednostka centralna do gier

Polecane posty

Witam, zdaję sobie z tego jak wygląda sytuacja z kartami graficznymi i ogólnie z cenami części. Jednak patrząc co będzie w przyszłości to nie wydaje mi się, że będzie lepiej, tylko gorzej (inflacja, podatki, ograniczenia dostaw prądu w Chinach). Dlatego też przychodzę tutaj o pomoc we złożeniu nowej jednostki centralnej.

  • Budżet na komputer: Początkowo miało być 6500zł, jednak mogę tą sumę z bólem powiększyć do 8000zł.
  • Części do kupienia: Cała jednostka
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak.
  • Zastosowanie komputera: Do gier i obrabiania rysunków.
  • Preferowany sklep: Wszystko jedno, pewnie i tak zapytam miejscowego sklepikarza z Legionowa czy będzie w stanie mi złożyć polecamy przez Was sprzęt w podobnym pułapie cenowym.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Monitor AOC 27" 27G2U 1920x1080 HDMI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie.
  • Termin zakupu komputera: Pewnie jeszcze w tym roku.
  • Dodatkowe uwagi: Jestem fanem Nvidii i Intela i chciałbym przystać na nich. Jeszcze myślałem nad opcją czy aby nie zostawić swojej 970GTX i z grafiką poczekać, ale nie wiem czy jest sens oraz mam wrażenie, że prawie 7 letnia część może nie wyrobić oczekiwania na ludzkie ceny... JESZCZE JEDNO! Chciałbym mieć obudowę gdzie po ludzku włożę czytnik DVD, jego też można dopisać w cenę.

Za wszelkie rady ślicznie będę dziękować.

Edytowano przez Osioł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 października można ponoć oczekiwać premiery RX 6600, która do FHD powinna się zdecydowanie sprawdzić. Może udałoby się ją kupić w cywilizowanej cenie, jak to było w przypadku RX 6600 XT, która przez jakiś czas była dostępna w rozsądnej, jak na obecną sytuację, cenie. Rozumiem, że wolisz produkty NV, ale z ich oferty raczej nieprędko będzie szansa na upolowanie czegoś w normalniejszej cenie, choć na początku przyszłego roku można oczekiwać serii RTX 30 Super.

W listopadzie natomiast, na półkach sklepowych powinny pojawić się procesory Intel Alder Lake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...