Skocz do zawartości
CaZ

Dobór pamięci ram, jaka firma

Polecane posty


Cześć, posiadam tą pamięć ram: Pamięć GoodRam Play, DDR4, 8 GB, 2400MHz, CL15 (GY2400D464L15/8G)

Niestety ona już nie jest dostępna i szukam jakiejś propozycji bo, albo używka albo IRDM o takich samych parametrach tylko pytanie czy one będą działały w dual channel? I czy będą dobrze działać? Za używkę Play chcą tylko co za IRDM nowy

Dzięki za pomoc z góry

 

 

PS. No i chcę zrobić 8+8 Gb bo nie napisałem

Edytowano przez CaZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Witaj,

sprawdź w programie CPU-Z w zakładce "SPD" co jest napisane w polu "Ranks".

Niestety teraz nie mogę korzystać z komputera, gdyż czekam na zasilacz bo padł. Chciałbym zamówić pamięć ram do niego mam tylko model jaki jest już wsadzony w komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w podanym polu będzie "Single", to po prostu będzie większa szansa, że pamięci się "dogadają". Jeśli będzie "Dual", to trochę gorzej, choć przy tak niskiej częstotliwości obecnej kości nie musi być problemem.

Ale obie wyglądają na jednostronne, tj. ta nowa jest na 99% jednostronna, a Twoja też na taką wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to sprawdzę to, moja jest 2400 MHz a te co podałeś 3200 nie będzie to przeszkadzało? I opóźnienie też inne jest 

Dzięki wielkie za pomoc 

 

PS. Tu znalazłem takie same parametrowo, o ile to ma jakieś znaczenie, 

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-8-gb-2400mhz-cl15-ir-2400d464l15s-8g-1222106/

Edytowano przez CaZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci się "zgrają", tj. parametry zostaną obniżone do poziomu słabszej kości. Ewentualnie będzie można to zmienić samemu w BIOSie.

5 minut temu, CaZ napisał:

PS. Tu znalazłem takie same parametrowo, o ile to ma jakieś znaczenie, 

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr4-8-gb-2400mhz-cl15-ir-2400d464l15s-8g-1222106/

Ta też jest raczej jednostronna. Najpewniej to są takie same kości jak w tej 3200 MHz, ale gorszy egzemplarz (nie są w stanie pracować na np. 3200/CL16) lub nie zostały przetestowane na wyższej częstotliwości.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...