Skocz do zawartości
arke13

Karta graficzna do PC dla syna

Polecane posty

Cześć wszystkim,

przerażony tym co się dzieje na rynku kryptowalutokopalń i cenami kart graficznych proszę o pomoc - szykuję dla syna zestaw do samodzielnego złożenia.

Może ktoś mi doradzić jaka karta graficzna nie jest lubiana przez kopaczy, a co za tym idzie nie ma kosmicznie podbitej ceny, a da radę ze współczesnymi grami (niekoniecznie full detale)? Nie mam środków na beztroskie przepłacenie, na zestaw przewiduję do 3-3,5k. Jeżeli ktoś byłby jednocześnie tak dobry i zasugerował resztę podstawowych podzespołów będę wdzięczny. Ostatnio w rynku sprzętu byłem na bieżąco z 10 lat temu. Ciężko wrócić i nie dać się sfrajerować w sklepach.

Pozdrawiam

Arek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart w zasadzie nic sensownego nie jest obecnie dostępne. Nawet za takie padła jak GTX 1050 Ti - GTX 1650 trzeba dać ~ 1300-1500 zł... Zaś wydajniejsze karty nie są praktycznie dostępne, czasami dorwie się jakiegoś GTX 1660 Super czy RTX 2060 ale cena to 2300-2600 zł, więc tragedia.

Jedyna opcja to szukać używek, jakiś GTX 1060 6GB / GTX 1660 6GB  za ~ 1000 zł na przeczekanie, a da się na tym pograć na tych średnich / średnio-wysokich detalach w Full HD.

Ewentualnie kupno konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z opinią, iż konsola to najlepsze wyjście na obecne czasy.

Powyższe karty są ok, Radeony z serii RX też są przyzwoite, ale właśnie te modele są uwielbiane przez kopaczy, dlatego jest ryzyko ich zakupu. Chyba, że kupisz z gwarancją. Tak to śmiało możesz brać jakiegoś RX 570/580 8GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...