Skocz do zawartości
Orzech767

PC do 5,5k

Polecane posty

Cześć,

Zwracam się do Was o pomoc w złożeniu zestawu PC wraz z monitorem do 5,5k (można lekko nagiąć do 6k jeśli coś będzie na prawdę wartego dołożenia, ale przyjmujemy jako graniczne te 5,5k). Fajnie jakby była opcja z jakimś RTX. Monitor może być jakiś tradycyjny Full HD, bez wodotrysków. Jeśli chodzi o system, to fajnie jakby ktoś wskazał mi na czym ewentualnie można uciąć koszty żeby wrzucić system (jako drugi alternatywny zestaw). Z góry bardzo dziękuję za pomoc, doceniam. Ja niestety przestałem się interesować komponentami parę lat temu i nie mam pojęcia co jest obecnie na topie, wiem tylko że sprawa z kartami graficznymi wygląda nieciekawie, ale czekam już rok i poprawy sytuacji ani słychu ani widu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to obecnie chyba najlepiej postawić na gotowca, bo ceny RTX 3060 / RX 6600 XT ze sklepów zwalają z nóg.

W miarę sensownie wygląda ten sprzęt:

https://www.morele.net/komputer-game-x-g300-ryzen-5-3600-16-gb-rtx-3060-1-tb-m-2-pcie-8768670/

Solidne 6-rdzeni, 16 GB RAM, płyta B550, RTX 3060, SSD 1TB.  Plusem jest też gwarancja door-to-door więc w razie problemów ze sprzętem nie trzeba się specjalnie martwić.

Niestety niewiele wiadomo jakie to konkretnie modele, ale można dopytać w sklepie, to pewnie udzielą informacji. Warto dopytać też czy w zestawie jest dodatkowe chłodzenie, bo na zdjęciu jest, a w specyfikacji piszą o coolerze boxowym.

Monitor - https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-xv242ypbmiiprx-um-qx2ee-p01-5943987/ - może nie najtańszy, ale szkoda do takiego sprzętu brać coś innego, niż dobrej klasy IPS z wysokim odświeżaniem.

Windowsa można wgrać wersję testową i póki co używać bez aktywacji, a licencję dokupić za jakiś czas jak będzie kasa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo! odpytałem się w Morele ale stwierdzili, że nie mogą mi powiedzieć co dokładnie siedzi w tym zestawie, ze względu na zmiany w dostępności części, chyba pakują to co jest na stanie i sami nie wiedzą co to dokładnie będzie. Myślisz, że byliby w stanie tam wrzucić jakiś zasilacz z czarnej listy, czy raczej nie ma się czego obawiać? To chłodzenie boxowe jest tragiczne, czy będzie się dało przeżyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnej listy na pewno nie wrzucą, bo w końcu oni odpowiadają za gwarancję - więc sami by sobie pod górkę zrobili. Na pewno nic tragicznego tam nie wsadzą.

Boxowy cooler jest słaby, będzie głośno i gorąco. Koniecznie do zmiany. Wystarczy Fera 5 - https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-5-spc303-5947025/ - montaż nie jest trudny, poradzisz sobie jeśli kiedykolwiek składałeś PC / miałeś wkrętak w ręku ;)

Ale pierw lepiej zamówić i zobaczyć co przyjdzie, jak tydzień-dwa posiedzisz na boxie to nic się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Dirian napisał:

Z czarnej listy na pewno nie wrzucą, bo w końcu oni odpowiadają za gwarancję - więc sami by sobie pod górkę zrobili. Na pewno nic tragicznego tam nie wsadzą.

Nie byłbym tego taki pewien. W proline wsadzają Gigabyte GP-P750GM do zestawów, czyli model potrafiący zrobić pokaz fajerwerków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...