Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marcin93123

Livebox TP - jak podłączyć?

Recommended Posts

Witam. Ostatnio dostałem Liveboxa TP i mam pytanie. Otóż czy do Liveboxa TP trzeba podłączać telefon, czy można bez? Telefon mam daleko od komputera i jest dosyć duży, dlatego się pytam. I druga sprawa: jak najlepiej zainstalować liveboxa? Na WiFi czy na USB?

Co do instalacji to najlepiej USB(nie ma kłopotów z zasięgiem itp.), a jeśli chodzi o telefon to nie wiem o co Ci chodzi.

Chodzi mi o to, że dostaje się tak jakby podwójne gniazdko telefoniczne i z jednej strony należy wsadzić kabel telefoniczny. To jest naprawdę wymagane?

No jak nie jest wymagane? Podwójne gniazdko (rozgałęziacz?) dostajesz po to by wepchnąć go w gniazdko sieci telefonicznej w twoim domu. W jedno z 2 gniazdek (w tym rozgałęziaczu) wtykasz kabel od telefonu a w 2 dziurke wtykasz inny kabel telefoniczny (dołączony do zestawu instalacyjnego), który podłączasz do Szajsboxa... przynajmniej ja tak mam. Nie mam pojęcia jak kolega chciał to zrobić bezprzewodowo... Livebox jest bezprzewodowy tylko z nazwy :).

Co do instalacji... polecałbym instalować z podłączeniem Ethernet (dostajesz taki kabelek w zestawie instalacyjnym) bo na USB często traci połączenie. A jeśli LB masz daleko od kompa no to na WiFi :)

P.S. Nie jestem specem od LB i nie zapewniam, że mam racje... ale wydaje mi sie, że mam :P

Jak masz dwa gniazdka telefoniczne w domu to nie jest wymagane . I Ethernet będzie lepszy niż USB chyba że twój komputer niema odpowiedniego wejścia to wtedy USB WiFi to ostateczność której w Livebox nie mogę polecić

Namieszaliście, a nie zostało powiedziane nic. Więc lecimy po kolei od gniazdka telefonicznego[opisuje części ich nazwami z instrukcji, tam są rysunki]:

Do gniazdka telefonicznego podłączasz rozdzielacz. Do jednej strony podłączasz mikrofiltr, a do niego zwykły telefon stacjonarny. Do drugiego gniazda rozdzielacza podłączasz kabel telefoniczny, którego drugi koniec podłącza się do LiveBoxa. Zasilacz podłączasz również do modemu LiveBox. Do komputera podłączasz go za pomocą kabla Ethernet, wkładasz płytę i instalujesz. Zamiennie z Ethernet można stosować USB, ale nawet pracownicy ich serwisu nie polecają tego rozwiązania. WiFi USB też nie jest źle, ale warto tylko wtedy, kiedy nie ma możliwości użyć kabla.

To już cała procedura instalacji, teraz konfiguracja. W oknie przeglądarki wpisujesz adres 192.168.1.1. Standardowy login i hasło to słowo admin - te warto zmienić, choć nie jest to konieczne, jeżeli NIE korzystasz z sieci bezprzewodowej. Klikasz z lewej strony na napis połączenie internetowe, i będzie miejsce na login i hasło, które otrzymuje się przy podpisywaniu umowy [login to xxx@neostrada.pl]. Jeżeli nie korzystasz z wifi, to należy je wyłączyć - jest gdzieś u góry opcja łączności bezprzewodowej. Jeżeli korzystasz, to należy je zabezpieczyć na adres mac i klucz WEP, który również lepiej zmienić na niestandardowy. SSID też radzę zmienić, bo to będzie nazwa wyświetlana urządzeniom, które będą się łączyć. Przykładowo gdy włączam WiFi w telefonie, to moja sieć wykrywana jest jako Gofer, anie neostrada_xxxx. I to już w sumie wszystko, witamy wśród dzieci neo drugiej generacji =D

PS - zapomniałem o telefonie. Normalną linie o tym swoim normalnym numerze masz opisaną wyżej. Do LB można podłączyć telefon 'internetowy', z którego dzwoni się taniej.

Tak. Ja w tej chwili mam 3 komputery na Ethernecie [trzeba kupić dodatkowe urządzenie do rozdzielania internetu], telewizję i właśnie internet w telefonie przez WiFi. Wszystko lata jak marzenie ^^

Wiesz, wszyscy tak demonizują tak tego LB, a przy dobrym użytkowaniu to naprawdę dobre urządzenie *aktywuję tarcze, na wypadek ataku szalonych przeciwników neo*

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Czyli, że muszę kupić telefon stacjonarny dodatkowo.

Masz na myśli sam aparat? czy usługę?

A jak podłączę się z kablem Ethernet to wtedy będę mieć WiFi?

Na kompie podłączonym przez LAN (Ethernet) będziesz miał ... Ethernet, natomiast na dowolnym innym z kartę WiFi - sieć bezprzewodową (oczywiście dopiero po odczynieniu uroków itp magicznych czynnościach z udziałem LiveBoxa w roli głównej).

Gofer - odpalam njuka, zobaczymy co warta ta tarcza :P

Witam. Ostatnio dostałem Liveboxa TP i mam pytanie. Otóż czy do Liveboxa TP trzeba podłączać telefon, czy można bez? Telefon mam daleko od komputera i jest dosyć duży, dlatego się pytam. I druga sprawa: jak najlepiej zainstalować liveboxa? Na WiFi czy na USB?

najlepiej USB nie ruszać,albo kablowo Ethernet albo WiFi (jeśli chodzi o bezprzewodowe podłączenie to polecam zakup innej karty sieciowej na USB, ta w zestawie jest kiepska, polecam Linksysa, lub Netgear)

Wiesz, wszyscy tak demonizują tak tego LB, a przy dobrym użytkowaniu to naprawdę dobre urządzenie *aktywuję tarcze, na wypadek ataku szalonych przeciwników neo*

też nie wiem o co tym ludziom chodzi ja do LB mam podłączonego przez WiFi stacjonarnego, dwa lapki i poket PC, oprócz tego do łącza ethernetowego drugi router z anteną kierunkową WiFi i wszystko działa bez większych problemów

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...