Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

darktangram

Jaki zasilacz?

Recommended Posts

Nie zalecam pakować się w ten przereklamowany i "przerekomendowany" zasilacz o beznadziejnej sprawności.

Kilka złotych więcej i masz porządną markową maszynę, która Cię nie zawiedzie, do tego będziesz płacił niższe rachunki za prąd ze względu na ok 80% sprawność urządzenia i różnica w cenie zwróci się po kilku miesiącach: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=15432

A gdzie tak szłyszałeś ze pentagramy to złe zasilacze co? O ile mi wiadomo zasilacze dla pentagrama produkuje Sirtec a jest to bardzo porządna firma która wie jak robić zasilacze. Owszem Corsair jest może lepszy ale kolega wyrażnie podkreslił ze ma być jak najtaniej.

darktangram jesli ten pentagram bedzie dla ciebie nieosiagalny cenowo to możesz się jeszcze zastanowic nad MC-350w którego mozna dostać za 100zł jesli dobrze poszukać. Takze powinien starczyc do twojego zestawu bo ponizej 100zl juz nic z czystym sumieniem polecić nie moge.

Nie zalecam pakować się w ten przereklamowany i "przerekomendowany" zasilacz o beznadziejnej sprawności.

chyba nigdy nie miałeś zasilacza Pentagrama ...

ja już na swoim miałem okazje podłączać HD4890 i nawet w stresie nie jęknął

co do zasilacza można polecić wyżej wymienionego pentagrama spokojnie starczy

Ludzie, a czy ja piszę coś o tym, że ten Pentagram nie podoła zestawowi/spali się/itp? :laugh: Jeżeli o to chodzi, to nie mam zastrzeżeń. Ja napisałem, że te najtańsze modele Pentagrama mają bardzo słabą sprawność - a to jest chyba różnica, nie?

Ja powiem tak: nie oszczędzaj na zasilaczu. Teraz zapłacisz te 50zł mniej, a później jak ci ten ModeCom pójdzie z dymem to być może będziesz musiał kupować nową płytę główną i kartę graficzną. A one gwarancji co do spalenia z powodu zasilacza nie podlegają.

Również zdecydowanie odradzam "oszczędzanie" na zasilaczu. Dlaczego? Ponieważ to się nie opłaca. Odradzam również ModeComa Premium. Fortron GLN i Topower EZ będą znacznie lepsze.

A ten zasilacz, co pisał Fatal1tyxX? Znalazłem taki: http://www.reactor.pl/produkt-zasilacz-mc-...ium-350w,44462/. Czy to ten? Czy 350W to troche nie mało?

Nie to była seria premium, mi chodziło o TAKIE coś. Porażająca cena nie? W sklepie tam gdzie zawsze kupuje podzespoły było tego 3 sztuki za 119zł ale nie preferują sprzedazy wysyłkowej. Poszukaj w swoim mieście,napewno go znajdziesz.

Możesz wziąść także TEGO Foltrona który posiada dodatkowe złączę do zasilania karty więc z podłaczeniem nie było by problemu. A cena także jest przyzwoita (59zł) i posiada on 24-miesieczna gwarancje.

Możesz wziąść także TEGO Foltrona który posiada dodatkowe złączę do zasilania karty więc z podłaczeniem nie było by problemu. A cena także jest przyzwoita (59zł) i posiada on 24-miesieczna gwarancje.

"ZASILACZ UŻYWANY" = nie polecam. Lepiej wziąć nówkę ze sklepu.

Dobra, teraz z trochę innej beczki. Czy ktoś próbował odpalić 4850 na markowym zasilaczu 350W? Np na be-quiet!. W testach przeważnie pobór mocy całego zestawu z tą kartą to ok 280W, więc teoretycznie dałoby radę z zapasem. Pytam bo kolega ma taki problem. Procka (E5200) będzie kręcił do tego 3,3-3,5Ghz. Żadnych udziwnień typu RAID itp.

Fatal1tyxX

Jak by ci to delikatnie powiedzieć?;) Ten zasilacz właśnie nie ma wtyczki do karty graficznej i będzie z nim miał sporo problemów.

dyskograf

350W to raczej za mało do HD 4850 i podkręcanego procka. Nawet jeśli zmieścisz się "na styk" to nawet dla markowych zasilaczy praca pod 99% obciążeniem nie jest najzdrowsza.

Lomelindi

Podchodzę do tej sprawy drugi raz i dalej niewiem. Po pierwsze - Znajomy uzywa takiego zasilacza ( Foltron 350w tylko chyba koncówka inna na H ale nie jestem pewny) przy karcie geforce 9800gt i jakoś u niego działa. Po drugie- W opisie pisze takie coś: Złącze PCI-E 6 PIN +. Więc ,,osohozi''?

Co do zasilacza. Ma być jak najtaniej ( w okolicach 120zł powiadasz?) możesz się jeszcze zainteresować TYM szefem 350w za 95zł. Taniej chyba już nie zejdziemy.. choć można takze zastanowić się nad TYM Foltronem 400w za 80zł. Lomelindi on chyba posiada już złacze zasilania do karty:P ?

Fatal1tyxX

Obydwa Fortrony nie maja tego złącza. W opisie aukcji jest błąd. To co biorą za wtyczkę PEG (PCI-Express Grapphic) to tak naprawdę 12-voltowa linia zasilająca procek. To się podłącza do płyty głównej, a nie do karty graficznej. Przyjmowanie na wiarę bzdur jakie znajdują się, bardzo często, w opisach aukcji to rzecz nierozsądna.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...