Skocz do zawartości
predatorekk

komputer do około 2000 do przeglądania internetu/youtube/zoom

Polecane posty

Myślę, że chociaż 100 euro dałoby się jeszcze wydusić ze względu na dobry model karty bez limitu kopania krypto. Z drugiej strony, wydaje mi się, że za procesor zapłaciłeś sporo więcej niż aktualna cena.

Musiałbym tak naprawdę podliczyć obecne ceny podzespołów, aby móc konkretnie się wypowiedzieć, choć tragedii na pewno nie ma.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niestety nie wziąłem tego chłodzenia co polecałeś i to które było razem z procesorem to chodzi jak odkurzacz mógłbys polecić jakieś wydajne i ciche chłodzenie bo oszaleje ?

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-PowerColor-Radeon-RX-6600-XT-Hellhound-OC-8G-retail_1421365.html czyh ta karta będzie ok do tego zetawu który mi złożyłeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

czyli przeszedłeś na zestaw w mniejszej obudowie dla zmylenia przeciwnika (żony). ;)

W mindfactory mają (tj. trzeba poczekać 3-5 dni) chłodzenie SPC Fera 5, więc można na nie postawić. Szkoda, że nie zdecydowałeś się na wydajniejszy cpu (8 linii PCIe dla gpu w APU też nie porywa), bo mógłby się przydać do dedykowanej grafiki, ale jeśli nadal posiadasz monitor Xiaomi 34", to w tej rozdzielczości nie powinno być bottlenecku, a już na pewno nie powinien być duży.

Postawiłbym na inny model karty - Sapphire Pulse. Nie widziałem testów tej karty PowerColora, więc lepiej wziąć jakiś pewniejszy model.

Czy na wysokości gniazda PCIe (tego dla karty) nie będzie kolizji z zasilaczem?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodziłby cpu pokroju i5-10400/11400(F), ale karta przy tej rozdzielczości ekranu będzie na tyle obciążona, że procesor nie powinien stanowić problemu.

 

Warto dorzucić kilka wentylatorów 120 mm, skoro montujesz dedykowaną kartę. Ile jest miejsca od gniazda PCIe (dla gpu) do spodu obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta wejdzie, ale kable zasilacza mogą przeszkadzać. Może uda się je jakoś przełożyć za kartę. Zasilacz nie jest długi, więc można mieć nadzieję, że się uda. Najlepiej byłoby to wymierzyć. Wycinanie kabli za wiele raczej nie da, bo największy problem będzie pewnie z kablem ATX 24-pin, którego przecież nie możesz się pozbyć.

Można też po prostu wziąć Sapphire RX 6600 XT Pulse z caseking (jakieś 30-40 euro się przepłaca): https://www.caseking.de/sapphire-pulse-radeon-rx-6600-xt-gaming-oc-8g-8192-mb-gddr6-gcsp-228.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta byłaby fajna ?

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-ASRock-Radeon-RX-6600-XT-Challenger-D-8GB-OC--Retail-_1421322.html

 

zadowolony ale chłodzenie boxowe to porażka muszę coś z tym zrobić nareszcie nie miałem czasu ciągle wakacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zamowilem https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-PowerColor-Radeon-RX-6600-XT-Red-Devil-8G-OC--Retail-_1421366.html

 

5sekund po zamowieniu cena poszla na 590 euro ja zamowilem za 550 ;D masakra nie?

jeszcze raz chłodzenie SPC Fera 5 bedzie dobre? czy znajdzie sie jakies lepsze bo to boxowe chodzi jak odkurzacz mam tego dość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, predatorekk napisał:

5sekund po zamowieniu cena poszla na 590 euro ja zamowilem za 550 ;D masakra nie?

Gdybyś nie zwlekał z zakupem, to za ~500€ byś kupił. :P

 

Fera 5 jak najbardziej sprawdzi się przy tym cpu, chyba że myślisz już o jakiejś wymianie cpu, to można pomyśleć o czymś wydajniejszym.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...