Skocz do zawartości
dyczek

Nauka teorii na prawo jazdy

Polecane posty

Powiem tak.... Teorie zdałem za 1 razem.... Klepiąc właśnie bezrozumnie testy. Po 10 testów dziennie robiłem. Na początku było ciężko, ale potem praktycznie każdy test robiłem na 90-100%. W wordzie miałem 72/74.....

Dobrze jest na pewno wczytać się we wszystkie oznaczenia. Tak aby zdać z rozumieniem. A nie automatycznie.   https://tioman.pl/pl/kladka-dla-pieszych N astronie jest poradnik

Edytowano przez kacpee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam stronę prawo jazdy 360, jeśli chodzi o teorię. Mają najaktualniejszą bazę pytań, ja dzięki temu zdałem za pierwszym razem. Dobrze jest też potrenować testy w twojej szkole jazdy plus trening w najbliższym WORDZIE. Przygotuj się też na to, że jedno pytanie zawsze będzie zawierało o policjanta kierującego ruchem oraz dotycząca tramwajów (najczęściej jest to pytanie, kiedy on nie ma pierwszeństwa na drodze). 

Na teorii miałem maksymalną ilość punktów, zaś warto zauważyć, co ci mówią instruktor lub instruktor podczas jazdy, bo w bazie WORD są pytanie, które nie wyciekają do publicznej wiadomości, w moim przypadku było to zdjęcie, czy kierowca prawidłowo patrzy się podczas cofania (w moim przypadku było nie, bo patrzenie się na boczne lusterka podczas cofania jest uważane za błąd). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie będę tutaj odkrywczy, ale nie ucz się na pamięć. Staraj się rozumieć swoje błędy w testach. Jeżeli w jakimś pytaniu masz błąd nie staraj się zapamiętać, że ma być inaczej tylko szukaj sobie rozwiązania w książce, żeby wiedzieć dlaczego tak jest i jaki przepis o tym mówi.  Wiem, że tak jest trudniej i trzeba włożyć więcej wysiłku niż przy pamięciówce, ale potem na drodze masz większą wiedzę i świadomość tego co się dzieje i dlaczego. 

Przy praktyce też próbuj uczyć się tak, żebyś jak najwięcej rozumiał z tego co dzieje się z samochodem. Zadawaj jak najwięcej pytań swojemu instruktorowi. Osobiście jestem instruktorem i nienawidzę uczyć ludzi jazdy pod egzamin, cofania na pachołek i tego typu schematów. Zawsze staram się wytłumaczyć dlaczego coś jest potrzebne w życiu, nie na egzaminie. 

I powodzenia! Pamiętaj że jak się przyłożysz to egzamin to tylko formalność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...