Skocz do zawartości
Nekro

Wymiana płyty głównej. Asrock H81M.

Polecane posty

Hej, płyta główna w moim PC uległa awarii. Trochę rozpatrzyłem się w internecie i zastanawiam się jakie znaczenie przy wymianie ma Chipset? Wiem że muszę zwrócić uwagę na format, socket procesora, współpracę z pamięcią Ram, ale dalej nie do końca rozumiem, jakie znaczenie ma chipset przy wymianie?

Płyta Asrock H81M. Jeżeli ktoś chciałby mi coś podpowiedzieć, lub podać przykładową płytę główną, która będzie dobrym zamiennikiem, to będę wdzięczny :) 

(Obudowa - Zalman 1; Zasilacz corsair VS450, procesor I5 4440, gpu gtx1060, ram 8gb 1600mhz)


DRUGI WARIANT! :D

Przez głowę przeszedł mi mały upgrade. Zakup nowej płyty, procka i ramu, pod obecne GPU i zasilacz. GPU i zasilacz, mógłbym wymienić w przyszłości (jak rynek kart się uspokoi), ale resztę bebechów chciałbym mieć przygotowane "na ten wspaniały dzień". Czy jest to możliwe, czy się opłaca, i czy w ogóle ma sens? Może lepiej wymienić płytę, dorzynać kompa dalej, a w przyszłości wymienić wszystko? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nekro napisał:

Wiem że muszę zwrócić uwagę na format, socket procesora, współpracę z pamięcią Ram, ale dalej nie do końca rozumiem, jakie znaczenie ma chipset przy wymianie?

Chipsety "Z" oferują choćby podkręcanie RAMu i procesora. Tutaj to się nie przyda, więc może być np. B85.

 

16 godzin temu, Nekro napisał:

Przez głowę przeszedł mi mały upgrade... Czy jest to możliwe, czy się opłaca, i czy w ogóle ma sens? Może lepiej wymienić płytę, dorzynać kompa dalej, a w przyszłości wymienić wszystko? :D

Upgrade może być odczuwalny, ale czy chcesz kupować teraz czy za jakiś czas, gdy upowszechnią się pamięci DDR5 (pierwsze cpu z obsługą DDR5 już w tym roku - Intel Alder Lake) w rozsądnych cenach - to już zależy od Ciebie.

15 godzin temu, Nekro napisał:

PŁYTA GŁÓWNA MSI B85M-E43 DASH s.1150 DDR3 INTEL - Części komputerowe, Płyty główne - Allegro.pl

Nie widzę, aby płycie czegokolwiek brakowało. Pytanie, czy czegoś nie zauważam?

Płyta jak płyta. Może być, bo przy reszcie komponentów nie ma co szaleć przy wyborze płyty.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...