Skocz do zawartości
Chester88

Nowy komputer za około 13 tyś.

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie. 
Jako że mój ponad 10-letni komp ostatnio zaczyna wariować i mocno zwolnił nadszedł chyba najwyższy czas na wymianę na coś nowego. Jako że mam zamiar również eksploatować go przez około dekadę celuję w aktualnie jak najlepsze podzespoły. 
Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do intensywnego, weekendowego grania w gry dostępne w GamePassie. 

  • Budżet na komputer: około 13 tysięcy
  • Części do kupienia: wszystkie podzespoły + obudowa, bez myszki, klawiatury czy monitora
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: głównie gaming
  • Preferowany sklep: obojętnie, byle była opcja złożenia
  • Model monitora: planuję zakup Samsunga G7 27”
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: na razie mogę się wstrzymać, planuję zakup tak na przełomie sierpnia/września. 

Testowo złożyłem sobie przykładowy zestaw w konfiguratorze Komputronika i wygląda to mniej więcej tak: https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/DOpvEWjkKE

Jestem otwarty na wszelkie sugestie, co zmienić aby było wydajniejsze albo po prostu tańsze i lepsze. Może do czasu zakupu ceny kart znowu trochę spadną więc będzie szansa zainwestować kasę w inne podzespoły. Aha, RGB jest mi totalnie obojętne, nie potrzebuję żadnych takich bajerów. 

Edytowano przez Chester88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, lepiej kupić komputer za 6-7 tysięcy (ceny kart trochę komplikują tu sprawę) i wymienić go za 5 lat, niż "katować" komputer za 13-14 tysięcy przez 10 lat.

W dniu 17.07.2021 o 20:09, Chester88 napisał:

Termin zakupu komputera: na razie mogę się wstrzymać, planuję zakup tak na przełomie sierpnia/września. 

W tym roku pojawią się procesory Intel Alder Lake (link), ale premiery pewnie nie należy oczekiwać wcześniej niż połowa października, więc to raczej sporo czekania względem Twojego "deadline". Ceny DDR5 z pewnością będą wysokie, a nie wiemy, co się stanie z cenami reszty komponentów, choć budżet jest solidny.

W dniu 17.07.2021 o 20:09, Chester88 napisał:

Testowo złożyłem sobie przykładowy zestaw w konfiguratorze Komputronika i wygląda to mniej więcej tak: https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/DOpvEWjkKE

Płytę zmieniłbym na np. MSI MAG B550 TOMAHAWK. W niewiele wyższej cenie można mieć dysk PCIe 4.0 - PNY XLR8 CS3040 1TB. Poza tym, wziąłbym też pamięci Crucial 3600 CL16, zasilacz Corsair RM750X/850X i jakąś solidniejszą obudowę, np. be quiet! Pure Base 500DX Black.

Lepszym AiO jest Arctic Liquid Freezer II, ale w Komputroniku go nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...