Skocz do zawartości
kirby91

Rozwiązany: PC - baza pod rozbudowę (~3k)

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym złożyć platformę pod rozbudowę, do której przełożyłbym swój dysk HDD i SSD oraz tymczasowo GTX 770 2GB (2x8 pin).

Na razie gram w 1080p. W planach kupno RTX 3060ti i przejście na monitor 60Hz 1440p lub 77/144Hz 1080p.
Aktualny monitor: https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-u2414h.bhtml

Proszę dać znać czy wszystko się klei: https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=851147

Być może znajdzie się jakaś tańsza obudowa kosztem tylko wyglądu, na którym mi nie zależy.

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG7V polecam - mega dobrze zrobiona obudowa i sporo miejsca. Cały kurz zawsze mi się zatrzymuje na tej siatce frontowej. Ewentualnie tańszy bliźniak - Regnum

Tak to, do Twojego zestawu nie można się przyczepić. Ewentualnie możesz sobie zmienić zasilacz na Seasonic Focus 650W (spokojnie tyle wystarczy), albo XPG Core https://www.x-kom.pl/p/524447-zasilacz-do-komputera-xpg-core-reactor-750w-80-plus-gold.html - mają zabezpieczenie OTP. gdzie niestety SPC tego nie daje.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPG Reactor to dobry zasilacz, ale w tej cenie kompletnie nie ma racji bytu, bo taniej można dostać Corsaira RM750X/RM850X.

Co do samego zestawu, wziąłbym już 16 GB DDR4, bo przy wymianie karty trzeba będzie to zrobić, a aktualnie te 8 GB będzie można "zatkać" choćby wieloma kartami przeglądarki internetowej.

Płyta główna to świadomy wybór że względu na jej wyposażenie (wifi, ALC 1200, USB-C itp.)? Jeśli tak, to nie mam żadnych uwag.

 

Dołóż do monitora WQHD >100 Hz. Do 1500 zł da się kupić solidny model, a z pewnością będzie cieszył bardziej niż model z matrycą o niższym odświeżaniu.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2021 o 22:12, Bull3t napisał:

(...)  wziąłbym już 16 GB DDR4 (...)

Niestety, muszę szukać oszczędności gdzie się da. Ale mam jeszcze kości DDR4 które mogę tymczasowo dołożyć, dopóki nie kupię nowych.

W dniu 15.07.2021 o 22:12, Bull3t napisał:

Płyta główna to świadomy wybór że względu na jej wyposażenie (wifi, ALC 1200, USB-C itp.)? Jeśli tak, to nie mam żadnych uwag.

Wifi chcę, karty dźwiękowej nie będę już wkładać - ALC 1200 powinien starczyć, chociaż nie znam różnicy od pozostałych modeli; USB-C to dodatek, którego nie potrzebuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kirby91 napisał:

Wifi chcę, karty dźwiękowej nie będę już wkładać - ALC 1200 powinien starczyć, chociaż nie znam różnicy od pozostałych modeli; USB-C to dodatek, którego nie potrzebuję.

W porządku, po prostu można taniej kupić również całkiem przyzwoitą płytę, ale kosztem np. audio.

Swoją drogą, cena i5-11600 podskoczyła, ale do oferty sklepu wróciły i5-11400F i 11400 w normalniejszych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...