Skocz do zawartości
Mysquff

[10 000 zł] Gaming PC

Polecane posty

Hej, brat poprosił mnie o pomoc w złożeniu nowego komputera do grania, ale w ogóle nie śledziłem rynku przez kilka ostatnich lat i całkowicie wyleciałem z obiegu. Chętnie skorzystałbym z waszej pomocy ?

  • Budżet na komputer: 10k
  • Części do kupienia: wszystko (obudowa + wszystkie podzespoły, bez peryferii i monitora)
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gaming
  • Preferowany sklep: brak (może być morele.net, x-kom.pl, whatever)
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1920x1080, HDMI
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: do końca sierpnia

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "obfity" budżet, ale trzeba by się jednak jeszcze trochę przyczaić na niższe ceny kart graficznych, które od niedawna zaczęły spadać.

9 godzin temu, Mysquff napisał:

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1920x1080, HDMI

Szykuje się jakaś wymiana? Do komputera za takie pieniądze przydałby się jakiś większy ekran.

 

Swoją drogą, w tym roku szykuje się premiera procesorów Intel Alder Lake. Pewnie obejmie ona jedynie 3 modele z odblokowanym mnożnikiem i płyty Z690, a Twój brat nie chce podkręcać. Do tego ceny DDR5 będą wysokie, ale budżet jest wysoki, choć oczywiście możesz coś stać się w jakiejś w fabryce i ceny konkretnego komponentu mogą stać się równie absurdalne jak kart graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...