Skocz do zawartości
Hrabia93

Obudowa, zasilacz i chłodzenie +/- 1500 zł.

Polecane posty

Witajcie, potrzebuję wymienić po długim okresie te 3 rzeczy, a mój obecny sprzęt to:

 

AMD Ryzen 5 1600AF

MSI B450A Pro MAX

Adata XPG Spectrix D41 DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200 RED

MSI GTX 1050Ti

4 x SSD

1 x HDD

Chieftec 650W (dosyć stary, więcej szczegółów nie pamiętam, chcę wymienić na nowy)

CoolerMaster CM 690 II Advanced

 

Budżet mogę zwiększyć do 2000 zł, pod warunkiem że wszystko będzie odpowiednio pasowało (np. do obudowy zmieszczą się wszystkie dyski, zwłaszcza, że w obecnej obudowie mógłbym ich zamontować jeszcze więcej, gdyż ma tyle miejsca)

Moje propozycje sa takie (sklep przykładowy):

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-4-p1221402

https://proline.pl/zasilacz-corsair-rm650x-650w-rmx-cp-9020178-eu-p1403827

https://proline.pl/obudowa-be-quiet-pure-base-500dx-czarna-z-oknem-argb-p5486669

 

Co polecilibyście ? (w niedalekiej przyszłości planuję wymienić karte - jak ceny opadną, oraz procesor na coś lepszego, gdyż szykuję się na Dying Light 2, np. wstawienie R7 3700X lub R5 5600X, a karta to coś w stylu 3060Ti/3070/3070Ti)

 

Pozdrawiam.

Hrabia.

Edytowano przez Hrabia93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma się do czego przyczepić, choć można rozważyć też inne produkty.

Zasilacz - możesz pomyśleć nad zakupem Corsaira RM750X (2018 lub 2021). Jednostki o mocy 750-850W wydają się być optymalne i powinny oszczędzić myślenia przy wymianie podzespołów na jakieś prądożerne. Trochę się spóźniłeś, bo RM750X 2018 był ostatnio w morele w cenie 430 zł (czasem pojawiają się też jakieś zasilacz w "alarmie cenowym"). W x-komie ("gorący strzał") też bywają zasilacze w promocji, np. RM750X 2021 za 400 zł.

Obudowa - tu też mam trochę smutne wieści, bo Pure Base 500DX była ostatnio w x-komie za 300 zł. :whistling:Jeśli chciałbyś coś pojemniejszego (montaż chłodnicy 360 mm na górze), to możesz przyjrzeć się np. be quiet! Silent Base 802.

Chłodzenie - pod względem stricte wydajnościowym lepiej wypadają: Deepcool Assassin III, Noctua NH-D15. W zbliżonej cenie są też AiO Arctic Liquid Frezer II; wersja 240 jest wydajniejsza i przy tym cichsza niż NH-D15. Scythe Fuma 2 jest tańsze i również w porządku. Ciekawe, jak będzie z kompatybilnością tych chłodzeń (czy producenci zaoferują jakieś zestawy montażowe) z LGA 1700/AM5, a także jak wyglądać będzie wydajność na nowych platformach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...