Skocz do zawartości
Swipe

PC bez GPU, 5k

Polecane posty

Cześć,

Przymierzam się do zakupu nowego PC i kolejny raz zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

  • Budżet na komputer: 5K
  • Części do kupienia:  skrzynia bez GPU
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: do gier
  • Preferowany sklep: morele lub x-kom
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: tak
  • Termin zakupu komputera:  tydzień
  • Dodatkowe uwagi:

Zależy mi na jednym dysku SSD i zestawie bez karty graficznej. Od siebie dołożę 1 TB HDD i GTX 970. W planach po unormowaniu cen zamierzam upgrade karty graficznej do RTX 2060 lub 3060.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moja propozycja z kartą RTX 3060 - klik link

Alternatywnie taniej można zmienić, dysk ssd na 3-generacji zamiast czwartej, płytę na B560 jeżeli nie podkręcasz, procesor na i5F, albo KF bez integry i chłodzenie Fera 5/dual fan - propozycja 2. W drugą stronę zwiększenia wydajności można cpu zmienić na i7-11700KF, bo K ze zintegrowanym układem graficznym jest droższy, chociaż procesor nie da aż tak dużej różnicy w grach jak karta graficzna. W swojej propozycji nie oszczędzałem na zasilaczu i zaproponowałem FM2 (modularny) 650w w Goldzie. Taniej może być Vero 600w.

HDD na dane spoko, ale jeśli mają być na nim trzymane gry, to nie ma sensu dokładać. Lepiej dać ssd 3-gen. Za około 400zł ogarniesz 1TB. Kartę do zestawu dałem RTX 3060 z 12GB pamięci. Po wrzuceniu listy zakupów do koszyka można odrzucić. Obudowa to kwestia gustu. Ważne, żeby było w miarę cicho i nic się w niej nie ugotowało. Możesz dać znać, czy preferujesz platformę AMD, czy wolisz Intela. 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmieniłbym na MSI MPG A750GF, a chłodzenie na Scythe Fuma 2. Wspomniany zasilacz jest przeceniony (na 380 zł) w aplikacji na telefon; to samo dotyczy obudowy Pure Base 500DX (300 zł).

W morele jest i7-11700K w cenie 1600 zł: https://lp.morele.net/alarmcenowy/?_ga=2.204502736.1115961065.1624871492-1264356365.1462886448&_gac=1.204652964.1625138099.EAIaIQobChMI-Ifbk9_B8QIVdCB7Ch37ugT-EAQYAiABEgKfaPD_BwE&kategoria=Procesory

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk możesz wziąć z tej samej promocji co procesor: PNY CS3030 1TB

Pamięci RAM Crucial 3600/CL16 są lepsze: https://www.morele.net/kategoria/pamieci-ram-38/,,,,,1524.6828,,p,0,,,,7965O980523,7971O454598,7973O1031905/1/

RM850 nie jest złym zasilaczem, ale w przeciwieństwie do serii RMX, ma chińskie kondensatory. Lepiej wziąć choćby RM750X (tu w przecenie).

Chłodzenie Fuma 2 powinno wystarczyć, ale AiO Arctica jest lepsze. Problem w tym, że raczej nie zmieści się w Pure Base 500DX na górze.

 

Nie wiem, czy zamierzasz skorzystać z kodu na montaż, bo jeśli nie chcesz sam tego składać, to będzie problem z tymi kodami promocyjnymi - do zamówienia można wykorzystać jeden kod, więc musiałbyś (przy chęci skorzystania z przecen) złożyć 2 zamówienia i montować samemu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak dla mnie zestaw spoko. 

i7 wystarczy pod gry i nie ma co szykować się na i9, bo chłodzenie Aio znacznie zwiększa koszta. Oprócz temperatury jest to też dla bajeranckiego wyglądu kompa z oknem. Powietrzne + Obudowa 500DX w aplikacji sklepu na telefon za 300zł, to bardzo dobra cenowo opcja. Jeśli jesteś w stanie samemu złożyć sobie kompa, brać póki jest. Zasilacz wystarczy ten co zaproponował @Bull3t. 3060-tka nie jest jakaś bardzo prądożerna. 

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...