Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Połączenie wideo PC -> TV (LCD)

Polecane posty

Ponieważ dokonałem zakupu pada, a mój telewizor jest dosłownie 3 metry od komputera, pomyślałem, że fajniej będzie grać w niektóre gry z pomocą pada na 26" (TV) a nie 19" (monitor) - klawiatury i mysz odpada, bo nie mam gdzie ich postawić, a pad, choć przewodowy (z dostatecznie długim kalem), trzyma się przecież w "powietrzu". Dlatego chciałbym połączyć PC z telewizorem, który ma m.in. wejścia VGA (D-SUB) i HDMI (w ilości 4). Na karcie grafiki mam 2x DVI. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie kabelek DVI -> HDMI? Oczywiście obraz wyświetlałby się tylko na TV (chyba można tak zrobić? mój system to 'Winda' Vista Ultimate), a dźwięk leciałby z głośników podłączonych do komputera. Pytanie dodatkowe, to: jak zrobić, by obraz wyświetlał się tylko na TV nie odłączając monitora? I czy dźwięk będzie działał, czy trzeba poprawić do telewizora także kabel z dźwiękiem? (z tego co wiem HDMI przesyła też dźwięk, ale jak będzie szło od DVI do HDMI, to niestety nie).

EDIT:

Wybaczcie trochę "laikowaty" opis, aż taki ciemny nie jestem w tych sprawach, ale i zawsze lepiej spytać, bo kabelek jest dość drogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- najlepszym rozwiązaniem jest kabel DVI-HDMI

- żeby obraz był tylko na TV to musisz ostawić tak w opcjach swojej karty graficznej ( będziesz miał kilka ustawień np. Clon - czyli na monitorze i TV to samo się wyświetla, Theatre czyli na monitorze masz normalny obraz a na TV przy włączeniu filmu, lub aplikacji 3D będzie od razu na pełnym ekranie, no i oczywiście możesz ustawić żeby korzystać z tylko jednego jednocześnie) ja osobiście mam ustawionego cały czas Coln i jak gram to wyłączam monitor

- jeśli chodzi o dźwięk to zależy czy twoja karta graficzna ma wbudowaną dźwiękówkę, moja akurat ma ale z tego nie korzystam, możesz to sprawdzić w Evereście:

graasdgwegh.th.jpg

jeśli masz taką dźwiękówkę to wszystko pójdzie kablem DVI-HDMI, jeśli nie to dźwięk musisz podłączyć osobno (zależy jakie we. dźwięku ma twój TV)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Dźwięk może mi grać na głośnikach od kompa, dlatego, że TV jest dość blisko. A dźwiękówkę mam zintegrowaną na płycie głównej - tj. Realtek HD audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety- mam problem. Kabel mam, ale na telewizorze wyświetla się tylko tapeta oO

W dodatku klonować nie mogę, bo telewizor mam 16:9 (1366x768) a monitor 16:10 (1440x900), poza tym w ogóle nie mogę się w tym połapać - grzebałem w panelu sterowania nvidii, nic oraz w panelu sterowania Visty. Czasem jest tak, że oprócz tapety jest kursor na TV, a na monitorze nie mak kursora..

Chciałbym ustawić to tak, by w przypadku gry czy filmu ustawić sobie że może się wyświetlać na TV LUB monitorze. Tzn. się nie w każdą grę będę grał na TV. Mógłby mi to ktoś jasno wyjaśnić, najlepiej na GG (podane w profilu)?

Dodam jeszcze, że np. jak włączę grę to żeby wyświetlała się w natywnej rozdzielczości, a klonowanie to dwie takie same rozdzielczości - odpada. A może jakiś program do takich ustawień?

EDIT

Problem rozwiązany - zmieniłem ustawienie obrazu w TV.

Pytanie tylko - wydaje mi się, że w przypadku ''klonowania'' rozdzielczosc jest taka sama na obu urzadzeniach. Bynajmniej chodzi mi bardziej o to, ze mimo przeskalowania na 16:9 w ustawieniach TV, nadal mam 1360x768 zamiast 1366x768 - czyli nie ma rozdzielczości natywnej, a więc ciut gorsza jakość.. jak to zmienić, jeśli w tzw klonowaniu w panelu nvidii nie mogę zmienic rozdzielczości TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...