Skocz do zawartości
lolekxful28

Komputer nie uruchamia się poprawnie (przed/po próbach wymiany zasilacza i wgraniu nowego systemu) Co robić?

Polecane posty

Hej wszystkim,

Jakiś tydzień temu podczas grania w lola na monitorze pojawiły się pomarańczowo-czarne paski, chwilę wszystko zabzyczało i komputer się wyłączył. Po tym incydencie przy uruchamianiu komputera wchodził w on w tryb automatycznej naprawy systemu (Windows 10) bądź też wymuszał ponowne uruchomienie komputera. Nic to jednak nie dawało i utknąłem na tym etapie. 

Po sprawdzeniu tego błędu w sieci postanowiłem na nowo wgrać Windowsa 10 Edu i tak też zrobiłem. Po wykonaniu aktualizacji wszystko wydawało się okay, jednak po ponownym (testowym) uruchomieniu lola okazało się, że w grze mam 3 FPS i niezależnie od tego jaki proces uruchomiłem, wykorzystywało to ok. 100% CPU. Po sprawdzeniu tego problemu zarekomendowano mi wymianę zasilacza i tak też zrobiłem. 

Dzisiaj zamontowałem nowy zasilacz i za pierwszym razem komputer uruchomił się odpowiednio. Nie było lagów (przynajmniej w przeglądarce) i zacząłem instalować aktualizacje Windowsa i sterowników, bo zauważyłem, że nie ma dźwięku. Przy instalacji sterowników do karty graficznej komputer się wyłączył i obecnie ponownie wchodzi w tryb Automatycznej Naprawy bądź uruchamia się ponownie.

Bardzo prosiłbym o pomoc ponieważ nie wiem, co może być błędem/go powodować, a sam już nie mam pomysłów i boję się, że coś zepsuje.

Mój zestaw to:

Ryzen 3 1200

MSI r9 270x

Vero L3 500W

ADATA SSD M.2 512GB

2x8GB RAM Patriot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...