Skocz do zawartości
120202

Mały komputer pod VR ~5k bez karty

Polecane posty

Witam Was, prosiłbym o pomoc przy składaniu małego komputera który ma służyć wyłączenie pod VR. Kartę którą posiadam wolną to 1070Ti. 

Sprzęt chciałbym aby znajdował się w miarę małej obudowie (im mniejsza tym lepiej) który nie będzie zbyt rzucał się w oczy, czyli żadnego RGB. Planowanie umieszczenie to salon dlatego też taka specyfikacja. Sam nigdy nie składałem takiego sprzętu więc mam nadzieję że ktoś z większą znajomością tematu pomoże. 

 

Co do kupienia: wszystkie części poza kartą graficzną. 

 

Headset to Index od Valve

Zakres do 5000. 

Dzięki za pomoc !

Edytowano przez 120202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam za późną odpowiedź. 

 

Tak, takie pasujną. Sorry że nie sprecyzowałem od początku. Wygląda ciekawie więc coś na tym byłoby naprawdę mega!. 

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez 120202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 120202 napisał:

Hej, przepraszam za późną odpowiedź. 

Nie gniewam się. ;) Ja również odpowiadam kiedy mogę.

Wyjściowy zestaw (przy uwzględnieniu OC i chłodzeniu powietrznym) wyglądałby mniej więcej tak: https://www.morele.net/inventory/info/7dc65adb/

Składanie w tej obudowie niewiele różni się od większych modeli, bo mieści się niemal wszystko (poza zasilaczem ATX). Musisz zaopatrzyć się w sporą liczbę wentylatorów (5-pak Arcticów P12/P12 PWM na pewno się przyda) - przy chęci umieszczenia maksymalnej ich liczby, wejdzie 7 sztuk 120mm i 2 sztuki 140 mm.

 

Gdyby zrezygnować z OC procesora, można wziąć np. i7-11700(F) + B560. Płyta oferuje OC pamięci, więc wydajność nie będzie wiele odbiegać od procesora z odblokowanym mnożnikiem na płycie Z590.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za zestaw!. Dopiero dzisiaj udało mi się przyjrzeć, długi tydzień :(. Wygląda to znakomicie, wiatraki w takim wypadku także trafią do koszyka aby to wszystko od startu miało ręce i nogi. 

Wezmę jednak chyba K z odblokowanym mnożnikiem, czyli zestaw do którego link podałeś. 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki, w końcu w salonie znajdzie się niepozorny komputer ze sporą mocą :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem dać znać że wszystko podeszło, w zestawie ostatecznie wylądowała wersja KF, znajomy zajął się wiatrakami.

 

1070Ti jest już jednak trochę wysłużona co widać, więc w najbliższym czasie mam zamiar wymienić na jakąś 30XX o ile kiedyś zejdą do normalnych cen.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, wszystko działa jak powinno a samo VR - mega zabawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że jesteś usatysfakcjonowany.

Marka Lian Li już "grozi" wypuszczeniem obudowy O11 Air Mini kompatybilnej z zasilaczami ATX: https://wccftech.com/lian-li-showcases-new-revised-cases-as-well-as-an-infinity-mirror-fan-in-its-2021-digital-expo-2-0/

Szkoda, że się trochę nie pospieszyli z premierą. ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...