Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sroczka92

GeForce czy Radeon jaka karta ?

Polecane posty

Witam potrzebuje wymienić kartę graficzna z Palit GF 8600 GT Sonic na jakaś nowszą bo tak karta przy crysis nie wyrabia na kartę mogę przeznaczyć 500-700zł . Proszę o rade jakbyście polecili ja się na tym nie znam poniżej dałem przykładowe karty morze coś z tego mi doradzicie. Kartę bym prosił żeby była na SLI bo za 5-7 miechy chce kupić 2 kartę żeby była na SLI

Zotac GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E

Palit GeForce GTX260 896MB DDR3 448bit PCI-E

Zotac GeForce GTS250 1GB DDR3 256bit PCI-E

Asus GeForce 9800GTX+ 512MB DDR3 256bit PCI-E

Sapphire Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E

HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E

Moja konfiguracja;

Foxconn P35A-S

CORE 2 DUO E7200 oc 3,4GHz

OCZ 2 GB PC6400 800MHz CAS CL 4.0

Palit GF 8600 GT Sonic

Samsung 500GB

OCZ ModXStream Pro 700W SLI

Samsung SyncMaster SMT220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na SLI Radeona nie podłączysz( :lol2: ), zresztą nie jestem też pewien czy na Foxconnie pójdzie, bo SLI jest tylko dostępne pod chipsety od nVidii, w tym wypadku pozostał Tobie Crossfire Radeona. Mimo wszystko, ja w łączenie dwóch kart bym się nie bawił, kupujesz GTX275, podkręcasz go(a naprawdę warto) i uwierz że przez 2 lata nie będziesz zmuszony do zmiany karty, Crysis to też nie jest gra dla której warto dokonywać zakupów lepszego sprzętu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że twoja płyta główna nie obsługuje SLI tylko Crossfire, to drugie złącze PCI-Express działa jedynie w trybie x4 co boleśnie obniży wydajność takiego zestawu. W ogóle używanie dwóch kart na raz jest nieopłacalne. Proponuję teraz Geforce GTX 260 lub Radeon HD 4870 - według uznania, a za rok wymiana na kartę zgodną z DX 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zotac GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E

Sapphire Radeon HD4890 1GB DDR5 256bit PCI-E

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E

dokładanie drugiej karty się nie opłaca, lepiej starą sprzedać i kupić nową która i tak będzie miała większą wydajność niz 2 stare na sli/crossfire

wybierz z tych kart

jeśli grasz w wysokich rozdzielczościach bardziej będzie się opłacać GTX275, lub HD4890

jeśli grasz w niskich to HD4870 powinien wystarczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że twoja płyta główna nie obsługuje SLI tylko Crossfire, to drugie złącze PCI-Express działa jedynie w trybie x4 co boleśnie obniży wydajność takiego zestawu. W ogóle używanie dwóch kart na raz jest nieopłacalne. Proponuję teraz Geforce GTX 260 lub Radeon HD 4870 - według uznania, a za rok wymiana na kartę zgodną z DX 11.

Ewentualnie 4890 jeśli będzie w zasięgu cenowym. Wymiana na coś zgodnego z DX 11 raczej nie będzie opłacalna. No chyba, że bierzemy po prostuu szybszy, nowszy model. Microsoft już taki jest. DX 10 jakoś atm sobie radzi. O DX 10. 1 nie wiele można powiedziec poza tym, że jest. Po 11 też bym się fajerwerków nie spodziewał. Stary dobry DX 9 potrafi nieraz pozytwnie zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...