Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Thorgal (Le Lombard)

Polecane posty

Dotychczas wszystkie przeczytane przeze mnie Thorgale pożyczałam od znajomych. Pojawienie się kolekcji wreszcie zmotywowało mnie do zakupu tomów, które przypadły mi do gustu. I pomimo braku różnicy cenowej pomiędzy wydaniami Egmontu, a tymi od Hachette, nie żałuję.

Nie ukrywam, że jedną z głównych zalet kolekcji jest dla mnie zmniejszony format. Komiks lepiej leży w dłoni, a i do regału łatwiej go wcisnąć. Zaletami są także dołączane do tomów reprodukcje grafik autorstwa Rosińskiego oraz informacje o powstawaniu Thorgala. Jasne, te ostatnie pewnie będzie można znaleźć także i w "Świecie Thorgala", ale zagorzałą fanką tego komiksu nie jestem, więc ciekawostki upchnięte w kolekcji w zupełności mi wystarczą.

Teraz czas na wady. Chyba największą jest cena, która mogłaby być jakieś 5zł niższa, zwłaszcza, że w niektórych księgarniach internetowych Thorgale od Egmontu można kupić już za 20zł. Ale jestem gotowa na to przymknąć oko. Przy ograniczonej przestrzeni w mieszkaniu, nawet minimalnie zmniejszony format jest na wagę złota ;) Grafika na okładce mogłaby być większa, ale to akurat mało istotna przywara. Większym problemem (chociaż nie dla mnie, jak wspominałam wcześniej, zamierzam kupić jedynie kilka tomów) jest niekompletność serii. Póki co nie wiadomo czy w kolekcji znajdzie się miejsce dla "Oka Odyna" czy kolejnego tomu Louve.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...