Skocz do zawartości
Turambar

Zwierzęta

Polecane posty

Ja mam 3 psiaki rasy Akita Inu (japońska stąd ta dziwna nazwa smile_prosty.gif )

Uważam za najlepszą rasę na świecie i nie zamieniłbym na inną

Tobilp wiem, że to jest najczęsciej błąd w wychowaniu psiaka. Ale słyszałem, że to jedna z najbardziej groźnych ras, nie masz z nim żadnych problemów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompletnego bzika na punkcie dzikich kotów. Od jakiegoś czasu maniakalnie odkładam na Servala: servaltete.jpg

Choć raczej dopóki mieszkam w Polsce nic z tego nie będzie. Marzy mi się też kot rasy Caracal (też dziki). Wiem, iż dzikich zwierząt w domu trzymać się nie powinni, ale jeśli mają dobre warunki to czemu nie? Akurat te dwie rasy dzikich kotów są bardzo często i powszechnie udamawiane. Nie orientuje się ktoś może jak to prawnie wygląda z tymi zwierzętami? W USA pozwolenie kosztuje kilka dolarów.

Edytowano przez Soaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się konie, kruki, psy i koty. Posiadam 2 psy (kundle) i kota syberyjskiego. Psy denerwują rodziców ciągłym szczekaniem na wszystko co się rusza, mi to tam nie przeszkadza. Kot natomiast miewa napady szaleństwa, nie wiem szatan w niego wstępuje czy co bo nim miota po całym domu i nawet dotknąć go nie idzie. Miałem jeszcze chomika ale dokonał żywota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam żółwia mojego jednego kumpla, wyglądał spoko biggrin_prosty.gif ale nie dajcie sie zwięść, otóz jak mu się palcem klepało po główce to ten nie pozwalał na ten myk i za to dziabną w twój palec tongue_prosty.gif że przez chwilę bolało.

I ten patent wykorzystali na naszym byłym wrogu smile_prosty.gif, otóż jeden z naszej paczki nam pyskował bo coś go obrazili, więc zgodzili się go przeprośić.

I gdy się pogodzili kolega mówi, OK jesteśmy kwita, na znak że wszystko jest zapięte co do ostaniego guzika klepanie palcem mojego żółwika...poszkodowany 1szy smile_prosty.gif.

I tak on klepą go 3 razy I AŁA dziabą go a myśmy się śmiali że ten się znów obraził, ale pozwoliśmy sobie też aby nas dziabną i już przestał być na nas obrażony i z nas sie śmiał jak my z niego wczesniej.

Edytowano przez Pablo1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@youngman22 sory to jest owczarek szetlandzki czy collie? Nie poznaję po rozmiarze - a piękny:)

U mnie na razie kot i york w domu, ale marzy mi się sheltie

@youngman22 zacytował moje zdjęcia dlatego też ja odpowiem x)

oczywiście owczarek szkocki, nie szetlandzki, jak dla mnie to widać, chociażby na zdjęciu gdzie stoi przy nogach :) no i szetlandy nie są tylko 'zmniejszonym' kolakiem, mają też trochę inne proporcje ciała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 psiaki rasy Akita Inu (japońska stąd ta dziwna nazwa smile_prosty.gif )

Uważam za najlepszą rasę na świecie i nie zamieniłbym na inną

Tobilp wiem, że to jest najczęsciej błąd w wychowaniu psiaka. Ale słyszałem, że to jedna z najbardziej groźnych ras, nie masz z nim żadnych problemów ?

Sory że tak póżno odpisuję ale nie zaglądałem do tematu.

Nie polecam rasy początkującym, możesz mieć z nią ogromne problemy - jeżeli jest ich kilka mogą zrobić się dominujące i często się gryzą - ja tak miałem kiedy miały rok ale teraz już dawno nie widziałem żeby się gryzły. WSZYSTKO zależy od wieku szczenięcego. Jeżeli będziesz oswajał psa z innymi psami nie będzie problemów, Akita Inu to naprawdę dobra rasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oburzające!

Jakiś u mnie dziadek w okolicy hoduje sobie gołębie, i do tego otruwa dzikie bezpańskie kotki, bo uważa że mu atakują jego gołębnik za nocy.

Zamiast jakiegoś psa załatwić aby sobie krążył przy tym gołębniku, to kotki otruwa, ponoć ktoś na niego zgłosił że też obcina ogony bo jakiś ogonek znaleziono przy jego furtce, a on stwierdza że to stuknięta młodzież aby sie popisać.

Edytowano przez Muchotrix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z powodu nieodległego wyjazdu do pracy jestem zmuszony oddać swoje ostatnie 3 ptaszniki, w tym jednego całkiem groźnego (murinus, z niemałym temperamentem). Wrzuciłem ogłoszonko na terrarium.com.pl smile_prosty.gif

Od nastoletniego wieku (12-13 lat) hodowałem zwierzęta terrariowe. Było różnie, jednak najwięcej miałem pająków. Zdarzały się skorpiony i patyczaki. Piękne zwierzęta, a zaczynając hodować pająki miałem niemałą arachnofobie i wstręt do owadów. Pająki zażegnały ten pierwszy problem, a ich karmówka (świerszcze, karaczany) drugi smile_prosty.gif

Edytowano przez EricSonicson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam psa w domu 7 letniego kundelka o wdzięcznej nazwie Mały :)

2 Fafiki przy budzie (1 siostry agresywny jak jasna cholera Fado się nazywa) a drugi to 7 miesięczny szczeniak maści czarno-siwej nazwy Murzyn (mój ulubieniec)

Oraz mam 2 koty oba białe z czego kotka ma dwukolorowe oczy, oba są Zwierzynami łownymi i ciężko je złapać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sepo najlepiej zapytaj weta albo w zoologu, bo to zależy od rasy (mieszaniec też ma jakieś geny), trybu życia itp, nie ma jednej uniwersalnej dla danej wagi. Ale supermarketowy szit stanowczo odradzam.

Ja mam 5 szczurów obecnie (a przez chwilę było ich 13) i pastuszka (coś w rodzaju border collie, albo owczarka australijskiego). Wzięłam go ze schroniska miesiąc temu i ostro trenujemy- bestia jest mega pojętna. smile_prosty.gif Ale ambicje mam

, może kiedyś uda nam się z Ozziem choć część tego osiągnąć.

post-63780-0-34857300-1376524607_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oburzające! Jakiś u mnie dziadek w okolicy hoduje sobie gołębie, i do tego otruwa dzikie bezpańskie kotki, bo uważa że mu atakują jego gołębnik za nocy.

A co powiesz na to, że u mnie w okolicy ktoś powiesił psa na drzewie? Ludzie się czasami zachowują gorzej jak zwierzęta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę coś od siebie.

Mamy 9 miesięczną Husky. Teoretycznie i ojciec i matka były też Husky, ale żadne rodowodowe, więc jakaś psia domieszka gdzieś w genach musi być, co z resztą widać zachowaniu naszej małej rozrabiaki.

Nasza Husky jest mała jak na tą rasę (15,6kg), ale bardzo wesoła, chętna do zabawy i bystra. Do tego cholernie towarzyska - nawet jak idzie spać, to musi mieć człowieka w zasięgu wzroku po otwarciu oczu.

Jako zapalony gracz chciałem nazwać ją jakimś imieniem związanym właśnie z moją pasją. Słyszałem, że dla tego typu psa lepiej imię z literą R, bo lepiej to słyszy i zapamiętuje czy coś takiego (nie wiem, nie znam się, to mój pierwszy pies).

W końcu, po długim kombinowaniu padło na Kerrigan. Uznaliśmy, że jednak przydługawe imię i psina może mieć problem z zapamiętaniem, a my z wołaniem, więc zostało to skrócone do Kerri wink_prosty.gif

Poniżej filmik sprzed paru miesięcy:

Gdyby ktoś był zainteresowany, to polecam zajrzeć na kanał pod koniec lipca/na początku sierpnia, bo na pewno wrzucę kolejne nagrania z tą wariatką biggrin_prosty.gif

Tym bardziej, że trochę urosła... wink_prosty.gif

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skleciłam

.

Niedawno (z pół roku będzie) adoptowałam też drugiego psiaka, Misiosława. Wprawdzie miał jakieś traumatyczne przeżycia przed trafieniem do schroniska (do tej pory ucieka przed dużymi facetami z mocnym zarostem, a początkowo nie umiał nawet jeść i sikać, a wzięłam go, jak miał ponad rok), ale jest milusi-łagodniusi, chociaż sztuczki łapie wolniej od Ozziego. W każdym razie, jakby ktoś się kiedyś zastanawiał, czy brać drugiego zwierzaka, to szczerze polecam. Moje chłopaki się uwielbiają, nie ma dnia bez porządnej bójki, gonitwy, bójki, zaczepiania i gonitwy. :)

A na zdjęciu panowie odpoczywają po którejś z bijatyk.

post-63780-0-95586500-1406816702_thumb.j

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysia:

Przyjemnie oglądało się Twój filmik. Widać że lubisz zwierzęta.

Twój Ozzi jeszcze trochę potrenuje i możecie iść do Mam Talent :-)

Jakbym miał możliwości mieszkaniowe oraz nie byłbym uczulony na sierść psa to miałbym Beagle. Sympatyczna jest ta rasa psów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...