Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Zbieractwo

Polecane posty

Ja to głównie czasopisma zbieram :D Mam z 30 numerów magazynu Chip (od roku 1997 :happy: ), prawie wszystkie CDA od 2005 w tym parę numerów zakupionych na Allegro (głównie 2000/01 rok), później "trochę" PC Formatów, niewychodzącego już Click! i także nieukazującego się już Next (taki klon PCF, tylko dla bardziej zaawansowanych). Jeszcze z 50 numerów Playa (kiedyś kupowałem z przerwami, teraz staram się na bieżąco), 2 numery Playbox, pełno pism o samochodach (motor, Auto świat, Top Gear). Jeszcze Cybermycha sztuk ok. 20 sprzed 7-8 lat :laugh:, no i z rzeczy nie do czytania, to jestem dumny z kolekcji serii Need For Speed, w której znajduje się nawet oryginał Need For Speed III: Hot Pursuit, za którego btw. pewnie bym dostał sporo kasy, bo nigdzie na aukcjach nie widziałem takiego egzemplarza, tak samo Duke Nukem 3D :). Poza NFS III z serii posiadam wszystkie gry od NFS Underground 2 do nowego NFS HP.

Kiedyś kolekcjonowałem także samochody w skali 1:43 i mam ich ponad 60 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Crix zbieram karty MtG. Jednak ja kolekcjonuje tylko karty niebieskie i najczęściej w wersji foil. Nie gram nimi, ponieważ nie umiem i nie mam najmniejszej ochoty uczyć się zasad. Karty zbieram, ponieważ posiadają wspaniałe grafiki autorstwa takich ludzi jak, np. Kev Walker. Dzisiaj odebrałem kilka kart z serii M12, oczywiście wszystkie w wersji foil ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Można by powiedzieć że liznąłeś trochę birofilistyki :smile:

U mnie ta kolekcja powiększa się najszybciej (nie licząc gier oczywiście). Oprócz kapsli mam sporą ilość podstawek, butelek, kilka pokali i kufli.

Teraz planuję powiększyć trochę moje kolekcje znaczków i monet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh: Zbieram gry na PS2, bo to wciąż dla mnie najlepsza konsola jaką chciałem mieć i mam chcoć znajomi mówią nie warto było kupować kiedy jest era nowej generacji, ale kolekcja nie jest jeszcze pełna, ale z braku funduszy muszę raz na jakiś czas kupować, ostatnio padło mi łupem Vice City Stories z Naruto Ultimate ninja 3, kto wie co następne, może Antologia GTA(3,Vice city i San Andreas)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dzisiaj bardzo czasu ale obiecałem coś wam :D

Noże - jeden mój, jeden brata.

pa010164.th.jpg

Zbliżenie.

pa010165.th.jpg

Ostrze.

pa010168.th.jpg

Rękojeść.

pa010167.th.jpg

Ułożenie w dłoni - widzicie też jego rozmiar.

pa010169.th.jpg

Cena za jeden nóż - 45 zł

------------------------------

Następny w kolejce - nowość w kolekcji.

pa010170.th.jpg

Ostrze.

pa010172.th.jpg

Rękojeść.

pa010171.th.jpg

Ułożenie w dłoni - widzicie też jego rozmiar.

pa010173.th.jpg

Cena - 18 zł.

----------------------

Wszystkie były jak na razie kupione w tym samym sklepie - z pamiątkami - w Łańcucie. Kupiliśmy je dlatego że uwielbiamy takie noże, a te były jeszcze porządnie wykonane. Rękojeści są metalowe (ciężkie) i z jednego kawałka. Nie jest to plastik więc całość posiada odpowiednią wagę i wygląd. Polujemy więc dalej bo niedługo powinni mieć jakieś nowe :D Oczywiście oba są ostre i można zrobić komuś (i sobie) bardzo łatwo krzywdę. Jeśli ktoś myśli o takich nożach to nie kupujcie tandety z plastikowymi elementami (rękojeści to za zwyczaj są).

Jeśli będziecie chcieć to postaram się rano zrobić zdjęcia pozostałych (już nie noży) fajnych rzeczy które kolekcjonuję z bratem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czego ja nie zbierałem będąc młodszym-etykietki od zapałek,kapsle,jakieś naklejki,nalepki.Jak trochę zmądrzałem zacząłem zbierać znaczki pocztowe,mam cały klaser i prawdę mówiąc nie wiem co z nim zrobić.Mam tam bardzo ładne okazy,zresztą kupowałem zawsze na poczcie jak się dowiedziałem,że są jakieś nowe.I teraz leża bezużyteczne.Ale może kiedyś się w sumie przydadzą .Pozdrawiam kolekcjonerów różności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Widzę że jest tego sporo. Szkoda tylko że wepchane do pudła bo z chęcią bym zobaczył jakie masz okazy.

Do pewnego momentu wieszałem je w różnych miejscach, na głośnikach itp. Ale gdy przekroczyły liczbę dwustu stało się to strasznie nie wygodne dlatego też teraz trzymam je w pudle. Po pierwsze nie kurzą się a po drugie nie zajmują tyle miejsca. Jak w tygodniu będę w domu to mogę wrzucić zdjęcia tych co ciekawszych okazów. A zbierać zacząłem bodajże w 2007 roku gdy byłem na GC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram... Dziwne rzeczy. Mangowe gadżety - zwłaszcza figurki! - same mangi, książki, autografy różnych ludzi...

Po kolei, rzeczy, które uzbierałam, a z których jestem dumna.

Figurki: Strenght, Dead Master i Black Gold Saw z anime ,,Black Rock Shooter"; Ciel Phantomhive 2x - zwykła figurka i Nendoroid - oraz Sebastian - Nendoroid - z serii ,,Kuroshitsuji"; Ryuk, Rem, Amane Misa i L - nendoroid - z serii ,,Death Note"; Aigis z gry ,,Persona 3"; kilka małych figurek z Axis Powers Hetalia - chodzi tu o Rosję, Francję, Anglię, Włochy Północne, Włochy Południowe i Niemcy.

Mangi... Z takich cięższych do dostania u nas, to pierwszy tomik Lucky Star po angielsku, trzy tomy Alichino - też po angielsku - oficjalny artbook Okane ga Nai i kilka doujinshi po japońsku. Hard yaoi, więc na tym skończę ten temat.

Autografy... Na chwilę obecną mam autografy członków Sabatonu, George'a Martina - z dedykacją! <3 - Fronczewskiego - nie byle jaki, bo głoszący ,,Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" :D'' - oraz Draka i Jelonka z zespołu Hunter. Kocham Jelonka, więc zaciesz z tego miałam podwójny.

Do kolekcji dziwactw zaliczam też szwedzkie wydanie ,,Starcia Królów" Martina, masę mang polskich rysowniczek, jakieś radzieckie pamiątki, metalową czaszkę, maskę lekarza z okresu Czarnej Śmierci, maskę z V jak Vendetta i moje dziwaczne pluszaki. No, i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj na Yatta.pl bo ceny mają dobre, a już na pewno lepsze niż Aliensgroup.pl i DUŻO większy wybór. Po za tym obecnie mają same oryginały. Początki mieli nie najlepsze ale teraz to już tylko produkty oryginalne i to z najwyższej półki :D

Ja się przymierzam do wzięcia na raty:

Black Hanekawa

I mam już na raty wzięte (jedna moja, druga brata):

Miku dla brata

DLA MNIE Zamówione na Yatta ale ten sklep podobno też dobry.

Tutaj masz fajne forum więc w razie czego możesz pytać, może ktoś będzie jakąś sprzedawał figurkę którą chcesz.

FIGURE MANIACS

I w razie czego moje forum:

KOLEKCJONERZY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...