Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Zbieractwo

Polecane posty

To tak, na pewno zbieram gry od ok 9 lat troche się uzbirało. Dalej, zbieram też kapsle z napisami od tymbarka. Kolekcjonuje CD-A. Książek nie muszę kolekcjonować, bo mama jest o zgrozo polonistką i mamy dosyć pokaźną biblioteczkę. Pozatym zbieram też stare komiksy np. Asterix i Obeliks (duużo ich mam), Kajko i Koko; Tomek, Romek i Atomek itp. ale najbardziej Asterixa i Obeliksa lubie.

To tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm od początku:

1994-2004 Klocki Lego, nawet komórki sie budowało :laugh:

1996-2003 Kaczory Donaldy- ponad 300 wydań bodajże

2004- Komputer Świat GRY -komplet

2002-2008- CLICK! (komplet z 2005 i 2006 roku)

2005-????- CDA- nieregularnie, płytek DVD mam bodajże 23

I jak inni- Pokemony TAZO, BeyBlade Spinnery, plakaty sportowe i growe

Kolekcje od Amercomu (kompletna Encyklopedia) różne tytuły serialii na DVD

obecnie:

modele "Kultowych Aut PRL-u" i "Samoloty Świata"

magazyn TOP GEAR PL od poczatku i Magazyn KMH od wakacji 2009

większość rzeczy się spaliła, inne się sprzedało (LEGO za sporą kwotę),a inne poszły na makulaturę lub do pobliskiej biblioteki.

Mam zachowane wszystkie TG, KMH, 10 CDA no i te modele i płytki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od karteczek (coś a la wydzierany notes)

Następnie były kartki do segregatorów

Dalej wszelkiego rodzaju tazo z chipsów (ze zwierzętami, flagami państw, bohaterami Disneya i oczywiście z Pokemonami)

Gdzieś w między czasie pojawiły się w mojej kolekcji samochody z gum Turbo

Obecnie kolekcjonuje znaczki pocztowe, karty telefoniczne, czasem wpadnie mi w ręce jakaś moneta i oczywiście gry komputerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będe orginalny, jeśli powiem że jak byłem młodszy to oczywiście królowały Pokomony, Dragon Ball, Spinnery. Potem nastała u mnie Era Giga Sportu. Od 04 nie opuściłem ani jednego. Teraz oczywiście CDA i inne pisemka komputerowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze zbierałem figurki superbohaterów i ich pochodnych. Zawsze bardzo to lubiłem i jak byłem małym Knockersem wolałem bawić się nimi, niż grać w gry komputerowe. Z biegiem czasu moja kolekcja stała się bardzo pokaźna, lecz obecnie większość jej eksponatów jest na łaskach mojego młodszego kuzynostwa, które to robi z figurkami okropne rzeczy. W swojej kolekcji skupiłem się na postaciach z uniwersum DC, tj. Batman, Superman, Flash itd. W mniejszym stopniu na Star Wars (Wiadomo, o co chodzi) i Marvelu (np. Spider-Man, X-Man, Iron-man, Daredevil).

Druga moja kolekcja to samochodziki. Resoraków nie liczę, powiem raczej o tych z włoskiej marki Burago. Tymi właściwie głównie interesował się mój ojciec, który to namiętnie mi je kupował nie patrząc, że wolałbym dostać figurkę. W końcu jednak zabrał mnie do fabryki tych samochodzików we Włoszech by ostatecznie przekonać mnie do Burago. Samochody są wykonane w najdrobniejszych szczegółach, ale nie nadają się do dziecięcych zabaw, a do posłusznego stania na półce. Dlatego też chociaż tą kolekcję obroniłem przed kuzynami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem mały zbierałem karty i tazosy Pokemon, potem karty z Dragon ball a w chwili obecnej kolekcjonuję noże i scyzoryki:). Poza tym mam "mini" kolekcję paru komiksów typu Lobo, Garfield(zainteresowałem się nim TYLKo dzięki Smugglerowi, wcześniej myślałem, że to poprostu jakaśtam bajeczka), Jeż Jerzy. Zobaczymy jak się to rozwinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawy temat, aż dziw, że pierwszy raz tu zaglądam. Moje zbieractwo ma dość długą historię, która jednak się już zakończyła, z braku chęci a szczególnie czasu. Jako dzieciak kolekcjonowałem ofc pierdoły związane z pokemonami. Nie tak dawno brat się natknął w piwnicy na całe wiadro kapsli. Ciekawa rzecz, że do dziś pamiętam większość nazw i kojarzę skąd najrzadsze "eksponaty" do mnie przybyły. W okresie późniejszym przez moment interesowałem się znaczkami pocztowymi, których do dziś mam dwa klasery. Podczas tej przygody upolowało się nawet egzemplarze z Kuby, Nikaragui czy Malediwów. Z tym jednak szybko skończyłem przerzucając się, również na krótko na numizmatykę. Tu prawdzie powiedziawszy trudno się czym pochwalić, a sama fascynacja zaczęła się od serii Pieniądze Świata, gdzie do każdego numeru był dodawany banknot i moneta. Oprócz tego przez długi czas interesowało mnie modelarstwo. Jeszcze gdy PC nie było w domu, nad sklejaniem z samolotów/statków/czołgów z Małego Modelarza można było siedzieć dłuuuuugimi godzinami. Ach te emocje, gdy wycięło się fragment o 3 mm za krótko i trzeba było kombinować =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba drwisz! Wymienię się tylko za Czarizarda.

Ja się mogę wymienić :)

Ja oczywiście też zbierałem tazosy, figurki pokemonów itp., lecz do moich poważniejszych kolekcji należą znaczki pocztowe (mam dokładnie 342 sztuki, mój najlepszy okaz jest z 1920r. :)) oraz... pudełka od gier komputerowych... Zbieram je od niedawna, ale gdy np. sprzedaję czy wymieniam grę, to prawie zawsze jest w opakowaniu zastępczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbierałem kiedyś czasopisma: kaczor donald, dinozaury, świat wiedzy. Do tej pory mam ich dużą kolekcję. A kaczora donalda nieraz sobie poczytam. Z czasopism zbieram nadal tylko CDA.

Oprócz tego zbierałem pocztówki, wszędzie gdzie jeździłem kupowałem ich całe mnóstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kittie, Calkiem oryginalne pasje ;)

Ja kiedys zbieralem wszystko co powiazane z Star Wars. Mam wielgachna kolekcje figurynek z AOTC i troche z POTJ (jesli ktos chce odkupic :P? jakie 120 figurynek) Plus mam wszystkie unleashed i wiekszosc ksiazek star wars

Co teraz zbieram?

- Ksiazki wszelkiej masci. Trzeba kontynuowac tradycje rodzinna

- Kamienie i krysztaly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zbieram...... puszki po chipsach Pringles :D Serio! Mam ich 28, sporo z nich to limitowane wersje, a większość to smaki niedostępne w Polsce. A ostatnio w Leclercu w Elblągu dorwałem taką promocję: 2 puchy Pringlesów (dwu pak, a do niego dołączona gratis czerwona czapka zimowa z logo Pringles :D) Mam je ustawione w rządku na półce. Zresztą dołączam zdjęcie. (Dodam tylko że nie ja jeden, mój znajomy też je zbiera).

zdjcie0052fk.th.jpg

zdjcie0061r.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard narzekał w FoS-ie że ten topik stoi, więc niech ma :wink: Oficjalnie przyznaję się do kolekcjonowania znaczków (sporadycznie powiększam kolekcję) , naklejek na biurku (tyle lat na karku, a wciąż to samo <sigh> ) , choć w czytaniu korzystam głównie z bibliotek, i nieskromnie powiem, że w tym temacie exp zbierałem latami, kolekcjonuję również starannie wybrane tytułu książkowe i komiksowe. A ostatnio, proszę się nie śmiać, serial Miami Vice, że się przyznam i do tego. O grach nie wspomnę, bo to oczywistość. A co kolekcjonuję nieoficjalnie ? Nie pytajcie... :icon_twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hem... trochę tego będzie. Ogólnie mam dość silną tendencję do zapełniania półek, czy to książkami czy innym stuffem. Aktualnie postawiłem sobie za cel skompletowanie konsol Nintendo oraz tytułów kategorii "must have" na nie. Na NES'ówki będzie mi potrzebna druga półka...

Co do gier nie jest to zbieractwo. Wiele lat temu zrezygnowałem z wydań opisanych markerem z błędem ortograficznym (z resztą, dystrybutor Sasha software chyba nawet się już nie pojawia na bazarze) stąd jak chcę w coś pograć to kupuje. A że nic nie wyrzucam to się odkłada to wszystko na półce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram znajdźki w Batmanie AA :D.

A tak serio to breloczki różnego rodzaju. Już bym zapomniał, oczywiście kiedyś zbierałem Tazosy. Ach do dziś pamiętam jak macałem paczki sprawdzając czy coś w nich jest. Kolekcjonowałem też kiedyś Bionicle, takie jakby lego :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaaa... zbieram przeróżne medale :D A to coś się u dziadka na strychu znajdzie, albo u taty w szufladzie :P Oczywiście wszystko za ich zgodą :) Mam już parę niezłych egzemplarzy... większość to wojskowe, ale są też "z komuny". Za dobrze wykonaną pracę itd.

Oprócz tego, to jeszcze monety ^^ Cała Europa w klaserach leży :) i NIE MÓWIĘ o euro :P tylko zanim weszło tam euro, było coś innego em aj rajt? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak byłem mały zbierałem zabawki z Kinder Niespodzianki aaa... mam jeszcze kilka tego pudeł :) dwa lub jedno nie jestem pewny czy nawet dalej je mam i kiedyś zbierałem samochody ale to przez krótki czas i ich mało bo mi się znudziło teraz nic nie zbiera .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram Dzwięki wav lub ogg które umieszkam w grze Trackmania United Forver :D, ostanio parę zrobiłem i gracze zdziweni kto je wytwarza (Wymagania Mono i twarający nie więcj niż 10s (10s to granica i nie będzie chcialo się otwarzać)

Do mojej kolekcji szukam (Dobrej i głośnej jakośći)

RickRolla

Vuvuzele z Mundialu

Mr.T mówiący Sh.t Foo!

Kapitan Falcon Mówiący Show me yours moves

no i Lubię Placki Johhnego Barwo :)

Posiadam jakby ktoś by je chiał (za darmo :P)

Kenshiro z Anime Fist of North Star, wydajacy ATATATATATATATA....WATA!!!!!

Odgłoś Broni Miniguna (Świetnie pasuje z tym modelem samochodu) http://www.trackmania-carpark.com/car.php?id=1506

Dabate Dabate....Dattebayo Naruta :D

Tatical Nuke Imcoming...its over z Modern Warfare 2

Dzięki Codekow z Metal gear solid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...