Skocz do zawartości
MiRoV

Rozwiązany: Upgrade PC z 2018r - Dysk SSD

Polecane posty

Cześć. Chcę ulepszyć mojego obecnego peceta o pierwszy dysk SSD w moim życiu. Ulepszany pecet jest z początku 2018 roku.

Oto co posiadam. Dane z faktury

  • CPU - Intel Core i5 8400 2.8GHz 9MB BOX
  • Płyta Główna - ASRock Z370 PRO4
  • RAM - GoodRam IRDM DDR4 2x8GB 2400MHz CL15
  • GPU - MSI GeForce 1060 Armor 6G Ocv1
  • Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W
  • Obudowa - SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
  • HDD - Toshiba P300 1TB
  • Napęd DVD - LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze pierwszego SSD. Budżet to 500-600zł +- 50zł. Wolałbym 1TB niż jakiś mniejszy rozmiar, więcej miejsca zawsze się przyda. Preferowany sklep to Morele.net lub X-kom.pl, na obu już dokonywałem zakupów.

Proszę o porady. Nie znam się za bardzo na tym, dlatego proszę o pomoc.

Miałem na oku ten z Morele.net:

https://www.morele.net/dysk-ssd-pny-cs3030-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-m280cs3030-1tb-rb-6051390/

Ale nie wiem czy jest dobry ani czy będzie działać z resztą sprzętu.

Czekam na propozycje. Dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki. tak jakoś wydał mi się ciekawy i ma dobre opinie w sklepie.

Mam pytanie co do systemu Windows 10. Lepiej zainstalować od zera czy warto próbować go przenieść lub sklonować stosownym programem. Nigdy tego nie robiłem, chodzi o przenoszenie/klonowanie. Obecnie mam na obecnym dysku 3 partycje. Przenosiłbym tylko jedną, systemową. Starego dysku nie zamierzam się pozbywać, służyłby za magazyn danych. Znasz jakieś programy do tego, darmowe i po polsku.

Wolałbym nie stracić swoich ustawień systemu ale jeśli lepsza jest świeża instalacja to tak robię. Najwyżej poświęcę pół dnia na instalację wszystkiego.

A w podłączeniu nowego dysku ktoś mi pomoże.

Po namyśle prostsza będzie instalacja od zera. Wiele razy robiłem to za czasów Win XP i 7.

Edytowano przez MiRoV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na starym dysku masz mniej danych niż wynosi pojemność nowego dysku, to możesz użyć np. Clonezilli. Może być natomiast problem ze znalezieniem darmowego programu, który sklonuje tylko partycję systemową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... rozumiem.

Nie zamierzałem kopiować całego dysku bo mam całe gigabajty filmów i seriali, a tych nie potrzebuje na SSD. Niepotrzebnie zajmowałyby miejsce. Po prostu zainstaluje od zera, jak już się uda prawidłowo podłączyć.

Chyba kupię ten co wybrałem. Jakieś ostatnie uwagi przed zakupem. Jeśli nie to niedługo zamawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk dostarczony, zamontowany i działa. Nie obyło się bez problemów, ale zostały rozwiązane. Wszystko działa jak trzeba. Wszystko działa szybciej. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...