Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

Prawda ci to, że bajka jest na podstawie książki, jednak resztę informacji radziłbym jednak zrewidować:D

Za wiki:P : Muminki ? serial w koprodukcji japońsko-fińsko-holenderskiej oparty na serii opowiadań o Muminkach autorstwa Tove Jansson.

Lista twórców:

Twórcy serialu

Kierownictwo artystyczne: Lars Jansson, Dennis Livson

Scenariusz na podstawie książek Tove Janson: Akira Miyazuki, Shozo Matsudo

Kierownictwo artystyczne postaci: Lars Jansson

Reżyser: Hiroshi Saito

Projekty postaci drugoplanowych: Yasuhiro Nakura

Animacja: Jiro Kohno

Drugi Reżyser: Masayuki Kojima

Piosenki: Pierre Kartner

Muzyka: Sumio Shiratori

Kierownictwo Produkcji: Manabu Tamura, Matsuo Shimizu

Nadzór koprodukcji: Shigi Nonaka

Producent: Dennis Livsson

Studia: Telescreen Japan INC., Teleimage Japan INC.

Produkcja: Telecable Benelux we współpracy z TV Tokio (KANAL 12)Japan (Japonia), YLE/TV 1 (Finlandia), Marina Productions (Francja), TVE (Hiszpania)

© 1990 Moomin Characters ? Telescreen Japan INC ? Telecable Benelux INC

Ciekawe te fińskie imiona i nazwiska, doprawdy:P Zresztą chyba wiele osób nie wie, że zarówno Muminki jak i Pszczółka Maja to anime, chociaż było to już kilka razy tutaj wspominane:P

A co do innych kreskówek, ilekroć w pracy włączę tv na Jetix czy inny Cartoon Network dziwię się nieprzyjemnie jak te wszystkie bajki zeszły na psy. Te z czasów mojej młodości (jak to brzmi, toż to tylko 12-13 lat temu było) były jakieś takie...normalniejsze. Jestem co prawda fanem anime i podobnych produkcji, jednak to co pokazują te stacje to naprawdę w większości dno. Cartoon potrafi jeszcze czasem puścić Misia Yogi czy podobne klasyki, jednak większości "kreskówek" po prostu IMO nie da się oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do innych kreskówek, ilekroć w pracy włączę tv na Jetix czy inny Cartoon Network dziwię się nieprzyjemnie jak te wszystkie bajki zeszły na psy.

Lata 1996-1999 to mniej więcej czas, gdy miałem wielką fazę na kreskówki z CN, szalałem np. za takim "Laboratorium Dextera". Potem latka minęły i pewnego dnia złożyło się, że miałem swobodny dostęp do CN i postanowiłem sobie obejrzeć. Stare odcinki były w porządku, ale były też jakieś nowe, rysowane nieco innym stylem, które były według mnie tragiczne, wyłączyłem i nie oglądałem więcej, zbulwersowany tym faktem :) Trudno mi ocenić, na ile tu wpływa zjawisko tzw. nostalgia goggles, a na ile faktyczna niższa jakość tej konkretnej kreskówki, ale jak widzę takie obrazki to utwierdzam się w przekonaniu, że nie tylko ja tak uważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba kolegę mojego :D trochę poniosło idę do niego aby coś u niego pomuc w kompie, gdy mnie wpuścił na chatę ten z nudów leżał na kanapie i se Strażaka Sama Oglądał :D, i powiedzął te idż tam zrób jak się skączy dołączę :D, ale chyba mu się znudził i włączył PS2 wraz z Singstarem 80s i zaczą fałszować moją ukochaną piosenkę The Video Killed Radio Star.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowder jest nawet fajny. Rysunki (moim zdaniem) niezbyt zachęcają do oglądania, ale reszta jest znakomita. Humoru nie da się wprost opisać (już kilkanaście razy wybuchnąłem śmiechem, widząc numer z hodowaniem brody), każda scena jest zrobiona tak, że można niemal popłakać się ze śmiechu. Dubbing - cudowny, głosy są idealnie dobrane do postaci. Gorąco polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ci to, że bajka jest na podstawie książki, jednak resztę informacji radziłbym jednak zrewidować:D

Za wiki:P : Muminki ? serial w koprodukcji japońsko-fińsko-holenderskiej oparty na serii opowiadań o Muminkach autorstwa Tove Jansson.

Ale produkcja nie jest tylko japońska, poza tym nigdzie nie jest powiedziane, że skoro większość ekipy jest z Japonii, to film jest japoński. ;) Zresztą, nadal nie doszukałabym się tam za nic wskazówek, iż "Muminki" to anime. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zaklasyfikowaniu wersji animowanej jako kreskówki czy anime rzeczywiście jest pewien problem. Jako pierwszy argument miałem podać pewną "straszność" wersji animowanej, bo i te białe stwory na wyspie były nieprzyjemne, i Buki się każdy bał chyba :) Natomiast na Wikipedii (która zresztą klasyfikuje dość odważnie tę adaptację jako "anime") czytam, że seria jest uznawana za mniej mroczną i straszną niz... polska wersja kukiełkowa, która ma opinię dużo wierniejszej oryginałowi. Na to, że "Muminki" japońskie można zaklasyfikować jako anime może wskazywać konstrukcja odcinków: półtoraminutowy opening, przypomnienie co w poprzednim odcinku itd. oraz sposób animacji, ale to drugie nie jest takie oczywiste. Z drugiej strony japońskie rysunkowe adaptacje książek europejskich i amerykańskich autorów są jednoznacznie klasyfikowane jako anime... Przypuszczam, że gdyby Japończycy nie odwzorowywali dokładnie stylu rysunków Tove Janson, to można by było jednoznacznie zaklasyfikować jako anime.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post więc nie mogę zawalić ;)). Ulubione kreskówki : Ed,Edd & Eddy , Tom & Jerry oraz wszystkie z królikiem Bugsem i kaczorm Duffym. Edki za to, że chęć zarobienia kasy u nich przesłania resztę życia i przez to (i brak inteligencji u Eda) zdarzają się im śmieszne wpadki. Tom & Jerry dlatego, że pogoń Toma za Jerrym( i stawiane przez Jerrego pułapki) tworzą niezłą szkołe przetrwania dla Toma.Cały czas trafia w jakąś deskę do prasowania czy do piekarnika. I to jest boskie.

Bugs i Duffy to jak każdy. Pocałunki Bugsa i tekst "co jest doktorku" powala. Głos Duffy'ego i to jego "yhy yhy yhy" z tym jego piskiem rozbraja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba o Tintina chodziło rzeczywiście. Ja uważam że Titin było super kreskówką, szkoda że zdjeli go z anteny.

Wielka szkoda :yucky: .

Faktycznie to była fajna kreskówka. Warto też wspomnieć, że dopiero co, w Polsce wydali komiksy o Tintinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co, w Polsce wydali komiksy o Tintinie.

Jak to "dopiero co"? Dawno temu (tak dawno, że jeszcze netu u nas nie było! ale komputery już tak) wydano w Polsce dwa albo trzy albumy, a jestem tego pewien, bo je kupiłem. Niestety przestały się ukazywać z powodu niskiej sprzedaży.

dużo bajek tych które lecą w telewizji, lub leciały (Dragon Ball :P

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Dragon Ball to anime...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczytałam, że 17 kwietnia jest premiera FILMU o Smoczych Jajach

Jakie "jaja" znowu? :wallbash: I jak to się ma do faktu, że Dragon Ball to anime i nie należy do tego tematu? Sam film aktorski Dragon Ball Evolution miał na świecie swoją premierę już jakiś czas temu i nie spotkałem opinii innych niż te, że film to dziadostwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co, w Polsce wydali komiksy o Tintinie.

Jak to "dopiero co"? Dawno temu (tak dawno, że jeszcze netu u nas nie było! ale komputery już tak) wydano w Polsce dwa albo trzy albumy, a jestem tego pewien, bo je kupiłem. Niestety przestały się ukazywać z powodu niskiej sprzedaży.

Racja, były próby wydania Tintina u nas, prócz tamtych albumów o których mówisz, jeszcze jakieś 5 lat temu wydano 4 albumy.

Zaś miesiąc temu Klub Świata Komiksu wydał nowe tomiki (w jednym tomie trzy albumy) o czym nawet było trochę napisane w prasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było trochę napisane w prasie

Tak, czytałem artykuł o tym, to stamtąd dowiedziałem się o powodzie zaprzestania wydawania kolejnych albumów Tintina (jakby trudno się było samemu domyślić). Przyznam szczerze, że serialu animowanego o Tintinie chyba nigdy nie widziałem, ciekawe, jak to się ma do komiksu, bo np. taki Lucky Luke - choć gdy oglądałem jako dziecko, był super - wydał mi się strasznie zinfantylizowany w stosunku do pierwowzoru, choćby ten album o Jesse Jamesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wymienić wszystkich kreskówek, które uwielbiam :biggrin: Może zacznijmy od TOP 3 kanałów z kreskówkami :turned:

- 1. Boomerang

- 2. Cartoon Network

- 3. Jetix

Na Bommerang'u m.in. lecą takie kreskówki, jak Owca W Wielkim Mieście, Mike Lu I Og i Strażnicy Czasu. Na Cartoon Network Dexter's Laboratory, Powerpuff Girls, Ben 10 ( :confused: ),a na Jetix'ie lecą H2O Wystarczy Kropla Wody, Nie Ma To Jak Hotel i Nie Ma To Jak Statek.

Gdy byłam mała, to bardzo uwielbiałam oglądać Cow & Chicken i Atomówki :biggrin: Ahh, te stare, dobre czasy... :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cow & Chicken

Oj tak, to była ciekawa rzecz. Wtedy niezbyt lubiłem prezentowane rzucanie wszelkimi pomyjami oraz oglądanie włochatego, gołego tyłka tego diabła. Teraz sobie myślę: cholera, która obecnie kreskówka jest na tyle śmiała, by coś takiego pokazywać? Mam nadzieję, że ta kreskówka już nie jest produkowana lub nie przeszła w ręce innych twórców, jak Laboratorium Dextera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cow & Chicken

Oj tak, to była ciekawa rzecz. Wtedy niezbyt lubiłem prezentowane rzucanie wszelkimi pomyjami oraz oglądanie włochatego, gołego tyłka tego diabła. Teraz sobie myślę: cholera, która obecnie kreskówka jest na tyle śmiała, by coś takiego pokazywać? Mam nadzieję, że ta kreskówka już nie jest produkowana lub nie przeszła w ręce innych twórców, jak Laboratorium Dextera.

Cow and Chicken... Też nie przepadałam za tą kreskówką. Jednak i tak miałam okazję ją oglądać. Najbardziej zapadła mi w pamięć piosenka rozpoczynająca każdy odcinek. Do tej pory ją pamiętam, a ostatni odcinek oglądałam jakieś 5 lat temu (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam bzika na punkcie Atomówek: nawet nie tyle, że je cały czas oglądam, ale zabawa w atomówki (ja jestem Bójka) jest pro:) I te miny ludzi w szkole, kiedy tak obok przebiegam nucąc pioseneczkę z ten bajki- bezcenne.

Aczkolwiek udało mi się w poniedziałek oglądnąć "Tom i Jerry: Dziadek do orzechów" i jestem z siebie dumna!

Ale nie wiecie przypadkiem, czy leci teraz na którymś programie "Struś Pędziwiatr"? Bo stęskniłam się za tym jękiem kojota, jak spadał z tych skał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypuścili nową kreskówkę " Dzieciak kontra kot " . W zapowiedziach czytałem, że to taki odpowiednik " Tom'a i Jeryy'ego " . . .Hmm - jak dla mnie to do tej legendy to trochę im daleko , ale produkcja śmieszna :) .

Niestety Jetix zaczyna wymiękać, jeślki chodzi o newsy , lub exclusiwe'y ponieważ zasypany ostatnio produkcjami od Disney Chanell :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Dzieciak kontra kot nie przejrzę :P kilka postów wcześniej pisałem czemu, Przypomniała mi się taka kreskówka bodajże patrząc na nią jest z lat 80 :D, opowiada o rodzince, ale nie takiej zwyklej, że Oni mieli jakieś ten Implanty mechaniczne czy coś, i się w nie transmormowali, ta kreskówka to Bionic Six,

Gydbym mógł sobie przypomnieć taką kreskówkę, że toczyła się wojna między Ludzimi i jakimś genetycznymi ludzimi, walczono za pomocą mechów, które się łączyły z właścicielem za pomocą takiej :D wtyczki co mieli na potylicy, na pewno to nie Spiral Zone, ale klimaty podobne, tyle że zli byli niebisko skórzy, w porownaniu z Black Windows, nie mieli pod krążonych zółtych oczu z czerwoną poparzoną twarzą.

Nie wiem czy w polsce była emitowana, tak czy innaczej :D ktoś zna posiadacza słynnego Hey Hey Hey :), tak to Gruby Albert, od Billa Cosbego, jednie co pamiętam że Donald jeden z przyjaciół Alberta się trochę zdziwił co się stało z jego pokojem, :D i się okzało że ma mieć chyba Brata czy tam Siostrę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...