Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

nie wiem czy wiecie, ale ostatnio na Jetix Play zaczal leciec Wunschpunsch, jedna z lepszych kreskowek jakie pojawily sie kiedykowiek na Jetixie (a moze to byl jeszcze Fox Kids... mniejsza o to :)), ale zaprzestano ich emitowania, bo jakis nawiedzony burak zaczal skupywac licencje na najgorszy badziew :D ktoz wie, moze doczekekamy sie wspanialych czasow, gdy znow dane nam bedzie ogladac "Lucky Luke'a" i "Szalonego Jacka Pirata", a juz w ogole darem niebios byloby wyemitowanie "Tajemniczych opowiesci Moville'a" i "Oggy'ego" :rolleyes:

ale wrocmy do "wunszpunsza". kto nie wie co to, krotki opisik: dwoje magikow, Zarazek i Tyrannia, probuja wywolac totalny chaos w miescie Megalopolis (ale nazwa glupia, przyznacie ;)). przeszkadzaja im w tym ich wlasne zwierzeta - kot Maurycy i kruk Jakub, z pomoca zolwicy Noah. na oko serial ten to kolejna glupota, ale zareczam, ze tak nie jest. macie moja rekomendacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam "Kleszcza", tez byl calkiem fajny :) "Megaman NT Warriors" tez niezle, "ATOM" i "Ach ten Andy". na Jetix Play puszczaja jeszcze "Dzieciakow z klasy 402", "Zlego psa" i "Swiat wg Ludwiczka". to chyba wszystko, co porzadnego serwowal nam Jetix. teraz to wszystko marnosc i dno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megalopolis (ale nazwa glupia, przyznacie ;)).

Oj, spało się na Geografii. Megalopolis to autentyczne skupisko pieciu dużych miast w USA. Acha, co do złego psa i ATOMa - jak dla mnie obie te kreskówki sa wręcz żałosne. Ale jeszcze co do porządnych rzeczy serwowanych przez jetix - Ying Yang Yo - jeszcze żadna kreskówka tak umiejętnie nie połaczyła wszechobecnego absurdu z poważną fabułą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wunschpunch... tak, wiem że leci, ale odkryłem to niedawno, za to łezka w oku się zakręciła ;D Pamiętam jak ładny szmat czasu temu leciało to na Fox Kids bodajże i powiem, ciekawa była. Sama historia, postacie, otoczka, fabuła... nie było to jakieś wysokich lotów, ale nie jest też jakimś gniotem... Ma swój humor, czasami mocno zwariowany, ale przygody kota z krukiem cierpiący na przedwczesny artretyzm (no, nie pamiętam więc się mylić mogę) powodowały minimum uśmiech na mojej twarzy :-D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wunschpunch miało najlepsze intro w dziejach fox kids :) a na stałe fragmenty (urok, zagadka Noe) czekałem z niecierpliwością. ech te śpiewane klątwy:D . Tylko czemu jest taka desynchronizacja dżwięku z obrazem :(

Co do Bo x ileśtam to sądze że nie przetrwała po prostu zetknięcia z inną kulturą niż Japońska i jest niezrozumiała nie mówiąc o tym że napisów nie przetłumaczyli co jeszcze pogarsza sytuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl reumatyzm, Cieniu :) jedyne co moglo (mnie) w kurzac w "Wunschpunsch" to dubbing. aktorzy, ktorzy pracuja dla stacji Jetix i wystepuja w prawie (wyjatkiem byl "Szalony Jack Pirat") wszystkich kreskowkach na tej stacji, maja okropne IMO glosy...

a ogolnie to zapomnialem, ze tam jeszcze lecial fantastyczny "Krol Szamanow", ale to anime, wiec nie do tego tematu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, Tygrysku, Wunschpunsch i Andy przy tym, co teraz zapodaja na Jetixie to wiekopomne arcydziela :lol:

ja bym z checia zobaczyl ponownie, drodzy forumowicze, Timona i Pumbe. to dopiero bylo fajne, lecialo na Jedynce w soboty (jak i pare innych kreskowek Disneya, jedyne co pamietam to Aladyn, ale bylo tego wiecej. kto pamieta, niech mowi :))

poza tym, kultowi Pinky i Mozg oraz Superman, ktore to swego czasu puszczano w soboty w rozkodowanym pasmie na C+. ech, znowu dzieckiem byc, takie me marzenie :rolleyes:

a Top Cat ("Kocia ferajna" po polsku) kojarzy ktos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co moglo (mnie) w kurzac w "Wunschpunsch" to dubbing. aktorzy, ktorzy pracuja dla stacji Jetix i wystepuja w prawie (wyjatkiem byl "Szalony Jack Pirat") wszystkich kreskowkach na tej stacji, maja okropne IMO glosy...

Ja tu tylko zwrócę uwagę, żebyś nie mylił pojęć. Za polską wersję (głównie dubbing) danego filmu/serialu odpowiada studio nagraniowe, a stacja ma z nią tyle wspólnego, że tę robotę mu zleca. W związku z tym to reżyserzy ze studia np. IZ-Text (które robiło dubbing do "Wunschpunsch" i nie tylko) powinni się bardziej postarać o urozmaicanie swojej obsady w kreskówkach dla Jetix. :P

Bym sobie dalej podyskutował o kreskówkach, ale mam sporo roboty... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sprostowanie, Rycerzu :) teraz wiem, ze za moj bol uszu odpowiedzialne jest studio :D a dokladnie to ci aktorzy w studiu pracujacy (conajmniej kilku moge wymienic, niech no tylko ich poszukam, bo nie pamietam nazwisk :rolleyes:). gdybym mogl o tym zadecydowac - w zyciu bym nie dopuscil ich do dubbingowania B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie mam stycznosci z zagranicznymi wersjami jezykowymi. ani kreskowek, ani niczego innego :rolleyes: ale kiedys uslyszalem Johnny'ego Bravo po angielsku (na stronie kreskowki.fani.pl sa 3 angielskie odcniki, kto chce, niech zajrzy). i brzmi on... no, dziwnie. o ile jeszcze postaci drugoplanowe sa w porzadku, o tyle sam Johnny... z 5 razy gorzej niz po polsku, IMO ;) nikt nie pobije Marcina Kudelki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo kreskówek zostało skaszanionych przez dubbing . Co ciekawe o wiele przyjemniej ogląda mi się wersję niemiecką choć nie lubię i nie rozumie tego języka :P
No, pewnie jest w tym trochę racji, ale tyle samo jeśli nie więcej świetnie brzmią polskie wersje językowe i tutaj pomijając anime np. Król Szamanów uważam, że chociażby Wyspa Totalnej Porażki ;] albo Nowa szkoła króla, za to kompletnie nie przypadł mi do gustu pol. dubbing w Nie ma to jak hotel (no... hmm, właściwie to jest kreskówka czy kij diabeł?) ... no ludzie. Trzeba było zostawić lektora i tyle, bo głosy za nic mnie się nie podobają. Ale to kwestia gustu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lektorów często słyszałem w końcowych napisach udział wzieli:

Ireneusz Krosny

Włodzimierz Press (Szakaszwili z 4 Pancernych :) )

Jarosław Boberek

i inni :P

Z dubingiem najgorzej jest jak się słyszało orginał lub długo oglądało się z tłumaczeniem, najgorsze jest jednak zmiana aktorów podkładający głos.

Ciekawy efekt jest jak się powtarza aktor. Wyobraźcie sobie, siedzę oglądam pierwszy odcinek Sonica który ma efektowne wejście i mówi.... głosem Lena z SK :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądajc kasety, z nagranymi klanami i tym podobne mydłowce przez moją matkę :P, znalazłem.....Denvera :P dosłowie nieżły dinozaur :P, ach ta czołówka Denver ostatni dinozaur to jest kumpel sprzed milionow lat, że się śpiewać się chciało, sam niem ile lat miałem kiedy go oglądałem, po denverze była nagrana inna kreskowka Młody Robin Hood, odcinek w którym jakiś blazen udawał robin hooda :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie mam stycznosci z zagranicznymi wersjami jezykowymi. ani kreskowek, ani niczego innego :rolleyes: ale kiedys uslyszalem Johnny'ego Bravo po angielsku (na stronie kreskowki.fani.pl sa 3 angielskie odcniki, kto chce, niech zajrzy). i brzmi on... no, dziwnie. o ile jeszcze postaci drugoplanowe sa w porzadku, o tyle sam Johnny... z 5 razy gorzej niz po polsku, IMO ;) nikt nie pobije Marcina Kudelki :)

Heh, ja Johny'ego i masę innych kreskówek pamiętam z czasów jak jeszcze Cartoon Network nadawali w oryginale i w żaden sposób nie mogę się zmusić, żeby to kiedyś obejrzeć po polsku. To samo z Dexterem na przykład. Jak dla mnie polskie wersje są koszmarne i wręcz... niezrozumiałe. Tak jakby to był zupełnie inny film. No i ja się dzięki CN nauczyłem angielskiego w domu, oglądając Królika Bugsa (początki podstawówki) w oryginale. Szkoda, że dziś dzieciakom się odmawia tak fajnych rzeczy. Chociaż z drugiej strony jak widzę co dziś leci na Cartoon Network przez większość dnia to mnie zgroza bierze.

Inna sprawa, że jak coś znam od dawna tylko z polskiej wersji (np. kreskówki Disneya albo Smerfy), to z kolei oryginały wydają mi się kiepskie. Chociaż to trochę inna sytuacja, bo mam raczej na myśli kreskówki dubbingowane dość dawno temu przez prawdziwych profesjonalistów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac kwestia przyzwyczajenia :)

wlasnie sobie przypomnialem, ze mialem sie tu wyzalic. na co? przerwali emisje "Przerysowanych" w czwartki na MTV. zamiast ladnie 2 odcinkow pod rzad puszczaja teraz ten przeokropny syf "Rick i Steve". na stronie MTV podaja, ze Przerysowanych moge obejrzec w soboty o 00:30. sie okaze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza kreskówka? Jak nic bez wahania powiem "Simpsonowie".Humor może nie z najwyższej półki ale i tak prawie że wybitny.

zwłaszcza moment ,w którym Homer musi się dostać na kopułę.W składziku znajduje Jet Packa i klej. Wybiera oczywiście klej, po czym wspina się jak spider-man(albo lepiej i zgodnie z fabułą:spider-pig)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom szkoda, sam oglądam. Co myślicie : Simpsons vs Southpark. Moim zdaniem The Simpsons o wiele lepsze. Jakoś nie mogę southparkowskiego humoru, zresztą tak samo z włatcy móch. Nie potrafię obejrzeć tego od początku do końca. Jak byłem młodszy to fajne kreskówki leciały na kanałach typu Cartoon nerwork, czy Fox Kids. A teraz jak tak sobie włączę na chwile, to zawsze jakieś .. takie denne te kreskówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna simpsony są na C+ o 8:10. Szkoda ze puszczają tylko po jednym odcinku.
No, a niektórzy nie mają C+ więc szans na obejrzenie odcinka nie ma żadnych :P

A jeśli już jesteśmy przy takich 'doroślejszych' kreskówkach to imo South Park nie podchodzi za bardzo, z Simpsonów można było się pośmiać i całkiem fajne to było, ale jak dla mnie obecnie przodują Przerysowani :] Bomba totalna jak dla mnie i przegięcie w stronę czarnego / klozetowego humoru ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniu wie co mowi :D Drawn Together rzadzi!

Simpsons czy South Park? odpowiadam: OBA! tych 2 seriali nie ma co porownywac, to dwa odlegle bieguny jesli chodzi o humor, realizacje i wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...