Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Filmy i seriale animowane ogólnie

Polecane posty

A może tak każdy wysłałby emaila do tvp z prośba o przywrócenie dawnych kreskówek? Mi zależy szczególnie na "Muminkach" (za Włuczykija- mój pierwszy idol :wink: ), "Smurfy" (bo były swietne), a ostatnio (po usłyszeniu openingu dopadły mnie niesamowite wspomnienia :wink: ) na starej serii Lucky Lucka.

Polecam wszystkim stronkę http://www.lucky-luke.art.pl/. Chyba najlepsza strona o samotnym kowboju w Polsce.

JA KCEM LUCKY LUCKA!!!!!! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taaak... Lucky Luke ma wrócić :D Go też pamięta się doskonale. Zwłaszcza, że miał bardzo dobry polski dubbing. Zwłaszcza głos kunika zapadł mi w pamięć :D No i bracia Daltonowie 8)

Bzyczek --> No i mamy już komplet :) Od dziś będę pamiętał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MeleeMan

Stare kreskówki rulez.Teraz taki szyt robią typu krowa&kurczak,co nieźle wypacza mózg.Nowy He-man to też komercyjne badziewie.Tym wszystkim nowym serialom animowanym brakuje klimatu(no może poza Strażnikami Czasu).Tych ludzi od dzisiejszych kreskówek trzeba powiesi,nabić na pal,następnie spalić w oczyszczających płomieniach zagłady.Może wtedy zatrudnij jakis ludzi którzy znają się na rzeczy.Aha to mój pierwszy post i chce powiedzieć wszystkim "siema". :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare kreskówki rulez.Teraz taki szyt robią typu krowa&kurczak,co nieźle wypacza mózg.Nowy He-man to też komercyjne badziewie.Tym wszystkim nowym serialom animowanym brakuje klimatu(no może poza Strażnikami Czasu).Tych ludzi od dzisiejszych kreskówek trzeba powiesi,nabić na pal,następnie spalić w oczyszczających płomieniach zagłady.Może wtedy zatrudnij jakis ludzi którzy znają się na rzeczy.Aha to mój pierwszy post i chce powiedzieć wszystkim "siema". :wink:

Tu się nie zgodze. Przykładem świetnej "nowej" kreskówki są chociażby "Nowe przygody Lucky Lucka". Ja wręcz zakochałem się w odcinku ze Szkotami (już tyle razy mówiłem dlaczego, więc nie będę się powtarzać :wink: ). Ale zgodzic się mogę, że wiekszość nowych bajek to wypaczająca mózg szmira. Wybaczcie, ale jakoś nie pociągają mnie Pokemony czy jakieś inne Medaboty, odlotowe przygody Odlotwych agentek czy Kota Ika. Kreskówki z Cartoon Network naładowane są świetnym humorek (chociaz niekoniecznie zrozumiałym dla 4-5 latków), dzieki temu są dobre. Ale Muminków i tak nic nie przebije! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

Powiem może tak: Większość starych kreskówek maiło swój klimat i bardzo dobry styl. Większość z nich bardzo miło się oglądało. Teraz jak grzyby po deszczu wyrastają nowe kreskówki. Masowo produkowane po kilkaset odcinków. 99% z nich zupełnie mnie nie rusza. Brakuje im swoistego klimatu. Ech... "Gdzie się podziały, tamte kreskówki?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Fakt ,ale zmieniły się czasy. Dzieciom nie podoba się już stare bajki jak klasyczna Myszka Miki etc.. A niestety producenci muszą dopasowywać się do gustu dzieci więc wypuszczają takie szmiry. Swoją drogą ciekawe co nasze dzieci będą oglądały i w jaką strone pójdzie kreskówka (chyba w stronę kompletnej animacji filmowej-oby nie ,gdyż kreska ma swój nie powtarzalny charakter).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi szczerze mówiąc podobaja sie te nowe kreskówki. Moze i traca troche klimatu ale za to mają lepszą oprawe graficzna i.t.p Stare tez lubie czasem poogladać, lecz w wiekszej mierze wciagają mnie te nowe.

Podsumowując stare kreskówki ogladam od tak, gdy sie nudze, a nowe śledze po kolei i interesuja mnie losy bohaterów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie tam też się podobaja nowe kreskówki (oczywiście Pokemony, Digimony i inne Agentki sux), ale przy tych starszych trzyma mnie sentyment.

Mimo wszystko musimy iść z duchem czasu - nowe filmy animowane mają lepszą "grafę", efekty i muzykę. No i jeszcze teraz autorzy wciskają w kreskówki takie rzeczy i teksy, które ich samych by śmieszyły (a nie tak jak w zamierzłych czasach, gdzie humor dopasowywano do wieku odbiorcy). A jak jeszcze do polskiej wersji zaangażuje się najlepszego dialogistę (czyt. Bartosz Wierzbięta) to już wogóle miodzio. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak preferuje stare, dobre kreskówki. Z nowszych to można co prawda wybrać wiele bardzo dobrych pozycji, lecz perełek typu Gumisie się nie znajdzie. Co z tego jak nowe kreskowki mają lepszą grafikę, muzykę jak nie są tak wciągające jak te stare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorzy niestety lub stety nie stawiają w dzisiejszych czasach na fabułę lecz na humor i na dobrą zabawę podczas oglądania. To by wyjaśniało skąd się bierze tyle tych 5-minutowych filmów...

Oczywiście są jeszcze na tym świecie rózne perełki (np. Samuraj Jack).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor w starszych kreskówkach też był i był lepszy. IMO teraz kreskówki idą w złą stronę, są za bardzo udziwniane. I nie mów, że Samuraj Jack jest lepszy od Gumisiów bo to już jest herezja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor w starszych kreskówkach też był i był lepszy. IMO teraz kreskówki idą w złą stronę, są za bardzo udziwniane. I nie mów, że Samuraj Jack jest lepszy od Gumisiów bo to już jest herezja!

Nic takiego nie powiedziałem. :) No, ale nie będę ukrywał, że w dzieciństwie bałem się Gumisiów (ech, te ohydne i okrutne trolle czy co to tam było ;)) i nie bardzo się w nich orientuję.

Co do humoru - to po prostu rzecz gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor w starszych kreskówkach też był i był lepszy. IMO teraz kreskówki idą w złą stronę, są za bardzo udziwniane. I nie mów, że Samuraj Jack jest lepszy od Gumisiów bo to już jest herezja!

Nic takiego nie powiedziałem. :)

Wiem, ale mogłeś się do tego posunąć

No, ale nie będę ukrywał, że w dzieciństwie bałem się Gumisiów (ech, te ohydne i okrutne trolle czy co to tam było ;)) i nie bardzo się w nich orientuję.

Ja się nie bałem i nie boję. Ta bajka nie jest w ogóle straszna. Ogry wcale nie są w stanie przestraszyć. Jedyne co mogą zrobić to przestraszyć głupotą.

Co do humoru - to po prostu rzecz gustu.

No właśnie. Ja wolę ten z starszych kreskówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Ja osobiście oglądałem jeszcze kreskówki starej daty czyli Smerfy ,Pszczółkę Maję ,Gumisie etc.. Nie wiem czemu ale żadna nowa kreskówka do mnie nie trafia. Nie podoba mi się ani ze względu na humor ,nie lubie w nich brutalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimber wbrew wszystkiego przemoc w kreskówkach jest nie wiele, ale niestety jest jej więcej niż w "starych" kreskówkach. Teraz to takie Pokemony czy Digimony zalewają świat. Bleeeee.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina wczesno wieczorna, MTV Polska - Happy Thre Friends. Posikac sie krwia mozna! :roll: To jest tak chore, ze az pikne! Wczoraj bylo dobre :) 2 misiaki bawia sie pilka - i nagle spadla [pilka] ze skarpy. To jeden za nia... i sie wpierdzielil w smiglo helikoptera! Flaki i krew bryzgaja an all strony! Bleeee! Juck! Fuj! I`m lovin` it :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Hahaha to jest świetne :D moj idol z tej kreskowki to Lumpy (to ten łosiek) i Mr.Handy (to ten bez lapek)

ogladales jak bawili sie na karuzeli ? aaaaaaaale jazda !! heh :twisted: :wink: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Zdaje się ,że część można obejrzeć za darmo w Internecie. Ja widziałem tylko dwa:

-ze strzyżeniem włosów (brecht przez cały filmik)

-jka wiewiórka przyszła do gołego Łosia sprzedawać ciasteczka. Łoś dokonał masakry żelazkiem i mikserem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe odcinki Szczęśliwych Drzewnych Przyjaciół znajdziesz tutaj:

www.happytreefriends.com

Niestety są one poprzedzone wstawkami-reklamami, ale da się wytrzymać. ;)

A najlepszą postacią jest wiewiór lubujący się w słodyczach (w jednym odcinku traci oko i w następnych ma podobno szklane) i taki zielony gryzoń - żołnierz, który często ma fazę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak :D Happy Tree Friends to najbardziej chora, szurnięta, krwawa, zwariowana, maltretująca umysły dzieci kreskówka jaką widziałem - i za to ją lubię :twisted: Jeśli tylko kto bedzie patrzył na to z przymróżeniem oka, to am zapewnioną przednią zabawę.

Ps. Pliki *.swf z przygodami HTF mozecie znaleźć na tej stronie (i to nie jest reklama)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Ja lubie oglądać South Park :D rulez ... !

często leci w soboty po 22.00 na Vivie (ale nie Polskiej) tylko, że po niemiecku :( z angielskimi napisami :D

texty w tych kreskowkach mnie rozbrajają, pozwólcie, że zacytuję :

"Kenny, nie bądź taki biedny bo rzucę w ciebie kamieniem ! " hahaha... zawsze mam z tego radochę... hahah

(ten cyctat pochodzi z odcinka, w którym m.in. Cartman musiał nocować u Kenny'ego :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, South Park jest debeściak. :) Matt i Trey wykonali kawał dobrej roboty. Specyficzny humor, muzeum osobliwości, masakry, zlewy ze sławnych osób i nawiązania do wydarzeń dnia dzisiejszego nadają tej bajce niepowtarzalnego klimatu. Prócz czwórki głównych bohaterów uwielbiam Buttersa, Timmy'ego, Jimmy'ego i... wielu, wielu innych (a niech mają :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...