Skocz do zawartości

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.


Cardinal

Polecane posty

Tak się składa, że jedyne sensowne zespoły folk metalowe, które śpiewają po angielsku to chyba tylko Agalloch i Primordial. Reszta to niesamowity kicz i jeszcze gorszy chłam. :] Ale to i tak nie jest taki pure folk IMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej..a czemu nikt nie wspomniał o Ensiferum?
Bo są za mało mroczni.

A tak na serio to fun zaczyna się dopiero na ostatniej płytce, poprzednie jakoś mi nie podchodzą.

Agalloch
BO-RING.

Miczu - killjoy z ciebie. W sumie chciałem rzucić Turisas, ale to chyba by było zbyt grube.

Necr, tak na serio to obadaj sobie jeszcze Vintersorga, tylko że niektóre kawałki są po szwedzku no i jest troszku progresywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś oprócz mnie, kto bardzo poważnie lubi doom metal i ewentualnie funeral doom? I dlaczego tego słuchacie, jeśli ktoś taki jest oczywiście :D Skąd się to wam wzięło... I jakie zespoły z tego podgatunku najbardziej cenicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funeral doom to ja słucham niemal codziennie :happy: (mieszkam przy cmentarzu i nawet nie wiecie jak to jest obudzić się latem przy otwartym oknie i pierwsze co usłyszeć to "Dooooooobryyyy Jeeezuuuuu a nasz paaanieee"). A poza tym to doom dobrą muzyką jest i basta. A najlepszy jest ten skręcający w stronę stoner'a.. :turned: IMO:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś oprócz mnie, kto bardzo poważnie lubi doom metal i ewentualnie funeral doom? I dlaczego tego słuchacie, jeśli ktoś taki jest oczywiście :D Skąd się to wam wzięło... I jakie zespoły z tego podgatunku najbardziej cenicie?

Znawcą nie jestem, ale bardzo spodobał mi się Electric Wizard. Ostatnio ktoś mi pokazał Pharaoh Overlord i też mi się spodobało ale tagi na laście mówią, że to Stoner/Space Rock (nie Doom ani nawet Metal). Do tego oczywiście Black Sabbath. Ktos w końcu musiał ten gatunek zacząć...  :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem ignorant, ale mówić, że BS gra klasyczny doom, to jak powiedzieć, że Nighwish to taki trochę black. Sabbathy klimatycznie trochę bywają doomowaci, ale o wiele bliżej im do hard rocka/heavy metalu.

Black Sabbath jako "prekursorzy heavy metalu", mieli też duży wpływ na rozwój doom metalu, chociażby Candlemass nie ukrywa inspiracji zespołem Tony'ego Iommiego, zresztą ich "From the 13th Sun " to marna zrzynka z "Black Sabbath".

Z drugiej strony, ostatni album Black... Ach, niech będzie Heaven & Hell to klasyczny doom metal.

Zresztą, już "Dehumanizer" tego samego składu (swoją drogą, to najostrzejsza płyta BS) skłaniał się bardziej w kierunku doomu, choć jedną nogą stał jeszcze heavy metalu...

Edytowano przez Noxbi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do poprzedniego tematu: wielkie dzięki za info o Primordialu, nie wiem dlaczego ciągle mi uciekał. :)

Co do Korpiklaani - ten zespół przez dłuższy czas bardzo mi się podobał (ostatnie dwie płytki w większości jakieś takie sobie), mimo skrajnej sprzeczności z moimi poglądami nt. alkoholu. Nie wiem, co pokaże nowy album, ale dostępna już piosnka - "Vodka" - brzmi całkiem nieźle. Koniec świata, abstynent podśpiewujący sobie pod nosem "łud-ka"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum ,więc witam!

Necr z folkmetalowych zespołów to polecam Cruachan z Irlandii a zwłaszcza płytę "Pagan", oraz In Extremo ale oni śpiewają po niemiecku. Słyszał ktoś z was Corvus Corax bardzo ciekawe granie na modłę metalową ale zupełnie bez gitar, wszystko na bębnach, dudach i tym podobnych wynalazkach :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze Eluveitie, polecam zwłaszcza krążek Slania.

Szekerap, Inis Mona ze wspomnianej płytki: http://www.tekstowo.pl/piosenka,eluveitie,inis_mona.html

ty chyba Cardi sobie żarty stroisz? ;d

Czemu zespół jest bardzo fajny, ale raczej nie nawiązują tekstami do mitologii - skandynawskiej, ale - celtyckiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, poleciłby ktoś może jakiś porządny folk metal? Eluveitie i Agalloch mam za sobą, ten pierwszy zespół trochę dobił mnie ostatnią płytą. Tak więc czekam na jakieś propozycje, z góry dziękuję; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz łagodniejsze klimaty folka, to proponuję Korpiklaanów.

Jeżeli bardziej cięższe, to np. Finntrolla, szczególnie ich druga płyta "Jaktens Tid" jest warta posłuchania.

Moonsorrow charakteryzuję się długimi epickimi piosenkami. Szególnie dwie ich pierwsze płyty są godne uwagi "Suden Uni" i "Voimasta Ja Kunniasta"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ananta

e02951917cf25c4e7eaf05bd43c3fa52.jpg

Znacie ten zespół z Francji? Świetny Industrial Groove Metal w stylu Dagoby, Zull FX...

http://www.youtube.com/watch?v=XklG3B6ZuKo

A co by było gdyby połączyć zespół Nile z Industrialem? Powstałby Tristwood :)

1242293633_3.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=AEUgzz4if-0

Brutalne i nowoczesne.

Edytowano przez FAKK3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tzn. ta kapela którą wymienię (Kapela to słowo które jest tu dość nienamiejscu) gra mieszankę industral rocka i metalu, mianowicie:

Celldweller!! :D Twórcą jest Klayton (Klay Scott z Circle of Dust). Sam pisze teksty piosenek, nagrywa większość gitar i perkusji a potem jazda. Najlepsze utwory (wg mnie:)

Celldweller - Tragedy

Polecam:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wiem czy ktoś już ich tutaj proponował... więc się podzielę =]

Dość mało znana grupa z Austrii - Stahlhammer. Wykonują coś na pograniczu symphonic/industrial metalu, a grają bardzo niekonwencjonalnie, utwory są często nieprzewidywalne.

Próbki:

- tytuł może komuś się wydać znajomy - to przerobiona wersja utworu autorstwa Falco -[link]

Supernova

A teraz nieco inny klimat - formacja grająca bardziej elektronicznie, choć gitar też nie braknie. Behold... Eisbrecher!

Eisbrecher

Enjoy!

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

fakk:

czuje, że zaraziłeś mnie Anantą... :)

jak dorwę jakąś płytę tego zespołu to będę bardzo szczęśliwy... kupić chcę, kupić... :)

a teraz przepraszam moderatorów - szczerze mówiąc nie chce mi się czytać tych 18 stron... zespoły wymienione przeze mnie mogły się już tutaj pojawić...

1. Dla melancholików ; zespół którego nie trzeba (miejmy nadzieje) nikomu przedstawiać...

My Dying Brige - jeżeli ktoś słuchający doom metalu tego nie zna, powinien się wstydzić... ;)

2. Katatonia

3. Anathema

Szczególnie polecam płytkę A Natural Disaster ; piękne kompozycje dla zmęczonych światem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...