Skocz do zawartości

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.


Cardinal

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Uch dziewiczy post, aż się podnieciłem ;p

S&M? Słyszał ktoś o S&M? Parę razy przewija się w topicu Meta ale żeby nikt nie wspomniał o S&M ... no ludzie, porażka ...

Album jest genialny, a utwory które (wg mojego skromnego zdania) w oryginale były ... hmm, conajmniej puste, tutaj są świetne.

Cała orkiestra dodaje dodatkowo, że się tak wyrażę, "potęgi", po prostu palce lizać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch dziewiczy post, aż się podnieciłem ;p

S&M? Słyszał ktoś o S&M? Parę razy przewija się w topicu Meta ale żeby nikt nie wspomniał o S&M ... no ludzie, porażka ...

Album jest genialny, a utwory które (wg mojego skromnego zdania) w oryginale były ... hmm, conajmniej puste, tutaj są świetne.

Cała orkiestra dodaje dodatkowo, że się tak wyrażę, "potęgi", po prostu palce lizać ;]

Ja tam nie widzę powodu żeby specjalnie podniecać się tym potworkiem. Po prostu do pioseneczek, które już w oryginale są takie sobie (co prawda szacunek do Metallici się należy, bo w końcu to jedni z prekursorów thrashu, ale mi tam osobiście się nie podobają), jakiś pan za sporą garść zielonych dopisał parę linijek plumkania na orkiestrę, nie przejmując się nawet specjalnie czy to będzie pasowało czy nie. Przeważnie nie pasowało. Jest wiele zespołów metalowych, które korzystają z usług orkiestry i które robią to w sposób miły dla ucha (nie, nie Nightwish :)), więc nie widzę powodu żeby słuchać takiej miernoty nagranej na siłę.

Trochę mi się ponarzekało, ale co zrobię że zły dzień mam (od trzech miesięcy :)) a kiczu nie zniesę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez S&M za bardzo nie podoba. A dokladniej to podoba mi sie tylko z niektorymi utworami tzn spokojniejszymi np Nothing Else Matters. One tez nawet niezle wyszedl. W innych (glownie szybszych) to tylko przeszkadza, orkiestra za bardzo do nich nie pasuje (wedlug mnie), wole posluchac w oryginale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
zaraz koło Slipknota

Slipknot na pierwsze prosimy dać. ;) Uwielbiam zespolik, szczególnie ubustwiam ich nowy styl jaki prezentują od niedawna. Ostatnio miałem okazje okiełznać promo Psyhosocial, jeszcze gorące jak popcorn wyciągnięty z mikrofali, gorąco polecam.

Mi sie tez S&M za bardzo nie podoba. A dokladniej to podoba mi sie tylko z niektorymi utworami tzn spokojniejszymi np Nothing Else Matters.

A to przypadkiem nie jest Metty ? No cóż... może cover.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez S&M za bardzo nie podoba. A dokladniej to podoba mi sie tylko z niektorymi utworami tzn spokojniejszymi np Nothing Else Matters. One tez nawet niezle wyszedl. W innych (glownie szybszych) to tylko przeszkadza, orkiestra za bardzo do nich nie pasuje (wedlug mnie), wole posluchac w oryginale.

Zasadniczo zamiast grać np. Battery z orkiestrą powinni byli zagrać wyłącznie wolniejsze power ballady- No leaf clover, Nothing else matters, untill it sleeps, The ecstasy of gold, the call of Ktulu, Hero of the day, Enter Sandman i początek One.

To daje całkiem sporo kawałków- akurat na płytę, a nie wpychanie smyczkowych wstawek po 2 takty każdy wszędzie gdzie się da, żeby widownia przypadkiem nie zapomniała, że przyjechała jaśnie orkiestra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc ja ze swojej strony polecę fińską grupę "Turmion Katilot" (Akuszerki Zniszczenia :D) . Grają oni industrial metal. Może już ktoś o nich słyszał? Mnie osobiście przypadła ona do gustu.

Dla zainteresowanych: http://www.turmion-katilot.info/ (tylko nie wystraszcie się obrazków z intra :P)

Od siebie polecam utwór "Sika!" (i nie chodzi tu o oddawanie moczu, lecz o trzodę chlewną :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://www.lastfm.pl/music/Turmion+K%C3%A4til%C3%B6t

/\

|| Link

Sprawdziłam, nawet miłe dla uszu, choć jak większość wolę Slipknota (a jeszcze bardziej to Iron Maidena ]:-)) Jeszcze industrialu nie miałam okazji słuchać. Spokojnie trafia do mojej playlisty.

___

Jakoś specjalnie wcześniej nie interesowałam się oglądaniem teledysków (wolę muzykę na last.fm puścić x]). Slipknot zawsze w maskach występuje? Z tego co widziałam, tak xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lastfm.pl/music/Turmion+K%C3%A4til%C3%B6t

/\

|| Link

Sprawdziłam, nawet miłe dla uszu, choć jak większość wolę Slipknota (a jeszcze bardziej to Iron Maidena ]:-)) Jeszcze industrialu nie miałam okazji słuchać. Spokojnie trafia do mojej playlisty.

___

Jakoś specjalnie wcześniej nie interesowałam się oglądaniem teledysków (wolę muzykę na last.fm puścić x]). Slipknot zawsze w maskach występuje? Z tego co widziałam, tak xD

Wedlug mnie Iron Maiden i Slipknot to troszke takie kapele, ktore ciezko porownac przez styl jaki graja. Ale masz racje, ze obie kapele dziela lata swietlne na korzysc Zelaznej Dziewicy ;)

Slipknot zawsze wystepuje w maskach, chociaz nie robia az tak jak Lordi, ktore bez masek sie nie pokazuje wogole.

Polecam teledysk Slipknota "Before i Forget", w ktorym wystepuja bez masek. Ale jest to tak fajnie zrobione, ze i tak nikt nic nie zobaczy. No i ten kawalek jest spoko.

A tak wogole to Slipknot posiada teraz nowe maski. Szczegolnie podoba mi sie ta perkusisty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ty tam sie nie madrzyj co ma byc, a czego nie ma, bo nie chcialbym mowic, ze do gotyku to tez inny temat jest ;) A Slipknot jak najbardziej tu pasuje, bo jest to przeciez nie true metal, tylko taki wlasnie dla odmiencow, dlatego ta nazwa tego dzialu jest bardzo dobra.

A tak btw to sie zgodze z tym Paradise Lost :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mądrze się... Ale określenia industrial, doom, space... nijak nie pasują do Slipknot`a... Ot taki extemalny metal... Moim zdaniem Pardise Lost to raczej nie gotyk, ale już moje zdanie.. ;]

Może słucha ktoś sluge? Jak już tak ostro dla odmieńców jedziemy... ;]

Święta trójca:

1. NEUROSIS

2. CULT OF LUNA

3. ISIS

Uwielbiam ten rodzaj muzyki.. Zamulić można, i czasem trochę się pobawić.. Szczypta melancholii w tym OKRUTNYM świecie... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jak industrial to tylko R+

Jest to industrial taki dosc sredni i nie chodzi mi o jakosc, ale raczej przynaleznosc gatunkowa ;). Taki bardziej reprezentatywny, rowniez czesto spiewajacy po niemiecku bylby tu Laibach, ktory zrszta dla Rammsteina byl inspiracja. Polecam plytke WAT, ktora jest dosc nowoczesna. Jak to sie spodoba, to mozna sie cofac w przeszlosc zespolu, w miare wrazliwosci uszu ;).

A Slipknot jak najbardziej tu pasuje, bo jest to przeciez nie true metal, tylko taki wlasnie dla odmiencow, dlatego ta nazwa tego dzialu jest bardzo dobra.

Mysle, ze topic hardcore&nu-tone bylby tu zdecydowanie odpowiedniejszy.

Moim zdaniem Pardise Lost to raczej nie gotyk, ale już moje zdanie

Gothic metal ;), Przynajmniej swego czasu, acz ostatnio tez troche sobie przypomnieli co to bylo, gdy wlosy miast lysiny zdobily wlosy. Plytka In Requiem z - prawie - tytulowym kawalkiem to bardzo solidna pozycja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...