Skocz do zawartości

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.


Cardinal

Polecane posty

Heh, ze wszytskiego co niby symfoniczne słyszałem tylko Theriona, który niespecjalnie mnie do siebie przekonał.

Coś tam niby ktoś mówił, żeby posłuchać symphonic blacku. Ale mnie sama nazwa black odrzuca ;] Nie licząc tego, że Anaal Nathrakh nawet mi się podoba. Więc pewnie nie sięgnę na półkę oznaczoną SYMPHONIC. Pozostanę przy doomie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm... Dimmu niby symphonic... Ale przeważa black (symfonię słyszałem tylko w kilku kawałkach m.in. Progenies of the Apocalypse).

Therion nie musi sie wszytkim spodobać. Symfonia jest, ale zespół i tak gra trochę... lekko.

Jak ktoś lubi symfoniczne dzwięki a nie odrzuca go słowo "black", niech posłucha Limbonic Art (chyba to juz pisałem, nie wiem czy w tym topicu) najlepiej płytkę In Abhorrence Dementia. I piosenka Oceania (w niektórych wydaniach jest jeszcze kawałek Abyssmal Necromancy, to końcówka Oceani zrobiona na nowy króciutki kaałek). Najpierw Oceania (sam koniec albo AN) a potem Behind The Mask Obscure. Te dwa kawałki razem wymiatają.

I jeszcze zabójczy wstęp w piosence In Abhorrence Dementia. Miodzik na czarne serduszko :D

Szkoda ze teraz już się tak nie gra...

Jeszcze jest (był?) niemiecki zespół Lacrimosa. Z tego co pamiętam, symfoni tam troszkę było (płytka Fasade albo/i Angst).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!:D

Teraz wiem w czym wybierać. Tak jak mówię-jestem laikiem (na razie) jeśli chodzi o tego typu muzykę. Ale jest naprawdę super!!! Dobrze że przestałem słuchać "umcy-umcy"-wtedy w sumie nie wiedziałem co najbardziej lubię.

:twisted:

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion nie musi sie wszytkim spodobać. Symfonia jest, ale zespół i tak gra trochę... lekko.

Zgadzam się. Therion rzeczywiście gra dośc specyficznie, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty to jest kawał świetnej muzyki. I to wcale nie monotonnej, bo wiadomo, że orkiestra oferuje wiele możliwości.

Co do tego czy gra lekko to... pewnie tak, ale czay to komuś przeszkadza? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Therion nie musi sie wszytkim spodobać. Symfonia jest, ale zespół i tak gra trochę... lekko.

Lekko, nielekko. Anathema też do najcięższych nie należy, a jakoś ma trzecie miejsce na moim last.fm ;] A Tiamat? Też jakoś nie jest ciężki, a bardzo lubię.

Therion brzmi dla mnie średnio. Zarówno jak grali death, tak i jak grają symphonic.

Jak ktoś lubi symfoniczne dzwięki a nie odrzuca go słowo "black"

Piona dla nich 8) xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zna ktoś może taką kapelę jak Moonspell? To taki mellodic death metall.

Naprawdę polecam w przerwie między kolejnymi Soadami, Slipknotami czy innymi Behemotami.

Jak Moonspell to melodyjny death to Behemoth gra gothic :D

Ale pomijając takie szczegóły to miło, że mi o ich istnieniu przypomniałeś, bo to jeden z ciekawszych zespołów dzisiaj grających. Każdy ich album jest wyjątkowy i po każdym w sumie nie wiadomo czego się spodziewać dalej po ich muzyce (gdzie bym się spodziewał że Fernando na 'Memorial' prawie całkowicie z czystego wokalu zrezygnuje). No i każdy trzyma wysoki poziom. A niektóre nawet wyższy :)

PS. nie chce obrazić słuchaczy tych zespołów, sam słucham Slipknota.

Współczuję :D . I nie będziesz Behemotha obok Slipknota i SOADA stawiał! [-X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że nie będę, ale mimo to uważam że niektóre kawałki Slipknota są całkiem strawne. A Moonspell to naprawde kawał dobrej muzyki, ja zacząłem przez "Lune" aż po "Wolfshade" który moim zdaniem jest naprawdę dobrym kawałkiem mogącym wręcz symbolować kapelę Moonspell <jest i część czysto "dethowa" melodyczna i odrobina darcia :D co przyciąga fanów ciężej muzyki którzy jeszcze oprócz napierd.....a w gitary i darcia gęby na cały regulator lubią jednak znać melodie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mówimy już o ostrzejszym Metalu, polecam zwrócić większą uwagę na zespół kryjący się pod nazwą "Dead to fall" który to gra death metal, zachowując jednak linie melodyczną której to niestety coraz bardziej brakuje na scenie death metalowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Edytuj posty waćpan.

Co do Moonspella... Nie wiem czy to aby odpowiedni topic zeby ich tu wrzucać ale niech będzie...

Kapelę poznałem, kiedy przesłuchałem Wolfshade u kumpla. I od tamtej pory słucham. Panowie grają kawał dobrej muzyki. Sam mam tylko Butterfly (czy jak się to tam pisze) i Darkness And Hope. Jednak zupełnie nie podoba mi się kawałek Finiestra (choć sam klip jest ok.). Ale luna już wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Errdil

Powiadasz ze potrzebujesz kapeli gdzie liczy sie nie tylko darcie mordy i rzeźnia ale rowniez melodyjnosc ?

Jedyna taka genialna, przecudowna i wspaniała kapela to: Death

I polecam chyba najlepszy w karierze album The Sound Of Perseverance, zobacz jescze Human oraz Symbolic.

Jak te albumy do Ciebie nie przemowia to jestes dziwny :P

Jak tak to reszta dyskografii jak najbardziej wskazana :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Erradil

Moim zdaniem jeśli chcesz 'melodyjne darcie mordy' to powinieneś posłuchać tych zespołów:

Fear Factory

Mastodon

Chimaira [Ekhm... no może jeden utwór ma melodię, aleee...]

In Flames

Dope

Znam prawie wszystkie zespoły przez Ciebie wymienione zespoły <nie znam Chimaira> i muszę powiedzieć że całkiem to to przyjemnie sie słucha <zwłaszcza In Flames>

#Errdil

Powiadasz ze potrzebujesz kapeli gdzie liczy sie nie tylko darcie mordy i rzeźnia ale rowniez melodyjnosc ?

Jedyna taka genialna, przecudowna i wspaniała kapela to: Death

I polecam chyba najlepszy w karierze album The Sound Of Perseverance, zobacz jescze Human oraz Symbolic.

Jak te albumy do Ciebie nie przemowia to jestes dziwny :P

Jak tak to reszta dyskografii jak najbardziej wskazana :]

Co do tego zespołu, muszę przyznać że masz racje, ale In Flames czy Moonspell bardziej mi pasuje.

Edytuj posty waćpan.

Sry, ale długo mnie nie było, i widzę że co najmniej 1 post został usunięty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
(...) myślę, że na jakąś ich płytę też się skuszę (skoro DXM lepszy to od niego raczej zacznę).

Jako, że wreszcie obie (a właściwie obytrzy ;)) płyty Machinae Supremacy trafiły w moje ręce, to mogę napisać na temat tego zespołu cokolwiek więcej. 'Najsampierw' potwierdzę opinię Merfosa sprzed prawie roku, że DXM rządzi -> co prawda, z przyczyn obiektywnych zacząłem od Redeemera (jest on po prostu dostępny w Polsce - DXM trza było ze Szwecji sprowadzać). Jednak Redeemer też zły nie jest, szczególnie Underground Edition (jako posiadacz Underground Edition i Retail Edition z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że UE rządzi. Co prawda jest ona droższa (bo trzeba płacić Szwedom w 'ojro', dochodzi jeszcze, również droga, wysyłka) a jakość utworów na RE jest nieznacznie lepsza, to jednak Kaori Stomp + Empire > Ghost).

Naprawdę warto zapoznać się z tym zespołem, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił to jazda na http://www.machinaesupremacy.com pobierać darmowe utwory, a potem (być może) do sklepu po płyty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...