Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Danerin

Nowy komputer 3000zl +/-

Polecane posty

Witam, postanowilem sprawić sobie nowego pecetka i chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat mojego wyboru. Czy ta konfiguracja jest w pelni wydajna? Moze cos zle dobralem? Prosiłbym o ewentualne korekty co do mojego zestawu, jeśli są one potrzebne :) Z góry dzięki, Adrian.

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ - 799 zł

Wentylator: Scythe Mugen II - 170 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ - 305 zł

Pamięć RAM: Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 270 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG - 195 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) - 99 zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out - 790 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 334 (black) - 149 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W - 299 zł

ps. Komputer ma być głównie przeznaczony do gier, zresztą chyba mozna samemu zauwazyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jakiś 7200RPM, Segate Barracuda 7200.12 czy Samsung SpinPoint F1 ok 210zł.

Ogólnie ok, nie wiem jak płyta, chociaż AM3 i DDR3 za dużego wyboru nie pozostawia jak na razie w tych cenach.

Trochę na obudowie zaoszczędziłeś ale za to jest chłodzenie na procesor to nie będzie problemu.

BTW nie daj sobie wcisnąć tylko GTX275, radeon jest od niego tańszy i ma podobną wydajność, w jednych grach szybszy w innych wolniejszy ale to nie są duże różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta konfiguracja jest w pelni wydajna? Moze cos zle dobralem? Prosiłbym o ewentualne korekty co do mojego zestawu, jeśli są one potrzebne :)

Q9550 jest wydajniejszy (uwzględniając OC), ale w przypadku AM3 masz szansę (tak, bo do końca nie wiadomo, co wyjdzie nowego na AM3) na rozbudowę w przyszłości, więc wybór w tym przypadku jest OK.

Kupujesz zapewne w ESC, więc weź Chiefteca 600W CFT-600-14CS za 315 zł - ten OCZ StealthXStream jest gorszej jakości. Zaoszczędź na pamięciach - równie dobre jak Kingstony będą Goodramy 2x2GB 1333MHz CL9 za 199zł.

Kolega wyżej w przypadku dysku sugeruje się jego prędkością obrotową - dysk jest równie szybki jak średni dysk 7200rpm, więc jeśli stawiasz na ciszę, to będzie dobry wybór.

Reszta jak najbardziej OK, choć jak chcesz możesz dopłacić 10zł do MSI HD4890 za wersję OC (30MHz więcej na rdzeniu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ - 799 zł

Płyta główna: Gigabyte MA790X-UD3P /AMD 790X/ - 365 zł

Wentylator: Scythe Mugen II - 170 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 199 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG - 195 zł

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI - 849 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) - 99 zł

Zasilacz: Chieftec 600W [CFT-600-14CS] cable management - 315 zł

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ - 320 zł

Wszystko razem kosztuje 3311zł brutto. Więcej mi chyba nie potrzeba jeżeli chce pograć w najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach :)? Z góry dzięki za podpowiedzi :) edytowałem i dodałem płytę główną teraz nie powinno być juz żadnych problemów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mój błąd co do płyty głównej, już zmieniam. A jak to jest z tym zamawianiem ze stron np. esc.pl jestem kompletnie zielony, czy jak nie wybiore żadnego systemu operacyjnego to będe go musial dokupić? Bo przecież jak ściągne na ten złożony komputer windowsa 7 skoro nie bedzie on mial w tym czasie żadnego windowsa? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Stwórz Zestaw (w komentarzu napisz, że chcesz żeby Ci złożyli).

Nie musisz zamawiać systemu. Załatw (od kogoś może) jakikolwiek system, który mógłbyś wgrać na ten komputer (Linux na przykład) i ściągnij Win 7...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie moge tak zrobić :) zaoszczędze pare stówek. A co do ostateczności to ten zestaw jest najlepszym jaki mogłem stworzyć mając do dyspozycji 3200zl? :P intel chyba odpada bo nie można go podobno rozubudowac w przyszlosci. Każda gierka napewno bedzie leciala jak po maselku? :D i czy długo sie czeka na to aby przysłali mi ten zestaw? jak to jest z tą procedurą. Sorry że sie tak wypytuje ale tu wchodzi w grę duża kasa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana RAM-u na coś OCZ lub Patriot. Dysk na Segate Barracuda o tej samej pojemności z serii bodajże 11 lub 12. Jeśli jest dla X4 wersja BE i byłaby w zbliżonej cenie to będzie to ardziej ołaalny zakup. Reszta w sumie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...