Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash

Polecane posty

Wiesz, Corristo, nie spojrzałeś do regulaminu, a w dodatku nie podałeś żadnych sensownych argumentów... więc z miejsca znalazłeś się u mnie na krawędzi. Jeden zły krok a może być nieprzyjemnie - to pierwsze i ostatnie upomnienie.

Ja tam za czystym deathem nie przepadam. Melodic to co innego, ale czysty dth podchodzi mi jeszcze mniej niż blek. No nic, to może się zmieni, ale IMO tej muzyce brakuje pewnych fundamentów zwanych melodyką ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo death, ostatnio miałam okazję słuchać "Infernal Blasting" Azaratha- świetne! Jak to pisali w recenzjach "ociekające gorącą siarką wprost z odchłani piekieł" bwuhaha :twisted:

No, ciezko by najlepszy polski zespol metalowy mogl spartolic robote przy swoim drugim krazku, jesli graja jeszce ciezej niz na pierwszym LP ;]

Wiesz, Corristo, nie spojrzałeś do regulaminu, a w dodatku nie podałeś żadnych sensownych argumentów... więc z miejsca znalazłeś się u mnie na krawędzi. Jeden zły krok a może być nieprzyjemnie - to pierwsze i ostatnie upomnienie.

Ee.. trzeba bylo od razu wywalic posta. IMO koles powinien trafic do ostrzezen, ale na razie nie przeczytalem jeszce wszystkich topicow od ostatniego wejscia :)

czysty dth podchodzi mi jeszcze mniej niż blek. No nic, to może się zmieni, ale IMO tej muzyce brakuje pewnych fundamentów zwanych melodyką ;]

Nie ma to jak Us Samaela, nie? ;]. W sumie death metal jest duzo bardziej melodyjny niz black metal. I wogle jest duzo ciekawszy, itp, hehe. Ja z kolei nie przepadam za melodic deathem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
No, ciezko by najlepszy polski zespol metalowy mogl spartolic robote przy swoim drugim krazku, jesli graja jeszce ciezej niz na pierwszym LP ;]

zapomniales dodac przedrostek "death" przez slowem "metalowy" - reszta sie zgadza :)

poza tym - Witchmaster nagral swoj najlepszy krazek, zatytulowany "Witchmaster", slyszal to ktos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniales dodac przedrostek "death" przez slowem "metalowy" - reszta sie zgadza :)

Czy ja wiem.. sposrod wszystkich polskich zespolow najbardizje mi sie podoba wlasnie Azarath :).

poza tym - Witchmaster nagral swoj najlepszy krazek, zatytulowany "Witchmaster", slyszal to ktos?

E.. ja slyszalem, a co?;] Chyba jednak Masochistic Devil Worship ciekawszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdth to jest to co tygrysy lubią najbardziej...

Winc nie jestem tygrysem

A co do Us... hehehe. Śmieszek metal :wink:Ale gustowny.

Love metal ;]

Prawie tak fajne jak Together albo Sweetness Paradajsów ;] Jak nie masz Sweetness to się zaopatrz - mówię ci, genialny kawałek :D

No coz.. na pewno bym nie porownywal Us do Together, zwazywszy, ze Together to jedna z najlepszych piosenek Samaela :). Piekny atmosferyczno-doomowy elektroniczny metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horus

Zauważyłem że ten dział wcale się nie rozwija. Pora to zmienić jak dotąd nikt nie wspomniał o tak świetnych zespołach jak chociaż Behemot czy Dark Funeral albo Bathory (bynajmniej ja tak uważam). A co wy myślicie na temat tych zespołów. Mówcie też o innych lepszych waszym zdaniem. Niech ten dział się rozwija a nie stoi w miejscu przecież jest mnóstwo death i black metalowych kapel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych zespołach gawędziło się już wiele razy na tym forum. Zaspałeś troszkę ;)

Co sądzę o tych zespołach? Behemotha wolę jednak od płyty GROM w dół.

A Dark Funeral, muszę się przyznać, nie miałem okazji posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Behemoth to jedna z najlepszych technicznie polskich kapel death metalowych. Kiedys wymiatali naprawde ciekawy black, jednak wyewoluowali tak, ze juz mi niezbyt pasuja... Wole "From the Pagan Vastlands" niz cale Zoski i Thelemy...

Dark Funeral? Brawa dla nich za genialny cover Von. Muzyke tez maja spotko, ale... sam nie wiem co powiedziec.

Bathory? Kult i klasyka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemoth to jedna z najlepszych technicznie polskich kapel death metalowych.

Eee.. ale oni nie graja technicznego death metalu, hehe. To jest jedna z lepszych polskich kapel i maja najlepszego perkusiste Europy Wschodniej i w sumie Srodkowej tez :). Ale to jest death metal, a nie techniczny death metal. I maja kilka fajnych industrial metalowych songow :)

Kiedys wymiatali naprawde ciekawy black, jednak wyewoluowali tak, ze juz mi niezbyt pasuja... Wole "From the Pagan Vastlands" niz cale Zoski i Thelemy...

Mnie najbaridzje sie podoba 'Satanica', bo to raczej black metal z elementami death niz to oc serwuja na Zosce. Podobnie za ich najlepszy song uwazam 'Decade of Therion'. Choc w sumie From the Pagan Vastlands /piosenka/ tez jest jedna z ciekawszych.

Dark Funeral? Brawa dla nich za genialny cover Von. Muzyke tez maja spotko, ale... sam nie wiem co powiedziec.

Hm.. no, po prostu dobry zespol black metalowy, ale nic ponad to.

Bathory? Kult i klasyka!

Tja. Dodatkowo jeden z moich ogolnie ulubionych zespolow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Eee.. ale oni nie graja technicznego death metalu, hehe. To jest jedna z lepszych polskich kapel i maja najlepszego perkusiste Europy Wschodniej i w sumie Srodkowej tez :). Ale to jest death metal, a nie techniczny death metal. I maja kilka fajnych industrial metalowych songow :)

a gdzie ja napisalem ze to techniczny death? Napisalem, ze to jedna z najlepszych TECHNICZNIE kapel w Polsce... i co? Nie mam racji? Porownaj sobie z graveland :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisalem ze to techniczny death?

No, tak zrozumialem, jakbys mowil, ze Behemoth to techniczny death

Napisalem, ze to jedna z najlepszych TECHNICZNIE kapel w Polsce... i co? Nie mam racji? Porownaj sobie z graveland :roll:

To porownaj sobie Behemotha do Elysium albo Misteria, a nie z Gravelandem. Bo mimo iz Luna Ad Noctum twierdzi, ze niedlubo black metal przescignie technicznie death metal, to to jest tak prawdopodobne, jak to, ze ktos nagle bedzie mial manie wskrzeszania ducha heavy metalu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Elysium nie slucham i nie chcem isie nawet plyty na polce szukac, ale w porownaniu z Mizerią - Behemoth wygrywa. Mizeria wcale nie gra technicznie, graja gesto i zawile, ale nie technicznie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elysium nie slucham i nie chcem isie nawet plyty na polce szukac,

No to zaluj, bo choc na zywo wypadaja cieniutko, to Eclipse to jedna z ciekawszych plytek na polskiej scenie metalowej.

ale w porownaniu z Mizerią - Behemoth wygrywa.

no, z tym sie zgodze. ;]

Mizeria wcale nie gra technicznie, graja gesto i zawile, ale nie technicznie..

Graja zawile riffy, ciekawe, ktore nie ograniczaja sie do prostego przyciskania progow 3,5 i 5,7, tylko bardziej to kombinuja. Dlatego graja bardziej technicznie niz Behemoth :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Graja zawile riffy, ciekawe, ktore nie ograniczaja sie do prostego przyciskania progow 3,5 i 5,7, tylko bardziej to kombinuja. Dlatego graja bardziej technicznie niz Behemoth :).

ach no tak... slyszales w ogole Zoske? Czy zatrzymales sie na etapie From The Pagan Vastlands? Zauwazylbys dawno ze Behemoth leci na 7 strunowych gitarach i nie graja 3,5 5,7... co ja bede gadac, obczaj chociazby Heru Ra Ha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach no tak... slyszales w ogole Zoske?

Wogle slyszalem Zoske.

Czy zatrzymales sie na etapie From The Pagan Vastlands?

Nie, slyszalem wszystkie plytki Behemotha, bez tam demowek, EP czy tam czegos.

Zauwazylbys dawno ze Behemoth leci na 7 strunowych gitarach

To nie ma nic do rzeczy, na ilustrunowych gitarach koles gra.

i nie graja 3,5 5,7... co ja bede gadac, obczaj chociazby Heru Ra Ha.

No, znam Zos Kia Cvltvs. Nie uznaje tego jednak za jakies wybitne technicznie dzielo. Twierdzisz, ze Misteria gra prostsza muzyke niz Behemoth na Zos Kia Cvltvs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horus

To sie porobiło. Wspomniałem o Behemocie i odrazu chcecie sobie wskoczyć do gardeł. Ale to nawet dobrze przynajmniej dział się będzie rozwijał :). Moglibyśmy zrobić ranking najbardziej lubianych i kultowych kapel black metalowych, a także odnośniki do ich odsłuchania (chociaż w kawałku). Co o tym myślicie. Dobra koniec pomysłów. Słuchaliście Cradle Of Filth. Grają bardzo ostro i dynamicznie na dobrym poziomie. Przesłuchałem ich kilka płyt bardzo mi się podoba głos wokalistki czasami aż ciarki przechodzą po plecach. Jest też taki zespół Immortal słuchaliście ich ja jeszcze nie kumpel mi mówił że wymiatają nieźle. A co wy sądzicie o tym zespole :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jayjay

Właśnie dzisiaj kumpel poił mnie tymże zespołem....

Cóź mogę powiedzieć, wrażenia pozytywne, spodziewałem się o wiele gorszych. Zaskoczyło mnie to bardzo i uważam że jest warte dłuższego przyjrzenia się ;)

Co poza tym ????

Soundtrack Hellsing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

Panowie- Ostatnio z kumplem się kłuciłem że Enter Chaos to jest dead metal a nie black (gościu przeczytał gdzieś że jest to black) ale mniejsza z tym. Wyszło na jaw że EC jet wg. mnie lepsze od Vadera (no pokaż mi ktoś coś takiego jak końcówka Aura Sense w jakimś utworze Vadera).

No i tu zbliżam się do dziwnego zakończenia mojego posta zdaniem że mi się wokal w Mayhem nie podoba... :? Pozatym nawet fajnie wymiatają :D

(ależ to głupi post)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M
Słuchaliście Cradle Of Filth. Grają bardzo ostro i dynamicznie na dobrym poziomie. Przesłuchałem ich kilka płyt bardzo mi się podoba głos wokalistki czasami aż ciarki przechodzą po plecach.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.....

a mi sie zdawało że tam gostek jest na wokalu :D

BTW: Po tej dawce Dimmu Borgir jaką sobie zapodałęm, to już rozumiem dlaczego CoF nie jest uważane za coś wielkiego :lol: :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horus

Mam 3 płyty Cradle of Filth Midian, Vempire, Cruelty and The Beast i jak Boga kocham tam śpiewa kobieta. Zgadzam się też śpiewa mężczyzna, ale rzadko. Szczerze aż się pokuszę o reszte albumów i przesłucham ich wtedy będę pewien na bank. Mam narazie 3 albumy więc moge się mylić.

Limbonic Art słyszeliście moim zdaniem bardzo ciekawie grają. Najpierw spokój słychać głosy, kruków fortepianu, harfy, skrzypiec a następnie ostra gitarowa jazda. Dobry zespół, ale i tak Dark Funeral uważam że jest dużo lepszy bynajmniej takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, kpisz sobie Horus? Wszędzie w Kredkach śpiewa Dani Filth... Żadnych kobiecin tam nie uświadczysz, a na pewno nie na pierwszym planie :P Jak nie wierzysz, to sobie sprawdź creditsy... Na pewno masz oryginała z książeczką, więc sobie ją przejrzyj :D

Panowie- Ostatnio z kumplem się kłuciłem że Enter Chaos to jest dead metal a nie black
Wyjaśnij mi co to za nowe pojęcie dead metal? Art is dead? Najwyraźniej... ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- Ostatnio z kumplem się kłuciłem że Enter Chaos to jest dead metal a nie black
Wyjaśnij mi co to za nowe pojęcie dead metal? Art is dead? Najwyraźniej... ;]

To tak jak ci.. trash metal.. Korn, Metallica m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 płyty Cradle of Filth Midian, Vempire, Cruelty and The Beast i jak Boga kocham tam śpiewa kobieta. Zgadzam się też śpiewa mężczyzna, ale rzadko. Szczerze aż się pokuszę o reszte albumów i przesłucham ich wtedy będę pewien na bank. Mam narazie 3 albumy więc moge się mylić.

Ja też na początku miałem takie wrazenie. A kobieta robi ytam tylko za chórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tiger #M

Racja panowie, mój błąd :P

Powinno byc death Exuse me 8)

ale i tak EC to właśnie death a nie black :idea:

No i w sumie szczerze mówiąc to by było na tyle hjeh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...