Skocz do zawartości
Arlekin

Laptop do grafiki ~3500zł

Polecane posty

  • Cena. plus minus 3500zł, mogę dołożyć 200-300zł jeśli warto 
  • Główne zastosowanie szeroko pojęta grafika z głównych zastosowań to Photoshop - malowanie ilustracji za pomocą tabletu graficznego, czasem edycja zdjęć i tworzenie innych grafik, Illustrator - grafiki pod social media bannery, grafiki na posty itp. czasem montowanie filmów i animacji w programach Premiere i After effects, niedługo planuję też zacząć działać w Indesign, poza tym okazyjne granie w głośniejsze gry jak Cyberpunk czy Fifa jednak to wydajność we wspomnianych programach jest dla mnie priorytetem 
  • Rozmiary  standardowe 15,6 cala
  • Mobilność głównie będzie używany w domu, okazyjnie planuję go zabierać ze sobą w podróż
  • System operacyjny mam własną kopię więc laptop bez systemu 
  • Nie zależy mi bardzo na jakości matrycy gdyż do prac graficznych głównie korzystam z ekranu w tablecie graficznym 

Mam na oku takie modele: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-gaming-3-82ey00evpb-16-r7-4800h-8g-512ssd-gtx1650ti-15-6-dos

https://www.x-kom.pl/p/628151-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-i7-16gb-512-gtx1650ti-120hz.html

Mam zaufanie do marki lenovo gdyż aktualnie posiadam Lenovo Legion a wcześniej też miałem laptop tej firmy i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Nie wiem tylko jak z jakością wykonania gdyż słyszałem, że wiele obecnie produkowanych modeli jest z tandetnego plastiku przez co nie są zbyt solidne. Niedawno u znajomego testowałem Asusa z seri TUF Gaming i strasznie słabo był wykonany. Czuć było wygięcie obudowy przy dotknięciu dłonią w okolicach touchpada a klawiatura miałem wrażenie, że zaraz się rozleci. 

Nie wiem też czy lepiej dopłacić do procesora i7. Czy jest różnica w mocy tych procesorów czy to po prostu Intel tak wywindował ceny, że laptopy z tymi procesorami są droższe od takich samych modeli z Ryzenami?

Bardzo proszę o rady. Jeśli ktoś uważa, że lepiej kupić inny model to również proszę o propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z Lenovo proponuję laptop Legion Y540-15 i7-9750HF/8GB/512 GTX1660Ti z wydajniejszą kartą, lub HP Pavilion Gaming Ryzen 7-4800H/16GB/512 GTX1650Ti.
W legionie można zrobić uv procesora i dołożyć ram, to będzie w grach wydajniejszy od laptopów z kartą 1650Ti. Jak Masz kogoś ze znajomych z lapkiem hp, to możesz spróbować ogarnąć  Voucher HP - dla wymieniających laptopa na nowy i uzyskać 400zł w cashbacku na Paviliona, to wtedy za 3,4k się bardziej opłaca od tych Ideapadów.

Lenovo Legion 5i-15 i5-10300H/16GB/512 GTX1650Ti 144Hz ma lepsze pokrycie barw od Legionów 5i i Ideapadów z matrycami 60/120Hz, tylko za ww kwotę otrzymasz Legiona 5i z mniej wydajnym procesorem a z r4800h, czy i7 będzie ponad max budżet. R4800h 8/16 jest dosyć wydajny, natomiast i7-10750H 6/12 ma wyższe taktowanie.

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady jednak jak pisałem matryca nie jest dla mnie bardzo istotnym elementem ze względu na to, że podczas pracy korzystam z ekranu w tablecie graficznym Huion Kamvas Pro. Bardziej istotny jest dla mnie procesor i jednak wolałbym nie iść w i5. Chodzi mi tylko o to który wariant będzie najwydajniejszy we wspomnianych na początku programach. Marki Dell również wolałbym unikać gdyż miałem w przeszłości laptopy tej firmy i nie mam dobrych wspomnień. Sama jakość wykonania świetna jednak miałem częste problemy związane z przegrzewaniem się laptopa, awariami zasilania czy karty graficznej. Także jeśli przewagą wymienionych laptopów jest jedynie lepsza matryca to wolę pójść w IdeaPada. Pytanie tylko czy dopłacając 250zł do modelu z i7 10750H zamiast Ryzena 7 dostanę jakikolwiek wzrost wydajności warty tej dopłaty? 

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ideapad Gaming na żywo jest całkiem ok. Ma cieńsze ramki od poprzedniego l340. Legion jest rewelacyjny. Poprzedni i7-9gen jest chwalony, bo da się zrobić undervolting. W grach byś miał odczuwalnie większą wydajność na laptopie z 1660Ti niż na 1650Ti a pomiędzy procesorami raczej nie będzie. Więcej na temat wydajności procesorów zamieściłem w linkach poniżej. Ihmo te 250zł można zostawić. Możesz też wybrać Paviliona jak Masz opcję spisać numer seryjny z jakiegoś starego lapka hp. Wyjdzie po zwrocie z cashbacku taniej o 150zł z tymi samymi bebechami, co ideapad. ?

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/After-Effects-CPU-performance-Intel-Core-10th-Gen-vs-AMD-Ryzen-3rd-Gen-1762/

https://www.notebookcheck.net/R7-4800H-vs-i7-10750H_11677_11708.247596.0.html

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do Cyberpunka, czy innych najnowszych gier można zainwestować w wydajną grafę, natomiast do fify itp, no to 1650-tka będzie aż za nadto.

Helwett Packard to firma ze stanów a reszta w większości to chinole. Owszem starsze hp-eki miały badziewne matryce tn hd, natomiast Pavilion ma ips-a fhd 144Hz z bdb pokryciem barw. Lepiej skup się nad tym jak ogarnąć Voucher HP, żebyś tego Paviliona dał radę kupić taniej, bo z ekranu byłbyś zadowolony. 

Można podpiąć laptop pod monitor i do tego myszkę, oraz osobną klawiaturę, to będzie działał jak zminiaturyzowany pc.?

 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim wypadku może jednak zwiększę budżet do 4500zł żeby mieć spokój na dłużej. 

https://www.x-kom.pl/p/605408-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-ryzen-7-4800h-16gb-512-gtx1660ti.html

Czy znajdę coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Znalazłem ten laptop w cenie niższej o 300zł. Tylko jest to jakiś mniejszy sklep komputerowy. Do tej pory zawsze kupowałem w dużych sieciówkach jak x-kom czy mediaexpert. Tu jednak mam lekkie obawy. Jak myślicie? Bezpiecznie jest kupować w takich sklepach czy jednak lepiej dopłacić te 300zł i mieć kupić w sprawdzonym miejscu?

Edytowano przez Arlekin
Nowe informacje do posta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki, że tak wolno odpisuję. Przy zwiększeniu budżetu, to myślę, że może Legion z 16GB RAM, lub do tego co zaproponowałem dokupić 8GB RAM. Laptopy z nowszej generacji kartami rtx 3xxx zaczynają się od około 5k, to możesz też wybrać nowszego Lenovo Legion 5-15  z rtx-em 2060 i do tego samemu dołożyć wyżej taktowany 3200Mhz ram. Legion z 2060-tką jest wydajniejszy od najtańszych laptopów z nowym rtx-em 3060 o niskim tdp.

Pavilion Gaming  to dobry laptop. Najlepiej gdybyś spisał numer seryjny z jakiegoś starego hp, to wtedy za laptopy o wartości powyżej 4k jest 650zł zwrotu w cashbacku, to by wyszedł 3849zł. Na Legiona nie ma casbacku z tym, że karta jest wydajniejsza około 10% od mq przystosowanej do smukłych laptopów. 

Zależy w jakim sklepie ten laptop znalazłeś. Daj linka, to ocenimy..
 

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tutaj jest ten HP

https://topcomp.pl/product-pol-366-Laptop-HP-Pavilion-Gaming-15-ec1025nw-AMD-Ryzen-7-4800H-15-6-FHD-16GB-512GB-SSD-M-2-PCIe-NVIDIA-GeForce-GTX-1660-Ti-Max-Q-6GB.html

Ten Legion Y540-15 co wstawiłeś niby spoko ale moje obawy budzi procesor - i7 9 generacji. Jednak chyba lepiej brać i7 10 generacji lub Ryzena 7 4800H?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-9 generacji jest ogólnie chwalony ze względu na możliwość undervoltingu. Nowszy Legion 5-15 z postu pw. ma Ryzenena 4800h 8 rdzeni / 16 wątków i rtx-a 2060, to jest wydajniejszy od najtańszych laptopów z kartami 1660Ti, czy nawet nowszych 3060 o niskim tdp. link - do testu Asus TUF Dash F15 VS Lenovo Legion 5

 Widziałem w media ekspercie msi gf65 z i5-9300 i rtx-em 2060 za 3,4k bez systemu. Procesor, no cóż powinien wystarczyć do większości gier jeżeli nie wymagasz super szybkości renderingu materiałów wideo. Z wydajniejszym laptop może być droższy.  W budżecie do max 3,5k jest to bardzo dobra opcja.

Cena za tego Paviliona co znalazłeś jest całkiem dobra. Gdybyś ogarną vocher spisując z jakiegoś starego laptopa hp numer seryjny, to by był o 650zł taniej.

Edytowano przez Michal30
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się na tego HP z Ryzenem 7 i GTX 1660Ti, voucher już jest także będzie obniżka :D. Tylko od razu postanowiłem kupić w wersji z drugim dyskiem HDD 1 TB gdyż do moich potrzeb 512 GB to zdecydowanie za mało a nie chciałbym go szybko zapchać danymi. Dzięki za pomoc :) Temat do zamknięcia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...