Skocz do zawartości
burtex

Nowa karta graficzna

Polecane posty

Witam.

Ostatnio niestety moja karta graficzna odmówiła posłuszeństwa (Zotac NVIDIA GTX 780Ti AMP! Edition) i jest niestety do wymiany. 

Proszę o radę jaką kartę graficzną kupić do tego zestawu:

https://www.morele.net/inventory/info/UmZ4c9/     (Komputer był kupowany w 2014)

Z góry dziękuję za wszelkie rady

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sytuację z GPU i ich cena oraz dostępnością to poszukałbym jakieś używanej karty, coś w stylu GTX 970 oraz lub GTX 1060 w wersji 6 GB lub Radeona 570 4GB. Na nowy komp jest zły czas, gdyż, jak wspominałem dostępność GPU jest tragiczna i nawet, jak coś trafi w Internecie, to po znacznie zawyżonych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burtex Jako stan przejściowy, żeby wymienić na coś lepszego w przyszłości, jak dostępności GPU się poprawi. Ale na twoim miejscu poszukałbym używanego GTX 970, jest lepsza od 1050 o dobrych parę FPS-ów, a poza tym podana przez sprzedającego cena z allegro jest obecnie z czapy, karta 1050 normalnie powinna kosztować niecałe 600 zł, teraz kosztuję ponad 1000. Chyba, że wolisz coś nowego, a nie używanego, ale wiedz, że teraz to przepłacisz.

Co do wcześniej wspomnianego GTX 1060 w wersji 6 GB widzę, że ceny używek poszły do góry i najtaniej kupi się za 900 zł, więc na razie odradzam zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-g1-10216255362?reco_id=0d567607-7bb1-11eb-b39f-b026284b9cc0&sid=1cd3d0f84797ee9dbaaf52fac42b60e8c157c38c529f4e34b5162f65fddea227

900 zł za używaną kartę tej klasy to chyba przesada, prawda? Nie jestem zbytnio w temacie ale ceny tych kart graficznych rzeczywiście powalają na kolana. Jednak jak pisałem wcześniej: muszę coś kupić ponieważ teraz nie mam żadnej innej opcji :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...