Skocz do zawartości
Estel

Rozwiązany: Upgrade GeForce GTX 770, czy jest sens ?

Polecane posty

Witam, 

Wiem, że czas na jakikolwiek upgrade sprzętu jest mocno średni. Zastanawiam się jednak czy jest w ogóle sens zmieniać kartę graficzną do obecnie posiadanego komputera :
płyta: ASRock H81M-VG4 R3.0

procesor: Intel Core i5-4430S 2,70 GHz

pamięć: Corsair 16GB DDR3

zasilacz: Thermaltake 500W

grafika: NVIDIA GeForce  GTX 770 2GB

Przyznam się szczerze przestałem nadążać za rynkiem kart ładnych parę lat temu. Istnieje szansa na widoczny wzrost wydajności w grach przy wymianie jedynie karty graficznej? Czy będzie to wymagało jednoczesnej wymiany zasilacza na mocniejszy? Nie chcę się pakować w wymianę większej ilości komponentów niż grafika. No i najważniejsze pytanie, ewentualnie na co wymienić?

Dziękuję za pomoc

 

Ps. Niejako przy okazji by nie zakładać nowego tematu. Znalazłem w szafie stary komputer, jeszcze z pentium IV. Jest sens wystawiać części na allegro czy olx czy dużo mniej zachodu zajmie mi zutylizowanie tego ? Płyta : Asus P4C800-E Deluxe. Dwa procesory pentium IV, jeden 2,4GHz, a drugi chyba ponad 3GHz, Sound Blaster Live sb0060. Kości pamięci : 4x po 1GB Patriot 3200 CL3 400MHz i kingstony 333mhz 256mb. Grafika:Radeon Sapphire hd 3850, ale z tego co pamiętam spalona.

Edytowano przez Estel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zapomnij o upgrade karty, w tej chwili rynek kart graficznych się kompletnie załamał i praktycznie nic wydajnego się kupić nie da, a jak się pojawia to nawet z kilkukrotną przebitką w cenie. Sytuacja się nie poprawi przez ładnych parę miesięcy jeszcze. Można by było polować na coś używanego na Allegro, ale nawet z używek zostały same już leciwe karty do wyboru (np. RX570 4GB, najczęściej pokoparkowe bez gwarancji - ja taką wziąłem, bo na bezrybiu i rak ryba, no ale)

Co do kompa to wystawić zawsze można, choć wartość jest raczej głównie sentymentalna, więcej niż 100zł bym nie oczekiwał na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czysto teoretycznie, jak już sytuacja w miarę się unormuje, niech będzie, że nawet za rok. Co najmocniejszego mogę wsadzić do tej płyty głównej i pod ten procesor? Tak by już wiedzieć na co się nastawiać, bo nic z nowo pojawiających się kart to raczej nie będzie.

Edytowano przez Estel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...