Skocz do zawartości
Amix1000

Rozwiązany: Komputer bez GPU ~ 3000zł

Polecane posty

Hej, udało mi się upolować RTX 3060 (GV-N3060GAMING OC-12GD) chciałbym złożyć pod tą kartę resztę komputera.

Budżet: 3000zł +/- pod kątem jak najlepszej wydajności w grach.

Co potrzeba: Cała skrzynka pod w. w. RTX 3060, nie potrzebuje żadnych światełek ani bajerów, ma być prosto i jak najbardziej wydajnie.

Zastosowanie: Głównie gry i ewentualnie okazjonalny streaming

Aktualny monitor: Benq XL2411, aczkolwiek możecie polecić coś do CSGO typu 24" 144Hz FHD lub lepiej w cenie do 1500, bo mam zamiar go wymienić w najbliższych miesiącach.

Z góry dzięki za wszelką pomoc <3 

Edytowano przez Amix1000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aktualnie taki zestaw z i7-10700F byłby tu na miejscu: https://www.morele.net/inventory/info/4af9c96b. Wyszło 3642 zł, więc mocno naciągnąłem budżet. :whistling:Jeśli to za dużo, to można na razie wziąć i5-10400F (choć przy streamingu warto mieć więcej rdzeni) lub szukać oszczędności gdzieś indziej.

Co do monitora, to Acer Predator XB253QGXbmiiprzx lub XB253QGZbmiiprzx powinien być dobrym wyborem, jeśli namiętnie grywasz w CS:GO. Oba modele wyglądają dla mnie identycznie - zakładam, że XB253QGZ to po prostu nowsza rewizja. Fajną opcją jest Dell S2721DGFA, jeśli chciałbyś coś większego do mocniejszej karty w przyszłości - przy RTX 3060 trzeba by ciąć detale w WQHD.

 

 

Kody zniżkowe do morele: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oszczędności poszukam w innych sferach życia, w przyszłym tygodniu w takim razie zamawiam, zastanawia mnie jedno. Jeśli pamięci mają 3600MHz a procesor obsługuje max 2999Mhz to czy nie lepiej je zamienić takie co mają 3000Mhz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie Z490 nie ma tego limitu, bo obsługuje OC pamięci. Płyty B560 również będą oferować taką możliwość, ale jak na razie widzę 3 dostępne modele od marki ASRock (link), która ostatnio sprawiała trochę rozczarowań swoimi produktami. Gdyby pojawiły się płyty B560 od innych producentów, to ze spokojniejszym sumieniem mógłbym zasugerować taki zakup.

 

Pod koniec marca pojawią się nowe procesory Intela (Rocket Lake), ale chyba nie ma sensu czekać, skoro kartę już masz (lub otrzymasz niebawem).

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy i9 można wziąć chłodzenie Scythe Fuma 2, mają jedną sztukę w morele.

Zasilacz weź w wersji 850W, bo aktualnie jest nawet o kilka złotych tańszy.

Na chwilę obecną 16 GB RAMu wystarcza (jeśli mowa o grach i ewentualnym streamingu), w przyszłości zawsze możesz dołożyć.

 

 

Poza tym, zestaw bardzo w porządku. Możesz mimo wszystko przemyśleć monitor 27" WQHD - po zmianie karty przyjemniej będzie pograć na większym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego składania i niechaj służy jak najlepiej. ;)

Nie zapomnij załadować profilu XMP pamięci w BIOSie. Można też odblokować power limit dla cpu, ale trzeba by go pewnie ustabilizować jeszcze jakimś rozsądnym napięciem, żeby się za bardzo nie grzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer złożony, przy moim internecie dopiero dziś udało mi się pobrać wszystkie gry jakie chciałem xD Dobra rada z tym profilem XMP, bez niego taktowanie było ustawione na 2666Mhz. Dzięki wielkie za pomoc, komputer śmiga jak marzenie, temat rozwiązany ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...