Skocz do zawartości
Kret1988

Upgrade PC 2000-2500 zł

Polecane posty

Cześć,

zwracam się z prośbą o pomoc przy upgradzie mojego PCta. Myślałem o dodaniu RAMu, przejście z Win7 na Win10 oraz zmianie karty graficznej ale poproszę o info czy procek, płyta i zasilacz dadzą jeszcze radę.

Poniżej obecny zestaw:

Dysk SSD Samsung 250 GB 2.5" SATA III (MZ-75E250B/EU)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX 2GB GDDR5 (128 bit) 2x DVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)

Pamięć Kingston HyperX, DDR4, 8 GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB/8)

Płyta główna MSI B150M NIGHT ELF

Procesor Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6 MB, BOX (BX80662I56500 944462)

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)

Monitor LG 24MP59G-P

 

  • Budżet na komputer: 2000-2500 zł
  • Części do kupienia: RAM, grafika (ewentualnie proszę o uwagi jw.)
  • Czy wliczyć system w cenę: tak
  • Zastosowanie komputera: gry (Jedi Fallen Order, Cyberpunk)
  • Preferowany sklep: morele ale w sumie jak gdzieś będzie okazja to też skorzystam
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): jw
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: chciałbym w przeciągu 1-2 tygodni ale czytałem coś, że posucha jest z kartami graficznymi więc jestem skłonny podzielić upgrade i na początek np. RAM, a za jakiś czas dokupić grafę

Będę wdzięczny za porady:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydasz ~2000 zł na kartę graficzną, to obecny procesor z pewnością będzie już za słaby. Poza tym, aktualnie karty graficzne mają absurdalnie wysokie ceny i raczej nieprędko się to zmieni.

Można poszukać na razie używanej karty Radeon RX 570 4GB i podobnej kości RAM, o ile taki przejściowy upgrade by Cię interesował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za podpowiedź, z kartą się wstrzymam trochę w takim razie albo poszukam czegoś ale mam pytanie odnośnie tego RAMu.

Obecnie mam kość o parametrach 8 GB 2133 MHz CL14. Z tego co szukałem to obecnie nie znajduję czegoś takiego na morelach czy xkomie.

Czy w takim razie mogę wybrać kość z inną częstotliwością czy CL i będą te kości ze sobą współpracować? i kwestia na co zwrócić większą uwagę czy na częstotliwość czy opóźnienie? z krótkiego rozpoznania tematu, które zrobiłem, wychodzi mi na to, że lepiej zwrócić uwagę na CL bo chyba kości i tak będą pracować z częstotliwością słabszej wersji ale poprosiłbym o ewentualne sprostowanie.

I na ten przykład lepszym wyborem chyba będzie:

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8-gb-2400mhz-cl14-cmk8gx4m1a2400c14-738565/

niż

https://www.morele.net/pamiec-corsair-value-select-ddr4-8-gb-2133mhz-cl15-cmv8gx4m1a2133c15-715672/

Dobrze kombinuję czy mieszam coś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...