Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zdzieszek13

Asus P5K - spięcie USB

Polecane posty

Witam!

Mam problem z uruchomieniem mojego komputera (aktualnie pisze z laptope).

Mam płyte glowna Asusa P5K. Uzywam jej ok roku i tak srednio co 3 mies wyskakuje mi blad o tym ze mam spiecie na USB i ze system automatycznie wylaczy sie za 15sek...

Ale teraz nie moge tego naprawic (wczesniej odlaczalem wszystko co bylo podpiete do kompa, wlaczalem i komp golil...) teraz nie wiem jak to naprawic...

Pomocy!

Zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zasilacz mam Fell III 500W przy Dual Coru 2,2 Ghz i 9600GT..., a aktualnie mam tylko monitor podpiety i klawe na ps2... z usb wszystko odpinam i nic czyscze styki tez d**pa...

A o co chodzi z przepiecie USB na mobo? (troche zielony jestem...)

Aaaaa no i oczywiscie do BIOS'a nie da sie wejsc klawa tak jakby nie reagowala, ale dziala bo przy ctrl+alt+del jest res... :)

Bios resetwoalem przez przepiecie zlaczki CMOSu i nawet baterie od CMOSu wyjalem na 15 min... tez nic nie dalo.... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy teraz już całkiem "padło" i nie rusza po żadnych sztukach magicznych i odczynianiu uroków?

Sprawdź z inna klawiaturą, tyle mogę podpowiedzieć. Serwis? ale jeśli "samo się naprawi" to żaden serwis nie wykryje uszkodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to zasilacz? Co o tym myslisz? Feel III.... Podobno dziadostwo straszne... Kupilem taki bo juz kasy wtedy na lepszy nie mialem :confused:

A co do klawy to dziala, bo reaguje na TAB, czyli wiadmomosc o systemie no i na ctr+alt_del tyle ze nie da sie wogule do BIOSu wejsc....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem monetą, i wyszło że płyta główna jest uszkodzona.

Na poważnie:

Zarówno problemy z zasilaniem (+5V stand-by) jak uszkodzenie płyty głównej dają podobne objawy, bez użycia innego (sprawnego) zasilacza nie da się nic konkretnego powiedzieć. Szanse 50/50.

Uszkodzone urządzenia USB (w tym przednie gniazdka, o czym już wspomniano) tez dają podobne objawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam powiedziec tym gosciom z serwisu?

"Klawiatura mi nie działa. HELP!!"

... albo coś w tym stylu :laugh:

Opisz dokładnie objawy, a diagnozę niech sami wymyślą. Mając sprzęt na warsztacie łatwiej zlokalizować uszkodzenie niż przy pomocy pisania na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...