Skocz do zawartości
QwakGonJin

Monitor do 1500 zł

Polecane posty

Powitać. :)

Żona (!) oznajmiła że chce mi zrobić prezent i kupić nowy monitor. Też się zdziwiłem. :P Ale z okazji się korzysta.

Myślałem o czymś 27' ale nie wiem czy mi wejdzie pod nadstawkę bo mam od blatu do nadstawki 50 cm. Więc nie może być wyższy.

Monitor trochę do grania (fps on line, strategie, rpg), trochę do pracy, trochę do filmów. Nie wiem czy zakrzywiony bo choć podobają mi się takie to nie znam ich zalet.

Kartę mam GeForce GTX 1070.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka żona to skarb ;)

Do rozważenia:

https://proline.pl/gigabyte-aorus-g27q-ek-gaming-27-cali-qhd-144hz-p7113686 - matryca IPS. Bardziej żywe kolory, lepsze kąty widzenia, gorsza czerń

https://proline.pl/gigabyte-aorus-g27qc-ek-gaming-27-cali-qhd-165hz-p6714954 - lepsza czerń (przy filmach się przydaje), kolory trochę gorsze. Zakrzywienie (czy to plus czy to minus, kwestia indywidualna).

Oba z wysokim odświeżaniem, dobre zarówno do fps jak i innych gier. Matryca IPS powinna być też trochę szybsza - gdybyś jakoś maniaczył w online fps to może mieć to lekkie znaczenie. Na kanale moreleTV na YT masz test tego Gigabyte na IPS.

Przy GTX 1070 trzeba będzie trochę zjechać z detali w grach, raczej średnio-wysokie w tych bardziej wymagających. Ale głupio brać 27 w Full HD, bo zagęszczenie pikseli na tak duzej matrycy jest niskie i obraz nie wygląda ciekawie.

Gdybyś zdecydował się na mniejszy ekran, to polecam https://foxkomputer.pl/pl/p/Monitor-AOC-23.8-24G2UBK-IPS-144Hz-1ms-DP-HDMI-Pivot-PROMOCJA-FOXKOMPUTER/7574 - też bardzo fajne szkiełko, choć wiadomo - 27 cali robi robotę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta prawdopodobnie za jakiś czas pójdzie do wymiany. Póki co to nie będę nadużywał łaski mojej pani... :admin_twisted:Co do kwestii zakrzywienia - to jest tylko subiektywne odczucie czy naprawdę coś daje? Bo fajnie to wygląda ale czy poza tym do czegoś się przydaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardziej odczucie, niż jakieś faktyczne zyski. Ja mam u siebie zakrzywiony telewizor, to nie widzę z tego jakichś większych plusów - ale też w żadnym stopniu mi to nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia która przychodzi błyskawicznie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, matryce nanoIPS są szybsze od zwykłych IPS-ów. Ten Dell jest fajną propozycją chociaż niektórzy narzekają na zbyt jaskrawe kolory, ale pewnie kwestia kalibracji. W swoim ekraniem mam nanoIPS (model starszą od Della) i dla mnie jest bardzo ok. 

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...